-90 % Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 2. Karta...
Publikacja zawiera obszerny zbiór procedur stosowanych w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych oraz organach prowadzących i sprawujących nad nimi nadzór, które wynikają zarówno z przepisów Karty Nauczyciela, ustawy o pracownikach samorządowych, jak i regulacji Kodeksu pracy oraz aktów wykonawczych.
Karta Nauczyciela. Komentarz
W komentarzu omówiono prawa i obowiązki nauczycieli określone w przepisach ustawy – Karta Nauczyciela, w tym m.in. wymagania kwalifikacyjne nauczycieli, awans zawodowy, nawiązanie, zmiana i rozwiązanie stosunku pracy z nauczycielem, warunki pracy, a także wynagrodzenia, nagrody i odznaczenia, uprawnienia socjalne i urlopy oraz odpowiedzialność dyscyplinarną.
Wzory pism i dokumentów. Karta Nauczyciela i prawo prac...
Książka zawiera około 340 wzorów oraz przykładów pism i dokumentów najczęściej stosowanych w praktyce szkolnej, przygotowanych na podstawie obowiązujących przepisów prawnych, m.in.: Karty Nauczyciela, Kodeksu pracy oraz ustawy o finansowaniu zadań oświatowych.
Meritum. Prawo oświatowe
Publikacja zawiera kompleksowe informacje z zakresu prawa oświatowego, prawidłowy sposób jego interpretacji, stosowania, a także klucz do rozwiązywania bieżących problemów prawnych.
System prawa pracy. Tom XIV. Historia polskiego prawa p...
Tom XIV "Systemu prawa pracy" zawiera kompleksową prezentację rozwoju i historii fundamentalnych instytucji indywidualnego i zbiorowego prawa pracy.
-20 % System prawa pracy. TOM IV. Indywidualne prawo pracy. P...
W publikacji przedstawione zostały zagadnienia dotyczące pozaumownych stosunków pracy.
-18 % Prawo pracy
-20 % Umowy i pisma z zakresu materialnego prawa pracy z obja...
-20 % Prawo pracy
-20 % Pozycja ustrojowa sędziego
Zatrudnienie nauczycieli akademickich
-20 % Dokumenty w zatrudnieniu na podstawie pragmatyk służbow...
Zatrudnienie i ochrona trwałości stosunku pracy nauczyc...
Kariera naukowa w Polsce. Warunki prawne, społeczne i e...
Referendarz sądowy w postępowaniu cywilnym
Zarządzanie personelem nauczycielskim w oświacie
Książki i ebooki Stosunek pracy na podstawie mianowania
Dane producenta: Stosunek pracy na podstawie mianowania
Nawiązanie stosunku pracy na podstawie mianowania ściśle regulują przepisy powszechnego prawa pracy.
Mianowanie jest jednym z pozaumownych sposobów nawiązania stosunku pracy obok powołania i wyboru.
Akt nominacji określa termin nawiązania stosunku pracy, w przypadku, gdy go nie określono następuje z chwilą doręczenia osobie mianowanej tego aktu. Stosunek pracy na podstawie mianowania może wymagać złożenia ślubowania.
Regułą jest nominacja na czas nieokreślony, choć możliwe jest dokonanie jej na czas określony. Zaletą tego stosunku pracy jest jego stabilność. Pracownik mianowany ma prawo wypowiedzenia, ale organ mianujący posiada ograniczone kompetencje w tym zakresie. Jedynymi przyczynami może być likwidacja lub reorganizacja urzędu, osiągnięcie określonego wieku lub nabycie uprawnień emerytalnych/rentowych. Stosunek pracy powstały na skutek mianowania może ule...
Nawiązanie stosunku pracy na podstawie mianowania ściśle regulują przepisy powszechnego prawa pracy.
Mianowanie jest jednym z pozaumownych sposobów nawiązania stosunku pracy obok powołania i wyboru.
Akt nominacji określa termin nawiązania stosunku pracy, w przypadku, gdy go nie określono następuje z chwilą doręczenia osobie mianowanej tego aktu. Stosunek pracy na podstawie mianowania może wymagać złożenia ślubowania.
Regułą jest nominacja na czas nieokreślony, choć możliwe jest dokonanie jej na czas określony. Zaletą tego stosunku pracy jest jego stabilność. Pracownik mianowany ma prawo wypowiedzenia, ale organ mianujący posiada ograniczone kompetencje w tym zakresie. Jedynymi przyczynami może być likwidacja lub reorganizacja urzędu, osiągnięcie określonego wieku lub nabycie uprawnień emerytalnych/rentowych. Stosunek pracy powstały na skutek mianowania może ulec wygaśnięciu w przypadku prawomocnego ukarania w trybie dyscyplinarnym czy w przypadku utraty praw publicznych.
Osoby powołane do pełnienia funkcji służbowych są związane klauzulami bezwzględnie obowiązującymi, które nie pozwalają stronom na jakiekolwiek odstępstwa od nich. Z tego tytułu istnieje możliwość przeniesienia służbowego do innego urzędu bez zgody mianowanego lub zawieszenie w obowiązkach służbowych.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym