Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz
Komentarz przedstawia praktyczne aspekty stosowania przepisów oraz istotę instytucji prawa rodzinnego i opiekuńczego.
Prawo rodzinne
Najnowsze opracowanie z zakresu prawa rodzinnego, uwzględniające ostatnie nowelizacje, w tym zmiany Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz Kodeksu postępowania cywilnego w zakresie prawa filiacyjnego z 2019 r.
Uznawanie i wykonywanie orzeczeń w sprawach cywilnych w...
W publikacji przeanalizowano 13 rozporządzeń unijnych zawierających klauzulę uznawania orzeczeń w sprawach cywilnych i handlowych oraz ponad 150 interpretujących je orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
-20 % Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz
Praktyczny komentarz, którego celem jest pomoc w dokonaniu wykładni przepisów Kodeksu przez osoby stosujące prawo rodzinne
-20 % Prawa i obowiązki małżonków
Książka stanowi kompleksowe omówienie unormowań działu II kodeksu rodzinnego i opiekuńczego dotyczących praw i obowiązków małżonków (art. 23-30 k.r.o.).
-20 % Prawo rzymskie. Pytania. Kazusy. Tablice. Testy
-24 % Socjologia rodziny
-20 % Prawo rodzinne i opiekuńcze. Praktyka, orzecznictwo, ka...
-20 % Postępowanie dowodowe w sprawach o rozwód w procesie cy...
-20 % Kodeks rodzinny i opiekuńczy Komentarz Przepisy wprowad...
Podatkowoprawne skutki zawarcia i ustania małżeństwa
Publikacja zawiera wszechstronną i pogłębioną analizę sytuacji małżonków oraz byłych małżonków w prawie podatkowym.
Status prawny małżonków w spółkach cywilnych i handlowy...
Publikacja stanowi zbiór poglądów wyrażonych w doktrynie i orzecznictwie przez czołowych przedstawicieli doktryny zajmujących się tematyką statusu prawnego małżonków w spółkach cywilnych i handlowych.
Komentarz do spraw o rozwód
Publikacja jest skierowana do adwokatów, radców prawnych, a także sędziów orzekających w sprawach o rozwód. Zainteresuje ona również aplikantów radcowskich i adwokackich oraz strony spraw o rozwód nieposiadające wykształcenia prawniczego.
Zgwałcenie w małżeństwie. Studium prawnokarne i krymino...
Pierwsza na polskim rynku monografia odnosząca się do problematyki zgwałcenia w małżeństwie jako istotnej patologii społecznej, prowadzącej do wielu negatywnych konsekwencji dla ofiar i ich rodzin.
-20 % Aktualne wyzwania prawa własności intelektualnej i praw...
Odpowiedzialność majątkowa małżonków i przymusowe docho...
Przynależność praw spółkowych w spółce jawnej do majątk...
Zarejestrowany związek partnerski a małżeństwo
Rozliczenia majątkowe małżonków w stosunkach wzajemnych...
Swoboda intercyzy. Zakres modyfikacji małżeńskich ustro...
Względne zakazy małżeńskie
Komentarz do spraw o separację
Intercyzy i umowy między konkubentami
Dziecko w rozstaniu rodziców
Prawa rodziny do mieszkania spółdzielczego
Zarząd majątkiem wspólnym małżonków
Zarząd majątkiem wspólnym małżonków
Zgoda małżonka na dokonanie czynności prawnej w ustroju...
Małżeńskie ustroje majątkowe
Prawa i obowiązki seksualne małżonków. Studium prawne n...
W prezentowanej publikacji po raz pierwszy w polskiej doktrynie prawa w kompleksowy sposób przedstawiono prawa i obowiązki seksualne małżonków, zarówno w perspektywie historycznej, jak i na gruncie aktualnego ustawodawstwa.
Studia i Analizy Sądu Najwyższego. TOM II
Prawo do lokalu mieszkalnego jako przedmiot stosunków m...
Stan prawny na 1.04.2008 r.
Oddawana w ręce czytelników książka stanowiinteresujące - zarówno z punktu widzeniapraw i obowiązków samych małżonków,jak i osób trzecich - opracowanie problematykidotyczącej zajmowania lokali mieszkalnychprzez osoby pozostające w związku małżeńskim,a także te, których małżeństwo ustało.
Intercyzy - umowy małżeńskie
Intercyza i testament stają się elementem świadomego decydowania o swoim majątku obecnym i przyszłym oraz o sytuacji majątkowej następnych pokoleń.
Rozwód. Praktyczny komentarz. Orzecznictwo. Piśmiennict...
Książki i ebooki Małżeństwo
Małżeństwo to legalny i kulturowo uznany związek dwóch osób. Na mocy małżeństwa ustanawiane są prawa i obowiązki pomiędzy małżonkami oraz ich dziećmi. Instytucja małżeństwa jawi się jako naturalna oraz podstawowa komórka społeczeństwa.
Zgodnie z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka mężczyźni i kobiety bez względu na jakiekolwiek różnice rasy, narodowości lub wyznania mają prawo po osiągnięciu pełnoletności do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny.
Aspekt społeczny
Małżeństwo jest trwałym i legalnym związkiem, który powstaje na skutek obopólnej woli małżonków. Celem jego zawarcia jest wspólne pożycie i realizacja dobra małżonków, a także realizacja dobra założonej rodziny i j...
Małżeństwo to legalny i kulturowo uznany związek dwóch osób. Na mocy małżeństwa ustanawiane są prawa i obowiązki pomiędzy małżonkami oraz ich dziećmi. Instytucja małżeństwa jawi się jako naturalna oraz podstawowa komórka społeczeństwa.
Zgodnie z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka mężczyźni i kobiety bez względu na jakiekolwiek różnice rasy, narodowości lub wyznania mają prawo po osiągnięciu pełnoletności do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny.
Aspekt społeczny
Małżeństwo jest trwałym i legalnym związkiem, który powstaje na skutek obopólnej woli małżonków. Celem jego zawarcia jest wspólne pożycie i realizacja dobra małżonków, a także realizacja dobra założonej rodziny i jej celów społecznych. Z punktu widzenia socjologii dzięki instytucji małżeństwa realizowane są potrzeby psychiczne, społeczne i fizyczne dwojga ludzi, opartej na porozumieniu i przyzwoleniu na nieformalność.
Formy zawierania małżeństwa
W myśl prawa polskiego małżeństwo może być zawarte w formie cywilne przed kierownikiem urzędu stanu cywilnej oraz w formie wyznaniowej — w obecności duchownego. Stosunki rodzinne o charakterze majątkowym i niemajątkowym, wynikające z małżeństwa prawa i obowiązki oraz sprawy potomstwa są konsekwencją małżeństwa.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym