-20 % Estoński CIT. Aspekty księgowe i podatkowe [PRZEDSPRZED...
Ryczałt od dochodów spółek, czyli tzw. estoński CIT ma stanowić wsparcie w przypadku reinwestycji zysku, a także zdecydowane uprościć dostęp do finansowania firm, które spełniają kryteria tego rozwiązania.
-20 % Szczególne klauzule antyabuzywne w polskim porządku pra...
Umiędzynarodowienie procesów gospodarczych, a co za tym idzie zmieniająca się rzeczywistość prawna, prowadzą do dużej fluktuacji regulacji prawa podatkowego. Coraz liczniejsze przypadki transakcji nakierowanych na obniżenie podstawy opodatkowania skłoniły ustawodawcę do wprowadzania kolejnych środków antyabuzywnych, mających w swym założeniu przeciwdziałać unikaniu opodatkowania.
-30 % CIT. Komentarz. Podatki i rachunkowość
Szkolenie on-line dla Klientów publikacji! CIT. Podatki i rachunkowość to jedyny na rynku komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, który omawia łącznie zagadnienia podatkowe i rachunkowe.
-90 % Meritum Podatki 2024
Aktualizacja on-line w cenie publikacji!
-20 % Rozliczanie podatku u źródła
W książce opisano zasady obliczania podatku u źródła wynikające z prawa polskiego i umów międzynarodowych w sprawie unikania podwójnego opodatkowania. Zawarto w niej liczne odwołania do wyroków i interpretacji skarbowych.
-20 % Estoński CIT w praktyce
Książka napisana przez praktyków – wybitnych znawców tematu, na co dzień zajmujących się obsługą podmiotów stosujących omawiane rozwiązanie – stanowi praktyczny przewodnik, poczynając od celu wprowadzenia regulacji i korzyści, jakie przynosi ona w Estonii czy Gruzji, poprzez szczegółowy opis rozwiązań przewidzianych dla polskich przedsiębiorców, aż do całościowej próby podsumowania regulacji.
-20 % Zmiany w podatkach dochodowych 2021
Opracowanie ma charakter poradnika. W przystępny sposób prezentuje zmiany przepisów, ujmując je w zestawienia tabelaryczne czy opisując krok po kroku nowe zasady i procedury.
-20 % Estoński CIT. Praktyczny poradnik
Analiza najważniejszych zagadnień dotyczących stosowania tzw. estońskiego CIT-u. Zawiera praktyczne wskazówki i liczne przykłady.
-20 % Podatki w branży FMCG i e-commerce
Publikacja omawia kwestie podatkowe związane z szeroko pojętym sektorem FMCG.
-20 % Uszczelnienie systemu podatkowego w Polsce
Omówienie problematyki uszczelniania systemu podatkowego zarówno z punktu widzenia prawa podatkowego materialnego, jak i procesowego, a także prawa unijnego i międzynarodowego.
-20 % Ceny transferowe w czasie kryzysu
Omówienie ryzyk podatkowych związanych z kryzysem ekonomicznym wywołanym pandemią.
-25 % System podatkowy. Zarys wykładu
Najważniejsze zagadnienia dotyczące podatków i prawa podatkowego.
-20 % Jednolity Plik Kontrolny
Czy posiadasz niezbędną wiedzę w zakresie JPK? Czy doceniasz zawartość danych w JPK i optymalnie korzystasz z narzędzi analitycznych wykorzystujących te dane? Odpowiedzieć na te pytania pomoże Ci drugie wydanie książki Jednolity Plik Kontrolny.
-20 % Obrót nieruchomościami w praktyce notarialnej, sądowej,...
Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat praktyki obrotu nieruchomościami.
-20 % Zmiany w podatkach dochodowych 2017/2018
W publikacji omówiono m.in.: zasady korzystania z premii amortyzacyjnej, opodatkowanie przychodów nierezydentów oraz rozliczanie środków trwałych.
-20 % Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania
Publikacja w sposób kompleksowy przedstawia materię związaną z klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania.
-20 % Przewodnik po dokumentacji cen transferowych
Publikacja, która w sposób praktyczny przeprowadzi podatników przez nowe regulacje dotyczące sporządzania dokumentacji w zakresie cen transferowych.
-20 % Zmiany w podatkach i księgowości 2018
-20 % Podatek dochodowy od osób prawnych Komentarz
-18 % Rachunkowość podatkowa
-20 % Podatek dochodowy od osób prawnych
CIT 2018
-25 % Prawo podatkowe
-20 % Orzecznictwo w sprawach podatkowych
Komentarz zawiera analizę 30 ważnych i kontrowersyjnych wyroków w sprawach podatkowych wydanych przez sądy polskie i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
-20 % Opodatkowanie zagranicznych spółek kontrolowanych (CFC)
W publikacji przedstawiono metodykę przypisania dochodu podatnikowi, który kontroluje zagraniczną spółkę (CFC).
-20 % Zasada przejrzystości stosunków korporacyjnych w polski...
W monografii dokonano analizy polskiej regulacji prawa grup spółek w kontekście zasady przejrzystości stosunków korporacyjnych zachodzących pomiędzy uczestnikami takiego zgrupowania.
-25 % Prawo podatkowe. Minirepetytorium
W publikacji w sposób syntetyczny zaprezentowano skomplikowaną i rozległą problematykę prawa podatkowego. Formuła książki - pytanie i odpowiedź - pozwala szybko dotrzeć do nurtującego Czytelnika problemu.
-20 % Prawo podatkowe przedsiębiorców
Praktyczna publikacja, która pozwala uniknąć zagrożeń podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą.
-20 % Nieruchomości w prawie cywilnym, administracyjnym i pod...
W publikacji w sposób szczegółowy i kompleksowy zaprezentowano problematykę szeroko pojętego obrotu nieruchomościami i korzystania z nich zarówno w stosunkach gospodarczych, jak i rodzinnych.
-20 % Określenia nieostre i klauzule generalne w prawie podat...
Monografia dotyczy zagadnienia trudnego dla całego prawa podatkowego, tj. używania w przepisach tego prawa określeń nieostrych i klauzul generalnych.
-20 % Podatkowy zakład zagraniczny
W publikacji dokonano prawnopodatkowej analizy instytucji zakładu zagranicznego, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu, jaki rozwój tzw. gospodarki cyfrowej wywiera na tradycyjną konstrukcję prawną zakładu.
-25 % Prawo podatkowe Podręcznik
Seria podręczników do prawa stanowi kanon wiedzy niezbędnej każdemu studentowi prawa do zdania egzaminu.
-25 % Prawo podatkowe
-18 % PIT CIT Ryczałt 2017 Podatki Część 2
-18 % Przewodnik po zmianach przepisów 2016/2017 dla firm
-20 % Czynności, które nie mogą być przedmiotem prawnie skute...
Opracowanie omawiające stosunek prawa podatkowego do czynności i przychodów z czynności, które stanowią czyny zabronione lub mają charakter działań naruszających normy innych gałęzi prawa oraz przekraczających normy moralne.
-20 % Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Komentarze do wybr...
Publikacja zawiera analizę 31 ważnych i kontrowersyjnych wyroków w sprawach podatkowych wydanych przez sądy polskie i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
-20 % Podatkowoprawne skutki zawarcia i ustania małżeństwa
Publikacja zawiera wszechstronną i pogłębioną analizę sytuacji małżonków oraz byłych małżonków w prawie podatkowym.
-20 % Zakładowy plan kont wraz z komentarzem dla podmiotów le...
Publikacja prezentuje rozwiązania dotyczące opracowywania i funkcjonowania zakładowego planu kont dla dużych, małych i mikropodmiotów leczniczych o różnej formie prawnej.
-20 % Ceny transferowe. Lokalna i grupowa dokumentacja podatk...
Poradnik, w którym w sposób kompleksowy omówiono zmiany w zakresie obowiązków dokumentacyjnych i sprawozdawczych, które wejdą w życie od 1 stycznia 2017 r.
Książki i ebooki Podatek dochodowy od osób prawnych
Podatek dochodowy od osób prawnych – CIT (ang. Corporate Income Tax); podatek od dochodów, a w niektórych przypadkach również od przychodów, który opłacają osoby prawne (spółki, przedsiębiorstwa); to rodzaj podatku bezpośredniego. Aktem prawnym regulującym podatek CIT jest ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych z dn. 15 lutego 1992 r. i szereg rozporządzeń wydanych przez Ministra Finansów.
Podatkiem CIT objęte są: osoby prawne, spółki kapitałowe, spółki komandytowo-akcyjne oraz jednostki nieposiadające osobowości prawnej. Z uiszczania podatku CIT zwolnione są m.in. Skarb Państwa, Narodowy Bank Polski, gminy (w zakresie dochodów własnych), ZUS oraz fundusze emerytalne i inwestycyjne, ARiMR.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym