Tylko 15 egz. -20% Kodeks spółek handlowych. Przepisy
Stan prawny: na 11 września 2024 rok
-26 % PAKIET: Prawo spółek handlowych. Przed egzaminem + Kode...
Tylko 15 egz. -20% Kodeks spółek handlowych. Komentarz
Komentarz stanowi zwięzłe omówienie przepisów kodeksu spółek handlowych, osadzone w szerokim kontekście bogatego dorobku orzecznictwa wypracowanego przez ponad dwadzieścia lat obowiązywania kodeksu, oraz problemów, jakie przy jego stosowaniu wyłoniły się w praktyce funkcjonowania spółek handlowych.
-55 % PAKIET: Kodeks spółek handlowych. Komentarz + Kodeks sp...
Tylko 15 egz. -20% Kodeks spółek handlowych. Łączenie, podział i przekszta...
Drugie wydanie komentarza uwzględnia nowelizację Kodeksu spółek handlowych, która weszła w życia 15.09.2023 r. i istotnie zmieniła przepisy regulujące transgraniczne i krajowe reorganizacje korporacyjne. W publikacji omówiono m.in. nową instytucję podziału przez wyodrębnienie, a także transgraniczny podział i przekształcenie. Uwzględniono również wprowadzenie do polskiego porządku prawnego prostej spółki akcyjnej oraz możliwość objęcia transformacjami spółki komandytowo-akcyjnej.
Meritum Prawo spółek, tom I i II
Nowości w 7. wydaniu „Meritum. Prawo spółek” to m.in.: prosta spółka akcyjna, obszerne omówienie dużej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 9.02.2022 r., spółka akcyjna i PSA, spółka akcyjna, zmiany w CIT, spółka z o.o.
Prosta spółka akcyjna. Komentarz ze wzorami
W publikacji szczegółowo omówiono regulację prostej spółki akcyjnej, wprowadzonej do polskiego porządku prawnego z dniem 1 lipca 2021 r.
-70 % Prosta spółka akcyjna. Komentarz
W komentarzu zawarto szczegółowe omówienie jednej z najbardziej kontrowersyjnych nowelizacji prawa handlowego ostatnich lat, która wprowadza nową instytucję w kodeksie spółek handlowych: prostą spółkę akcyjną.
Prosta spółka akcyjna – praktyczny poradnik dla start-u...
Poradnik w przystępny sposób omawia najważniejsze elementy związane z prostą spółką akcyjną. Zawiera przykłady oraz gotowe do wykorzystania schematy i projekty dokumentów.
-70 % Powszechna dematerializacja akcji. Modernizacja konstru...
W książce przedstawiono problematykę dematerializacji akcji oraz wpływu odejścia od koncepcji akcji w formie dokumentowej, a zatem niezwykle ważnej zmiany przepisów, obowiązującej od 1 marca 2021 r.
-20 % Kodeks spółek handlowych. Tom III
W tomie trzecim dużego komentarza do kodeksu spółek handlowych omówione zostały unormowania dotyczące spółki akcyjnej.
-20 % Kodeks spółek handlowych ze schematami
Schematy i tekst ustawy – Kodeks spółek handlowych wraz z wykazem aktów zmieniających.
-20 % Kodeks spółek handlowych The Commercial Companies Code
-20 % Kodeks spółek handlowych. Komentarz
-20 % Kodeks spółek handlowych. Komentarz
-20 % Umowy, pisma i pisma procesowe w sprawach handlowych z...
Status prawny małżonków w spółkach cywilnych i handlowy...
Publikacja stanowi zbiór poglądów wyrażonych w doktrynie i orzecznictwie przez czołowych przedstawicieli doktryny zajmujących się tematyką statusu prawnego małżonków w spółkach cywilnych i handlowych.
Spółki handlowe. Pytania i odpowiedzi
Publikacja w przystępny sposób przedstawia instytucje prawa gospodarczego i handlowego.
Zaskarżanie uchwał zgromadzeń spółek kapitałowych
W publikacji kompleksowo, a zarazem szczegółowo zaprezentowano problematykę związaną z podważaniem uchwał zgromadzeń spółek kapitałowych.
Odpowiedzialność odszkodowawcza za podejmowanie wadliwy...
Publikacja przedstawia kompleksowe omówienie podstaw i przesłanek odpowiedzialności odszkodowawczej w kontekście specyficznego zdarzenia wyrządzającego szkodę, jakim jest podjęcie wadliwej uchwały zgromadzenia spółki kapitałowej.
-20 % Kodeks spółek handlowych. Tom III A. Spółka akcyjna
-20 % Ochrona strony słabszej stosunku prawnego. Księga jubil...
-20 % Iura et negotia. Księga Jubileuszowa z okazji 15-lecia...
Stosunek członkostwa w zarządzie spółki kapitałowej
Publikacja prezentuje nowatorskie ujęcie relacji łączącej spółkę kapitałową z członkiem jej zarządu.
Granice swobody kształtowania treści statutu spółki akc...
Rozwiązanie i likwidacja spółek handlowych
Spółka akcyjna
Prawo pierwszeństwa pochodnego nabycia praw udziałowych...
Umowa objęcia akcji
Wadliwość czynności prawnych spółek kapitałowych na tle...
Likwidacja spółki kapitałowej. Prawo, podatki, rachunko...
Problemy polskiego i europejskiego prawa prywatnego. Ks...
Wzory pism procesowych w sprawach cywilnych, gospodarcz...
Czynności notarialne w prawie spółek
Komercjalizacja szpitali i jej skutki w świetle przepis...
Rada nadzorcza spółki akcyjnej. Powoływanie, kompetencj...
Nabywanie akcji własnych przez spółkę akcyjną
W opracowaniu przedstawiono aspekty teoretyczne nabywania akcji własnych, jak również problemy praktyczne powstające przy stosowaniu przepisów z tym związanych.Wskazano także sposób wykładni przepisów budzących wątpliwości. Rozważania prawne uzupełnione zostały określeniem ekonomicznych przyczyn nabywania akcji własnych.
Oświadczenia i zapewnienia w umowie sprzedaży udziałów...
Cywilnoprawny charakter uchwał wspólników spółek kapita...
Ochrona akcjonariuszy mniejszościowych w kodeksie spółe...
Przedmiotem publikacji jest problematyka ochrony praw akcjonariuszy mniejszościowych w kodeksie spółek handlowych.
Książki i ebooki Spółka akcyjna
Spółka akcyjna to spółka handlowa o charakterze czysto kapitałowym. Jej konstrukcja umożliwia łatwe pozyskiwanie kapitału i jest dostosowana do prowadzenia działalności na dużą skalę w oparciu o kapitał zakładowy (akcyjny). Kapitał zakładowy podzielony jest na zwykle swobodnie zbywane akcje, rozproszone między znaczną liczbą udziałowców (akcjonariuszy). Kapitał zakładowy stanowią wkłady założycieli, którzy z kolei stają się współwłaścicielami spółki.
Kodeks spółek handlowych reguluje działanie spółek akcyjnych. Kapitał zakładowy spółki akcyjnej zawiera akcje o równej wartości. Akcje te mogą być notowane czyli kupowane lub sprzedawane na giełdzie.
Założenie spółki akcyjnej
Nabycie osobowości prawnej przez spółkę następuje w momencie wpisania jej do rejestru przedsiębiorców stanowiącego część Kr...
Spółka akcyjna to spółka handlowa o charakterze czysto kapitałowym. Jej konstrukcja umożliwia łatwe pozyskiwanie kapitału i jest dostosowana do prowadzenia działalności na dużą skalę w oparciu o kapitał zakładowy (akcyjny). Kapitał zakładowy podzielony jest na zwykle swobodnie zbywane akcje, rozproszone między znaczną liczbą udziałowców (akcjonariuszy). Kapitał zakładowy stanowią wkłady założycieli, którzy z kolei stają się współwłaścicielami spółki.
Kodeks spółek handlowych reguluje działanie spółek akcyjnych. Kapitał zakładowy spółki akcyjnej zawiera akcje o równej wartości. Akcje te mogą być notowane czyli kupowane lub sprzedawane na giełdzie.
Założenie spółki akcyjnej
Nabycie osobowości prawnej przez spółkę następuje w momencie wpisania jej do rejestru przedsiębiorców stanowiącego część Krajowego Rejestru Sądowego. Akcje w spółkach handlowych dzieli się na zwykłe i uprzywilejowane ze względu na liczbę głosów przypadających na jednego akcjonariusza.
Własność
Akcjonariusze nie ponoszą odpowiedzialności za zobowiązania spółki, ryzykują jedynie do wysokości wniesionego kapitału. Zyski uzyskiwane ze spółki otrzymują w postaci dywidendy. Minimalny kapitał zakładowy wynosi 100 000 zł, a minimalna wartość nominalna akcji to 1 grosz. Zysk dzielony jest proporcjonalnie do wysokości posiadanych udziałów.
Władze
Do organów spółki zaliczamy:
- zarząd;
- rada nadzorcza ;
- walne zgromadzenie.
Członków zarządu obowiązuje zakaz konkurencji, natomiast liczna kadencji nie jest ograniczona.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym