Zmiany w prawie spadkowym. Komentarz
Komentarz zawiera omówienie zmian dokonanych w księdze IV Kodeksu cywilnego, a także w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym oraz w Kodeksie postępowania cywilnego dotyczących dziedziczenia ustawowego, niegodności dziedziczenia, sytuacji fundacji rodzinnej w obrębie uregulowań prawa spadkowego, zachowku, złożenia oświadczenia co do spadku w imieniu spadkobiercy niemającego pełnej zdolności do czynności prawnych oraz możliwości zrzeczenia się dziedziczenia na korzyść innej osoby, a także zachowku w całości lub w części.
Fundacja rodzinna w praktyce. Pytania i odpowiedzi
170 pytań związanych z funkcjonowaniem fundacji rodzinnej, wzbogacone o przykłady postanowień statutu fundacji rodzinnej i komparycji umów
-26 % PAKIET: Fundacja rodzinna
-50 % Seria Przed egzaminem – pakiet 13 e-booków
Pakiet 13 e-booków w super cenie
Prawo spadkowe. Pytania i odpowiedzi
W podręczniku jasno i przystępnie, w formie pytań i odpowiedzi, omówiono kluczowe zagadnienia polskiego prawa spadkowego.
Prawo spadkowe. Przed egzaminem
Książka omawia zagadnienia z zakresu prawa spadkowego w przystępnej formie pytań i odpowiedzi, które najczęściej pojawiają się na egzaminach z tego przedmiotu. Jest to nowoczesny niezbędnik do nauki i powtórki materiału.
-48 % Biblioteka notariusza - Nowe instytucje prawa spadkoweg...
-80 % Nowe instytucje prawa spadkowego w praktyce notarialnej
Publikacja omawia z praktycznej perspektywy nowe instytucje prawa spadkowego wprowadzone do polskiego porządku prawnego w ostatnich latach
Ustawa o podatku od spadków i darowizn. Komentarz
W drugim wydaniu publikacji rozważaniom poddano zmienione i nowe regulacje dotyczące w szczególności zwolnienia nabycia w drodze dziedziczenia lub zapisu windykacyjnego własności przedsiębiorstwa osoby fizycznej lub udziału w nim, nabycia praw do wkładów w spółdzielni rolników oraz rozszerzenia zakresu wyłączeń i pojęcia zstępnych. Przedstawiono również najnowszą zmianę dotyczącą deklaracji (SD-Z2) składanych przez osoby zwolnione z podatku.
Reprezentacja osoby małoletniej w postępowaniach spadko...
W publikacji omówiono zagadnienie reprezentacji osób małoletnich w postępowaniach spadkowych. Uwzględniono nowelizację przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego w zakresie art. 99 i n. k.r.o. oraz rolę pełnomocników profesjonalnych, którzy co do zasady powinni być ustanawiani kuratorami reprezentującymi interesy osób małoletnich w postępowaniach spadkowych.
Europejskie poświadczenie spadkowe
Książka zawiera kompleksowe opracowanie instytucji europejskiego poświadczenia spadkowego, która od kilku lat stanowi – obok postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku i aktu poświadczenia dziedziczenia – instrument legitymowania się spadkobierców w polskim obrocie prawnym.
Podatek od spadków i darowizn. Komentarz
Autorzy przedstawiają konkretne rozwiązania ustawodawcze oraz dostrzegają, że połowa zdarzeń powodujących powstanie obowiązku w podatku od spadków i darowizn nie ma jakiegokolwiek związku ze spadkobraniem czy darowizną.
Umowa o zbycie spadku w polskim prawie spadkowym
Pierwsze w literaturze polskiej opracowanie monograficzne dotyczące problematyki umowy o zbycie spadku na gruncie uregulowań polskiego materialnego prawa cywilnego.
Zarządca sukcesyjny przedsiębiorstwa w spadku. Status i...
W publikacji omówiono czynności dokonywane przez notariusza w ramach jego nowych kompetencji związanych z zarządem sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej.
-20 % Prawo cywilne. Spadki. Kazusy
Zbiór około sześćdziesięciu kazusów z zakresu prawa spadkowego.
Kodeks cywilny. Orzecznictwo. Piśmiennictwo. Tom IV. Sp...
Tom zawiera orzecznictwo Sądu Najwyższego z lat 1921–2019 oraz piśmiennictwo z lat 1862–2019, dotyczące przepisów księgi czwartej Kodeksu cywilnego lub zachowujące ścisły związek z jego przepisami.
-20 % Videotestament Prawo spadkowe wobec nowych technologii
Uznawanie i wykonywanie orzeczeń w sprawach cywilnych w...
W publikacji przeanalizowano 13 rozporządzeń unijnych zawierających klauzulę uznawania orzeczeń w sprawach cywilnych i handlowych oraz ponad 150 interpretujących je orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
-20 % Ius est a iustitia appellatum. Księga jubileuszowa dedy...
Księga jubileuszowa dedykowana Profesorowi Tadeuszowi Wiśniewskiemu.
Kodeks cywilny. Komentarz. Tom 6. Spadki
Publikacja zawiera szczegółowe omówienie problematyki dziedziczenia.
Prawo spadkowe
Publikacja prezentuje kompletny wykład współczesnego polskiego prawa spadkowego.
-20 % Nabycie przedsiębiorstwa będącego przedmiotem zapisu wi...
Stwierdzenie nabycia przedsiębiorstwa będącego przedmiotem zapisu windykacyjnego może stwarzać trudności w praktyce, dlatego w publikacji szeroko omówiono materialne i procesowe uwarunkowania z tym związane.
-20 % Kodeks cywilny w orzecznictwie Tom 2
-20 % Rozliczenia związane ze spadkiem. Powołanie do spadku,...
-20 % Kodeks cywilny. Komentarz
-20 % Prawo rzymskie. Pytania. Kazusy. Tablice. Testy
-20 % Sine ira et studio. Księga jubileuszowa dedykowana Sędz...
-20 % Prawo prywatne międzynarodowe
Publikacja zawiera zwięzły wykład z zakresu prawa prywatnego międzynarodowego obowiązującego w Polsce.
-20 % Transmisja spadku
W publikacji starano się w sposób możliwie przejrzysty przedstawić tytułową instytucję, jej istotę i charakter na tle szeroko rozumianych stosunków z zakresu prawa materialnego, procedury cywilnej i prawa prywatnego międzynarodowego.
Umowa zrzeczenia się dziedziczenia w polskim prawie cyw...
Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie problematyki zrzeczenia się dziedziczenia.
Prawo spadkowe
Solidarność bierna w stosunkach dłużników z wierzyciele...
Kompleksowe opracowanie problematyki solidarności biernej w prawie polskim w zakresie stosunków łączących dłużników solidarnych i wierzyciela.
Ustanowienie przez przedsiębiorcę zapisu windykacyjnego
Kompleksowe opracowanie problematyki instytucji zapisu windykacyjnego ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorcy jako podmiotu ustanawiającego zapis windykacyjny i przedsiębiorstwa jako przedmiotu tego zapisu.
Egzekucja z majątku spadkowego. Ograniczona i nieograni...
Kompleksowe omówienie nowych zagadnień dotyczących zarówno przepisów, które w istotny sposób zmieniają zasady przyjęcia spadku oraz odpowiedzialności za długi spadkowe, jak i innych z zakresu prawa spadkowego.
Postępowanie w sprawach o zabezpieczenie spadku, spis i...
Kompleksowe omówienie przebiegu postępowania w sprawach o zabezpieczenie spadku, spis inwentarza oraz wykaz inwentarza.
Prawo cywilne. Zobowiązania i spadki. Pytania i odpowie...
-20 % Ochrona strony słabszej stosunku prawnego. Księga jubil...
Nie tylko hipoteka... Zeszyt jubileuszowy dedykowany Pr...
Nowe europejskie prawo spadkowe
Pierwsze na rynku wydawniczym kompleksowe omówienie najważniejszych zagadnień uregulowanych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 650/2012 z dnia 4 lipca 2012 r.
-20 % Podstawy prawa cywilnego. Prawo spadkowe
Książki i ebooki Spadki
Dane producenta: Spadki
Spadek to ogół praw i obowiązków majątkowych zmarłego, które przechodzą na spadkobierców z chwilą śmierci spadkodawcy. Sprawy związane ze spadkiem reguluje Kodeks cywilny. Polskie prawo przewiduje dwa podstawowe sposoby dziedziczenia, a mianowicie na podstawie przepisów ustawy lub w ramach testamentu. Spadkobiercą nie może być osoba fizyczna, która nie żyje w momencie otwarcia spadku oraz osoba prawna, która nie istnieje w chwili otwarcia spadku. Spadkobierca może spadek przyjąć lub odrzucić. Oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym