Prawa człowieka. Zarys wykładu
Zbieg odpowiedzialności karnej i administracyjno-karnej...
Specyfika wykładni prawa karnego w kontekście brzmienia...
W publikacji przedstawiono obowiązek wykładni prawa krajowego w kontekście brzmienia i celu prawa Unii Europejskiej w świetle zagadnień o charakterze karnoprawnym.
Wpływ Europejskiej Konwencji Praw Człowieka na funkcjon...
Publikacja stanowi oryginalne i nowatorskie w polskiej doktrynie prawniczej omówienie materialnych i proceduralnych aspektów oddziaływania Europejskiej Konwencji Praw Człowieka na funkcjonowanie biznesu.
-20 % Ochrona bezpieczeństwa państwa jako przesłanka ogranicz...
Sądowa kontrola legalności aktów administracyjnych Unii...
Kompleksowa analiza problematyki sądowej kontroli legalności aktów administracyjnych Unii Europejskiej. Autor omawia cechy aktów wydawanych przez unijne organy oraz reguły kontroli legalności tego rodzaju aktów przez Trybunał Sprawiedliwości UE.
-20 % Zasada prawdy materialnej w postępowaniu karnym. Analiz...
Stosowanie z urzędu prawa Unii Europejskiej przez sądy...
Europejski Trybunał Praw Człowieka. Wybór Orzeczeń 2012
Książki i ebooki Zakaz karania bez podstawy prawnej
Dane producenta: Zakaz karania bez podstawy prawnej
Zakaz karania bez podstawy prawnej pochodzi z artykułu 7 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności sporządzonej w Rzymie 4 listopada 1950 r. (wraz z modyfikującymi ją Protokołami). Zgodnie z artykułem, nikt nie może być uznany za winnego popełnienia lub zaniechania czynu, jeśli ten, według prawa wewnętrznego lub międzynarodowego, w momencie jego popełnienia nie stanowił czynu zagrożonego karą. Również sama kara nie może być wymierzona jako surowsza od tej, która obowiązywała za czyn w czasie jego popełniania.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym