-27 % Pakiet Aplikanta: Prawo cywilne [PRZEDSPRZEDAŻ]
Odbierz torbę w koszyku GRATIS!
-30 % Pakiet Aplikanta: Prawo karne
-27 % PAKIET: Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w s...
Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w sprawach...
Siódme wydanie niezwykle popularnej i praktycznej książki, która objaśnia krok po kroku postępowanie cywilne z punktu widzenia obowiązków i uprawnień zawodowego pełnomocnika procesowego. Stanowi doskonały materiał do nauki dla aplikantów wszystkich zawodów prawniczych. Niezbędna przed egzaminem końcowym.
-25 % Pakiet Aplikanta: Metodyki
-20 % PAKIET: Apelacja i kasacja w postępowaniu cywilnym. Kom...
-20 % PAKIET: Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w s...
Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach karny...
Pozwy, apelacje, akty oskarżenia sporządzane w toku postępowań oraz propozycje czynności, które należy podjąć w celu ich poprawnego i skutecznego wniesienia.
-30 % PAKIET: Metodyka sporządzania umów gospodarczych + Meto...
-42 % PAKIET: Akta karne dla aplikantów + Konstrukcja apelacj...
-50 % Konstrukcja apelacji jako środka odwoławczego w procesi...
Publikacja ceniona przez praktyków i aplikantów. Otrzymasz cenne wskazówki od uznanego autorytetu prawniczego i poznasz najnowsze orzecznictwo. Uwzględnia zmiany wynikające z ustawy z 6.07.2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2600)
Uzasadnienie orzeczenia sądu powszechnego. Język • stru...
Pierwsze na naszym rynku wydawniczym praktyczne opracowanie dotyczące uzasadniania orzeczeń sądów powszechnych w sprawach cywilnych oraz karnych, zawierające zbiór dobrych praktyk ich sporządzania. Omówiona została struktura uzasadnienia – zarówno w odniesieniu do orzeczenia sądu pierwszej instancji, jak i sądu odwoławczego – oraz szczególna forma, jaką jest urzędowy formularz uzasadnienia w sprawach karnych.
Apelacja w postępowaniu cywilnym. Komentarz. Orzecznict...
Potrzebujesz niezawodnej pomocy w przygotowaniu do egzaminu zawodowego? Sięgnij po najnowsze, piąte wydanie książki „Apelacja” Małgorzaty Manowskiej. Publikacja składa się z dwóch części: Pierwsza to klasyczny komentarz. W drugiej znajdziesz przykłady i kazusy oraz wzory poszczególnych elementów apelacji. Co ważne, autorka w jasny i praktyczny sposób wyjaśnia zmiany, które wprowadziła wielka nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego z 2019 r. Zapraszamy do lektury!
-70 % Procedury odwoławcze w europejskim prawie zamówień publ...
W monografii omówiono europejski model procedur odwoławczych w zamówieniach publicznych jako narzędzie prawne zapewniające ochronę praw wykonawców i służące osiąganiu celów związanych z interesami ogólnymi.
Skarga i skarga kasacyjna w postępowaniu sądowoadminist...
Komentarz uwzględnia przepisy dotyczące doręczeń elektronicznych, wprowadzone art. 96 ust. 1–17 i 19 ustawy z 18.11.2020 r. o doręczeniach elektronicznych.
Odwołanie i skarga w zamówieniach publicznych
Książka zawiera obszerne omówienie tematyki środków ochrony prawnej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
Postępowania administracyjne i sądowoadministracyjne z...
Publikacja stanowi całościowe opracowanie problematyki polskiego postępowania administracyjnego - zarówno ogólnego, jak i egzekucyjnego - oraz postępowania sądowoadministracyjnego.
Sądowa kontrola legalności aktów administracyjnych Unii...
Kompleksowa analiza problematyki sądowej kontroli legalności aktów administracyjnych Unii Europejskiej. Autor omawia cechy aktów wydawanych przez unijne organy oraz reguły kontroli legalności tego rodzaju aktów przez Trybunał Sprawiedliwości UE.
-20 % Rzetelny proces podatkowy
Publikacja przeznaczona jest dla sędziów sądów administracyjnych, doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów, podatników oraz pracowników aparatu skarbowego.
-20 % Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocneg...
Stosowanie z urzędu prawa Unii Europejskiej przez sądy...
Europejski Trybunał Praw Człowieka. Wybór Orzeczeń 2012
Środki odwoławcze w postępowaniu cywilnym
W książce przedstawiono między innymi genezę i rozwój środków odwoławczych, pojęcie i znaczenie systemu odwoławczego, czynności wstępne w postępowaniu odwoławczym...
Odwołania w postępowaniu administracyjnym
Stosowanie prawa Unii Europejskiej przez sądy. Tom I
Książki i ebooki Zasada dwuinstancyjności postępowania
Dane producenta: Zasada dwuinstancyjności postępowania
Zasada dwuinstancyjności postępowania to jedna z podstawowych zasad rządzących w polskim postępowaniu sądowym. Gwarantowana jest przez Konstytucję w artykule 176 odnoszącym się do ustroju władzy sądowniczej oraz w artykule 78 dotyczącym dostępnych środków ochrony praw i wolności. Ten sam artykuł (78) dopuszcza również możliwość ograniczenia dwuinstancyjności przez ustawę.
Zasada dwuinstancyjności w postępowaniu sądowym zapewnia stronie wniesienie środka odwoławczego do drugiej instancji, jeśli orzeczenie sądu pierwszej instancji nie jest według niej satysfakcjonujące. Odwołanie wnoszone jest do organu wyższego pod względem hierarchii. Dwuinstancyjność postępowania ma na celu zapewnienie rzetelności w rozpatrywaniu spraw. Daje również możliwość naprawienia ewentualnych błędów w orzekaniu na etapie postępowania sądowego w pierwszej instancji. Tyczy się ona postępowania karnego,...
Zasada dwuinstancyjności postępowania to jedna z podstawowych zasad rządzących w polskim postępowaniu sądowym. Gwarantowana jest przez Konstytucję w artykule 176 odnoszącym się do ustroju władzy sądowniczej oraz w artykule 78 dotyczącym dostępnych środków ochrony praw i wolności. Ten sam artykuł (78) dopuszcza również możliwość ograniczenia dwuinstancyjności przez ustawę.
Zasada dwuinstancyjności w postępowaniu sądowym zapewnia stronie wniesienie środka odwoławczego do drugiej instancji, jeśli orzeczenie sądu pierwszej instancji nie jest według niej satysfakcjonujące. Odwołanie wnoszone jest do organu wyższego pod względem hierarchii. Dwuinstancyjność postępowania ma na celu zapewnienie rzetelności w rozpatrywaniu spraw. Daje również możliwość naprawienia ewentualnych błędów w orzekaniu na etapie postępowania sądowego w pierwszej instancji. Tyczy się ona postępowania karnego, cywilnego oraz administracyjnego.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym