Estoński CIT. Aspekty księgowe i podatkowe + SZKOLENIE...
Szczególne klauzule antyabuzywne w polskim porządku pra...
Umiędzynarodowienie procesów gospodarczych, a co za tym idzie zmieniająca się rzeczywistość prawna, prowadzą do dużej fluktuacji regulacji prawa podatkowego. Coraz liczniejsze przypadki transakcji nakierowanych na obniżenie podstawy opodatkowania skłoniły ustawodawcę do wprowadzania kolejnych środków antyabuzywnych, mających w swym założeniu przeciwdziałać unikaniu opodatkowania.
-50 % CIT. Komentarz. Podatki i rachunkowość
Szkolenie on-line dla Klientów publikacji! CIT. Podatki i rachunkowość to jedyny na rynku komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, który omawia łącznie zagadnienia podatkowe i rachunkowe.
Meritum Podatki 2024
Aktualizacja on-line w cenie publikacji!
Rozliczanie podatku u źródła
W książce opisano zasady obliczania podatku u źródła wynikające z prawa polskiego i umów międzynarodowych w sprawie unikania podwójnego opodatkowania. Zawarto w niej liczne odwołania do wyroków i interpretacji skarbowych.
Estoński CIT w praktyce
Książka napisana przez praktyków – wybitnych znawców tematu, na co dzień zajmujących się obsługą podmiotów stosujących omawiane rozwiązanie – stanowi praktyczny przewodnik, poczynając od celu wprowadzenia regulacji i korzyści, jakie przynosi ona w Estonii czy Gruzji, poprzez szczegółowy opis rozwiązań przewidzianych dla polskich przedsiębiorców, aż do całościowej próby podsumowania regulacji.
Zmiany w podatkach dochodowych 2021
Opracowanie ma charakter poradnika. W przystępny sposób prezentuje zmiany przepisów, ujmując je w zestawienia tabelaryczne czy opisując krok po kroku nowe zasady i procedury.
Estoński CIT. Praktyczny poradnik
Analiza najważniejszych zagadnień dotyczących stosowania tzw. estońskiego CIT-u. Zawiera praktyczne wskazówki i liczne przykłady.
Podatki w branży FMCG i e-commerce
Publikacja omawia kwestie podatkowe związane z szeroko pojętym sektorem FMCG.
Uszczelnienie systemu podatkowego w Polsce
Omówienie problematyki uszczelniania systemu podatkowego zarówno z punktu widzenia prawa podatkowego materialnego, jak i procesowego, a także prawa unijnego i międzynarodowego.
-20 % Ceny transferowe w czasie kryzysu
Omówienie ryzyk podatkowych związanych z kryzysem ekonomicznym wywołanym pandemią.
System podatkowy. Zarys wykładu
Najważniejsze zagadnienia dotyczące podatków i prawa podatkowego.
-20 % Jednolity Plik Kontrolny
Czy posiadasz niezbędną wiedzę w zakresie JPK? Czy doceniasz zawartość danych w JPK i optymalnie korzystasz z narzędzi analitycznych wykorzystujących te dane? Odpowiedzieć na te pytania pomoże Ci drugie wydanie książki Jednolity Plik Kontrolny.
-20 % Obrót nieruchomościami w praktyce notarialnej, sądowej,...
Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat praktyki obrotu nieruchomościami.
Zmiany w podatkach dochodowych 2017/2018
W publikacji omówiono m.in.: zasady korzystania z premii amortyzacyjnej, opodatkowanie przychodów nierezydentów oraz rozliczanie środków trwałych.
-20 % Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania
Publikacja w sposób kompleksowy przedstawia materię związaną z klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania.
Przewodnik po dokumentacji cen transferowych
Publikacja, która w sposób praktyczny przeprowadzi podatników przez nowe regulacje dotyczące sporządzania dokumentacji w zakresie cen transferowych.
-20 % Podatek dochodowy od osób prawnych Komentarz
-18 % Rachunkowość podatkowa
-20 % Zmiany w podatkach i księgowości 2018
-20 % Prawo podatkowe
CIT 2018
-20 % Podatek dochodowy od osób prawnych
-20 % Orzecznictwo w sprawach podatkowych
Komentarz zawiera analizę 30 ważnych i kontrowersyjnych wyroków w sprawach podatkowych wydanych przez sądy polskie i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Opodatkowanie zagranicznych spółek kontrolowanych (CFC)
W publikacji przedstawiono metodykę przypisania dochodu podatnikowi, który kontroluje zagraniczną spółkę (CFC).
Zasada przejrzystości stosunków korporacyjnych w polski...
W monografii dokonano analizy polskiej regulacji prawa grup spółek w kontekście zasady przejrzystości stosunków korporacyjnych zachodzących pomiędzy uczestnikami takiego zgrupowania.
-20 % Prawo podatkowe. Minirepetytorium
W publikacji w sposób syntetyczny zaprezentowano skomplikowaną i rozległą problematykę prawa podatkowego. Formuła książki - pytanie i odpowiedź - pozwala szybko dotrzeć do nurtującego Czytelnika problemu.
Prawo podatkowe przedsiębiorców
Praktyczna publikacja, która pozwala uniknąć zagrożeń podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą.
-20 % Nieruchomości w prawie cywilnym, administracyjnym i pod...
W publikacji w sposób szczegółowy i kompleksowy zaprezentowano problematykę szeroko pojętego obrotu nieruchomościami i korzystania z nich zarówno w stosunkach gospodarczych, jak i rodzinnych.
Określenia nieostre i klauzule generalne w prawie podat...
Monografia dotyczy zagadnienia trudnego dla całego prawa podatkowego, tj. używania w przepisach tego prawa określeń nieostrych i klauzul generalnych.
Podatkowy zakład zagraniczny
W publikacji dokonano prawnopodatkowej analizy instytucji zakładu zagranicznego, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu, jaki rozwój tzw. gospodarki cyfrowej wywiera na tradycyjną konstrukcję prawną zakładu.
-18 % PIT CIT Ryczałt 2017 Podatki Część 2
-20 % Prawo podatkowe
-20 % Prawo podatkowe Podręcznik
Seria podręczników do prawa stanowi kanon wiedzy niezbędnej każdemu studentowi prawa do zdania egzaminu.
Czynności, które nie mogą być przedmiotem prawnie skute...
Opracowanie omawiające stosunek prawa podatkowego do czynności i przychodów z czynności, które stanowią czyny zabronione lub mają charakter działań naruszających normy innych gałęzi prawa oraz przekraczających normy moralne.
Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Komentarze do wybr...
Publikacja zawiera analizę 31 ważnych i kontrowersyjnych wyroków w sprawach podatkowych wydanych przez sądy polskie i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Podatkowoprawne skutki zawarcia i ustania małżeństwa
Publikacja zawiera wszechstronną i pogłębioną analizę sytuacji małżonków oraz byłych małżonków w prawie podatkowym.
-20 % Zakładowy plan kont wraz z komentarzem dla podmiotów le...
Publikacja prezentuje rozwiązania dotyczące opracowywania i funkcjonowania zakładowego planu kont dla dużych, małych i mikropodmiotów leczniczych o różnej formie prawnej.
Ceny transferowe. Lokalna i grupowa dokumentacja podatk...
Poradnik, w którym w sposób kompleksowy omówiono zmiany w zakresie obowiązków dokumentacyjnych i sprawozdawczych, które wejdą w życie od 1 stycznia 2017 r.
Ceny transferowe. Protokół kontroli
Publikacja w praktyczny i przystępny sposób przedstawia przenikanie się dyscypliny cen transferowych z szeroko rozumianym opodatkowaniem działalności przedsiębiorcy.
Książki i ebooki Podatek dochodowy od osób prawnych
Dane producenta: Podatek dochodowy od osób prawnych
Podatek dochodowy od osób prawnych – CIT (ang. Corporate Income Tax); podatek od dochodów, a w niektórych przypadkach również od przychodów, który opłacają osoby prawne (spółki, przedsiębiorstwa); to rodzaj podatku bezpośredniego. Aktem prawnym regulującym podatek CIT jest ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych z dn. 15 lutego 1992 r. i szereg rozporządzeń wydanych przez Ministra Finansów.
Podatkiem CIT objęte są: osoby prawne, spółki kapitałowe, spółki komandytowo-akcyjne oraz jednostki nieposiadające osobowości prawnej. Z uiszczania podatku CIT zwolnione są m.in. Skarb Państwa, Narodowy Bank Polski, gminy (w zakresie dochodów własnych), ZUS oraz fundusze emerytalne i inwestycyjne, ARiMR.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym