-20 % PAKIET: Apelacja i kasacja w postępowaniu cywilnym. Kom...
-20 % Pakiet Aplikanta: Metodyki
Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach karny...
Pozwy, apelacje, akty oskarżenia sporządzane w toku postępowań oraz propozycje czynności, które należy podjąć w celu ich poprawnego i skutecznego wniesienia.
-30 % PAKIET: Metodyka sporządzania umów gospodarczych + Meto...
Apelacja i kasacja w postępowaniu cywilnym. Komentarz d...
Książka zawiera jedyny obecnie na rynku w pełni aktualny komentarz do przepisów o apelacji i skardze kasacyjnej. Uwzględnia wszystkie nowelizacje Kodeksu postępowania cywilnego, w tym przepisy, które weszły w życie 28 września 2023 r.
-36 % PAKIET: Akta karne dla aplikantów + Konstrukcja apelacj...
Zarzuty apelacyjne w procesie cywilnym
Książka stanowi kompendium wiedzy na temat możliwości i sposobów korzystania z procesowo dopuszczalnych środków obrony przed niekorzystnymi skutkami wyroku wydanego przez sąd pierwszej instancji.
-40 % Konstrukcja apelacji jako środka odwoławczego w procesi...
Publikacja ceniona przez praktyków i aplikantów. Otrzymasz cenne wskazówki od uznanego autorytetu prawniczego i poznasz najnowsze orzecznictwo. Uwzględnia zmiany wynikające z ustawy z 6.07.2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2600)
Apelacja w postępowaniu cywilnym. Komentarz. Orzecznict...
Potrzebujesz niezawodnej pomocy w przygotowaniu do egzaminu zawodowego? Sięgnij po najnowsze, piąte wydanie książki „Apelacja” Małgorzaty Manowskiej. Publikacja składa się z dwóch części: Pierwsza to klasyczny komentarz. W drugiej znajdziesz przykłady i kazusy oraz wzory poszczególnych elementów apelacji. Co ważne, autorka w jasny i praktyczny sposób wyjaśnia zmiany, które wprowadziła wielka nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego z 2019 r. Zapraszamy do lektury!
-50 % PAKIET: Kodeks postępowania karnego. Tom I-IV Komentarz
Pakiet komentarzy:
Kodeks postępowania karnego. Tom I. Komentarz do art. 1-166
Kodeks postępowania karnego. Tom II. Komentarz do art. 167-296
Kodeks postępowania karnego. Tom III. Komentarz do art. 297-424
Kodeks postępowania karnego. Tom IV. Komentarz do art. 425–467
Kodeks postępowania karnego. Tom IV. Komentarz do art....
W komentarzu szczególną uwagę poświęcono kwestii formułowania apelacji i zażalenia oraz wymogów co do ich treści.
MERITUM Postępowanie cywilne. Tom I. Postepowanie rozpo...
MERITUM Postępowanie cywilne to systemowe ujęcie dotyczące wszystkich rodzajów postępowania w sprawach cywilnych oraz w regulacjach międzynarodowych i unijnych tych spraw.
-20 % Apelacja w postępowaniu cywilnym
Uwzględnia najnowsze zmiany Kodeksu postępowania cywilnego z 2019 i 2020 r. Z uwagi na to, że apelacja to najczęstszy temat egzaminu z prawa cywilnego, jest to książka niezbędna w przygotowaniu do egzaminu zawodowego radców prawnych i adwokatów.
-20 % Apelacje cywilne i karne 69 wzorów pism z omówieniami
-20 % Pisma procesowe w sprawach karnych z objaśnieniami i pł...
-20 % Prawne uregulowania procedury apelacyjnej w aspekcie pr...
-20 % Apelacje z prawa gospodarczego na przykładach i wzorach...
-20 % Sporządzanie środków odwoławczych i innych środków zask...
-20 % Apelacje cywilne. Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy
-20 % Apelacje karne. Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy
-20 % Apelacje cywilne
-20 % Apelacje cywilne i karne
Zawisłość sprawy w procesie cywilnym
Stosowanie z urzędu prawa Unii Europejskiej przez sądy...
Postępowanie sądowe w sprawach z zakresu ubezpieczeń sp...
System Prawa Procesowego Cywilnego. TOM 3. Środki zaska...
Wszechstronne ujęcie tematyki, która została zaprezentowana w uporządkowany sposób [...]
Środki odwoławcze w postępowaniu cywilnym
W książce przedstawiono między innymi genezę i rozwój środków odwoławczych, pojęcie i znaczenie systemu odwoławczego, czynności wstępne w postępowaniu odwoławczym...
Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom II
Problemy penologii i praw człowieka na początku XXI stu...
Studia i Analizy Sądu Najwyższego. TOM III
Seria wydawnicza "Studia i Analizy Sądu Najwyższego" ma na celu prezentację opracowań przygotowanych w ramach działalności Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego ...
Książki i ebooki Apelacja
Apelacja jest środkiem odwoławczym od wyroku sądu pierwszej instancji do sądu drugiej instancji. Powodem składania apelacji jest niesatysfakcjonujące rozstrzygnięcie. Celem apelacji jest kontrola trafności i zgodności z prawem danego wyroku. W Polsce od 1950 roku apelacja została zastąpiona przez rewizję sądową.
Kiedy przysługuje apelacja?
Apelacja przysługuje wyłącznie od wyroku sądu pierwszej instancji. Od wyroku wydanego w pierwszej instancji przez sąd rejonowy apelacja przysługuje do sądu okręgowego, natomiast jeśli wyrok w pierwszej instancji zapadł przed sądem okręgowym, wówczas sądem drugiej instancji jest sąd apelacyjny.
Apelację należy wnosić na piśmie, do sądu odwoławczego w terminie dwóch tygodni od daty doręczenia wyroku z uzasadnieniem. Jeśli apelacja jest prawidłowo wniesiona i spełnia wymogi, wówczas dochodzi do ponownego rozpatrzenia spr...
Apelacja jest środkiem odwoławczym od wyroku sądu pierwszej instancji do sądu drugiej instancji. Powodem składania apelacji jest niesatysfakcjonujące rozstrzygnięcie. Celem apelacji jest kontrola trafności i zgodności z prawem danego wyroku. W Polsce od 1950 roku apelacja została zastąpiona przez rewizję sądową.
Kiedy przysługuje apelacja?
Apelacja przysługuje wyłącznie od wyroku sądu pierwszej instancji. Od wyroku wydanego w pierwszej instancji przez sąd rejonowy apelacja przysługuje do sądu okręgowego, natomiast jeśli wyrok w pierwszej instancji zapadł przed sądem okręgowym, wówczas sądem drugiej instancji jest sąd apelacyjny.
Apelację należy wnosić na piśmie, do sądu odwoławczego w terminie dwóch tygodni od daty doręczenia wyroku z uzasadnieniem. Jeśli apelacja jest prawidłowo wniesiona i spełnia wymogi, wówczas dochodzi do ponownego rozpatrzenia sprawy. Niewniesienie apelacji powoduje uprawomocnienie się wyroku sądu pierwszej instancji.
Apelacja – jak wnieść i kiedy przysługuje
Apelację może być wniesiona od każdego wyroku w procesie i postanowienia co do istoty sprawy wydanego w postępowaniu nieprocesowym. Rozpoznaniu w ramach apelacji podlegają również te postanowienia sądu pierwszej instancji, które nie podlegają zaskarżeniu w drodze zażalenia, a miały wpływ na rozstrzygnięcie sprawy.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym