Prawa człowieka
Podręcznik przedstawia najważniejsze problemy nauki o prawach człowieka. Obejmuje wstępne zagadnienia teoretyczne, informacje o istniejących systemach instytucjonalnych ochrony praw jednostki oraz omówienie treści poszczególnych praw, zwłaszcza praw osobistych i politycznych.
Prawa człowieka. Zarys wykładu
Stwierdzenie naruszenia Europejskiej Konwencji Praw Czł...
W publikacji omówiono problematykę skutków, jakie dla polskiego procesu cywilnego wywołują lub powinny wywołać wyroki Europejskiego Trybunału Praw Człowieka stwierdzające naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, w tym dotyczących potencjalnego wzruszenia prawomocnego orzeczenia sądu cywilnego (po uwzględnieniu skargi indywidualnej) oraz stosowania Konwencji przez sądy cywilne.
-70 % Wokół Konwencji Europejskiej. Komentarz do Europejskiej...
W opracowaniu zostały uwzględnione kolejne reformy mechanizmu kontrolnego na podstawie Konwencji i zmiany będące głównie rezultatem wejścia w życie Protokołu 16 oraz zaleceń i wytycznych kolejnych spotkań na szczycie Rady Europy.
Przymus leczenia i inne interwencje medyczne bez zgody...
W publikacji omówiono prawne aspekty interwencji medycznych wykonywanych bez zgody pacjenta jako wyjątków od zasady autonomii woli pacjenta.
-20 % Przewlekłość postępowania sądowego
Artykuły przedstawiające stanowiska przedstawicieli nauki oraz praktyków zajmujących się na co dzień problematyką przewlekłości postępowań, jak również funkcjonowaniem skargi na przewlekłość postępowania w polskim systemie prawnym.
Umowa o pracę a umowa o zatrudnienie
Zamieszczone w książce opracowania dotyczą różnych aspektów problematyki związanej z podstawami zatrudniania osób - zarówno o charakterze pracowniczym, jak i niepracowniczym.
-20 % Prawo wobec kultury i sztuki
W publikacji zaprezentowano wyzwania, przed którymi staje prawo regulujące sferę kultury i sztuki.
Przestępczość kobiet. Wybrane aspekty
Publikacja dotyczy prawnokarnych, kryminologicznych, penitencjarnych i socjologicznych aspektów zjawiska przestępczości kobiet.
-20 % Zasady w prawie administracyjnym. Teoria, praktyka, orz...
W książce omówiono ogólne, systemowe zasady prawa administracyjnego, ich charakter i znaczenie, a także konstrukcję nadużycia prawa.
Prawne aspekty norm technicznych. Normalizacja jako wsp...
W opracowaniu zostały zbadane prawne konteksty normy technicznej oraz jej znaczenie dla prawa administracyjnego. Autor ocenia istniejące sposoby prawnej regulacji zagadnień technicznych oraz ich konsekwencje w sferze stosowania prawa.
Uznawanie i wykonywanie orzeczeń w sprawach cywilnych w...
W publikacji przeanalizowano 13 rozporządzeń unijnych zawierających klauzulę uznawania orzeczeń w sprawach cywilnych i handlowych oraz ponad 150 interpretujących je orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
-20 % O prawach człowieka. Księga jubileuszowa Profesora Roma...
Księga jubileuszowa Profesora Romana Wieruszewskiego.
Zintegrowane z prawem Unii Europejskiej postępowania ad...
W publikacji analizie poddano problematykę zjawiska europeizacji prawa o postępowaniu administracyjnym w ujęciu systemowym, wyróżniając i charakteryzując kategorię zintegrowanych z prawem Unii Europejskiej postępowań administracyjnych.
Wolność w prawie administracyjnym
Publikacja przedstawia dorobek kolejnego, siódmego już, Krakowsko-Wrocławskiego Spotkania Naukowego Administratywistów, które odbyło się w Krakowie w czerwcu 2016 r.
Konstytucyjna ochrona pracy i praw pracowniczych
Podstawowym przesłaniem książki jest przedstawienie reguł ochrony pracy, które Konstytucja (najważniejszy akt normatywny w państwie) odnosi do wszystkich osób wykonujących pracę w szerokim tego słowa znaczeniu.
Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu pracowniczym
Kompleksowe opracowanie problematyki dyskryminacji w sferze zatrudnienia pracowniczego.
Wykonanie wyroku sądu administracyjnego
W publikacji omówiono istotną z teoretycznego i praktycznego punktu widzenia problematykę wykonalności wyroku sądu administracyjnego, wskazując pojęcie wykonalności wyroku oraz jego znaczenie.
Prawa obywatelskie i polityczne a prawa gospodarcze, sp...
Kompleksowe omówienie czterech systemów ochrony praw człowieka: dwóch chroniących prawa polityczne i obywatelskie oraz ich bliźniaczych systemów ochrony praw gospodarczych, społecznych i kulturalnych.
-20 % Prawo jednostki do sądu europejskiego
-20 % Międzynarodowa Konwencja ONZ w sprawie ochrony wszelkic...
-20 % Prawo prasowe Postępowania sądowe w sprawach prasowych
Przestępstwa motywowane kulturowo
Publikacja jako pierwsza na rynku wydawniczym porusza problematykę przestępstw motywowanych kulturowo popełnianych przez imigrantów.
Specyfika wykładni prawa karnego w kontekście brzmienia...
W publikacji przedstawiono obowiązek wykładni prawa krajowego w kontekście brzmienia i celu prawa Unii Europejskiej w świetle zagadnień o charakterze karnoprawnym.
-20 % Uzasadnione oczekiwania w perspektywie prawa krajowego...
Publikacja, stanowiąca studium z zakresu prawa administracyjnego, jest kompleksowym opracowaniem zagadnienia uzasadnionych oczekiwań i powiązanej z nimi zasady ich ochrony.
Wpływ Europejskiej Konwencji Praw Człowieka na funkcjon...
Publikacja stanowi oryginalne i nowatorskie w polskiej doktrynie prawniczej omówienie materialnych i proceduralnych aspektów oddziaływania Europejskiej Konwencji Praw Człowieka na funkcjonowanie biznesu.
-20 % Ochrona bezpieczeństwa państwa jako przesłanka ogranicz...
-20 % Procedura wyroku pilotażowego w praktyce Europejskiego...
Sądowa kontrola legalności aktów administracyjnych Unii...
Kompleksowa analiza problematyki sądowej kontroli legalności aktów administracyjnych Unii Europejskiej. Autor omawia cechy aktów wydawanych przez unijne organy oraz reguły kontroli legalności tego rodzaju aktów przez Trybunał Sprawiedliwości UE.
-20 % Zbrodnia ludobójstwa i zbrodnie przeciwko ludzkości w p...
-20 % Ochrona praw obywatelek i obywateli Unii Europejskiej....
-20 % Zasada obywatelstwa w prawie prywatnym międzynarodowym....
Prawo właściwe dla dobrego imienia osoby fizycznej i je...
Przeciwdziałanie antysemityzmowi. Instrumenty prawa mię...
Stosowanie z urzędu prawa Unii Europejskiej przez sądy...
Wolność prasy a ochrona prywatności osób wykonujących d...
Evidence in EU Fraud Cases
Krajowy parlament jako regulator sektorów sieciowych
Obywatelstwo w procesie zmian
Prawa człowieka wobec rozwoju biotechnologii
Książki i ebooki Europejska Konwencja Praw Człowieka
Dane producenta: Europejska Konwencja Praw Człowieka
Europejska konwencja praw człowieka (właściwa, pełna nazwa: Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, ang. Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms) jest umową międzynarodową o regionalnym charakterze. Dotyczy ochrony praw człowieka. Podpisana została 4 listopada 1950 r. w Rzymie, a weszła w życie 3 września 1953 r. Jej sygnatariuszami są państwa członkowskie Rady Europy.
Konwencja zawiera gwarancje dotyczące m.in.:
- prawa do życia, wolności i osobistego bezpieczeństwa,
- zakazu tortur oraz innego nieludzkiego traktowania i karania,
- zakazu przymusowej lub obowiązkowej pracy, zakazu niewolnictwa,
- wolności wyznania, sumienia, myśli, wypowiedzi,
- prawa do rzetelnego procesu przed sądem niezawisłym,
- możliwości swobodnego gromadzenia i stowarzyszania się,
- prawa do...
Europejska konwencja praw człowieka (właściwa, pełna nazwa: Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, ang. Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms) jest umową międzynarodową o regionalnym charakterze. Dotyczy ochrony praw człowieka. Podpisana została 4 listopada 1950 r. w Rzymie, a weszła w życie 3 września 1953 r. Jej sygnatariuszami są państwa członkowskie Rady Europy.
Konwencja zawiera gwarancje dotyczące m.in.:
- prawa do życia, wolności i osobistego bezpieczeństwa,
- zakazu tortur oraz innego nieludzkiego traktowania i karania,
- zakazu przymusowej lub obowiązkowej pracy, zakazu niewolnictwa,
- wolności wyznania, sumienia, myśli, wypowiedzi,
- prawa do rzetelnego procesu przed sądem niezawisłym,
- możliwości swobodnego gromadzenia i stowarzyszania się,
- prawa do założenia rodziny i do małżeństwa oraz poszanowania życia rodzinnego i prywatnego.
Na mocy Konwencji ustanowiony został sądowy mechanizm kontrolnym, który rozpatruje skargi zgłaszane indywidualne i przez państwa. Jest to Europejski Trybunał Praw Człowieka.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym