-40 % Metodyka pracy sędziego sądu administracyjnego
W opracowaniu omówiono wszystkie instytucje procedury sądowoadministracyjnej, którymi powinien posługiwać się sędzia sądu administracyjnego w swojej codziennej pracy.
-20 % Wokół kryzysu praworządności, demokracji i praw człowie...
Księga jubileuszowa powstała dla uczczenia działalności naukowej oraz zawodowej dr. hab., prof. UW Mirosława Wyrzykowskiego.
-20 % Zasady w prawie administracyjnym. Teoria, praktyka, orz...
W książce omówiono ogólne, systemowe zasady prawa administracyjnego, ich charakter i znaczenie, a także konstrukcję nadużycia prawa.
-20 % Warto chronić państwo prawa
Cykl wywiadów z prof. Andrzejem Wróblem poświęconych Konstytucji, prawu, legislacji i polityce.
-20 % Rzetelny proces podatkowy
Publikacja przeznaczona jest dla sędziów sądów administracyjnych, doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów, podatników oraz pracowników aparatu skarbowego.
-20 % Sprawiedliwość i zaufanie do władz publicznych w prawie...
-20 % Wiedza o państwie i prawie. Zarys wykładu
-20 % Uprawnienia podatkowe. Procedura dochodzenia należności...
-20 % Konstytucyjny system organów państwowych
-20 % Postulat pewności prawa w wykładni operatywnej prawa po...
-20 % Patologie w administracji publicznej.
Książki i ebooki Zasada praworządności
Zasada praworządności jest jedną z idei gruntujących pojęcie państwa prawa (Europa kontynentalna). W Polsce stanowi jedną z naczelnych zasad gwarantowanych przez Konstytucję. Mowa o niej w artykule 7. ustawy zasadniczej. Stosuje się ją w bezpośrednim odniesieniu do organów administracji publicznej, co zostało uregulowane w Kodeksie postępowania administracyjnego.
Zasada praworządności mówi o podporządkowaniu działania – zarówno organów państwowych, instytucji i jednostek – obowiązującym zasadom prawa (formalna koncepcja praworządności). Odnosi się również do stanowienia prawa, które powinno być zgodne z normami etycznymi (materialistyczna koncepcja praworządności).
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym