-50 % Metodyka pracy sędziego sądu administracyjnego
W opracowaniu omówiono wszystkie instytucje procedury sądowoadministracyjnej, którymi powinien posługiwać się sędzia sądu administracyjnego w swojej codziennej pracy.
Prawa człowieka. Zarys wykładu
-20 % Trybunał Konstytucyjny na straży wartości konstytucyjny...
W publikacji przeanalizowano wybrane zagadnienia z okresu 30 lat funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, a więc od rozpoczęcia jego działalności.
-20 % Zasady w prawie administracyjnym. Teoria, praktyka, orz...
W książce omówiono ogólne, systemowe zasady prawa administracyjnego, ich charakter i znaczenie, a także konstrukcję nadużycia prawa.
Postępowanie cywilne w dobie przemian
Opracowanie zawiera systemowe ujęcie zagadnień z zakresu postępowania cywilnego, omówienie ostatnich zmian, wad i pozytywnych aspektów wprowadzonych nowelizacji
-20 % Jawność i jej ograniczenia. Model regulacji. Tom 12
-20 % Verba volant, scripta manent. Proces karny, prawo karne...
Księga pamiątkowa poświęcona Profesor Monice Zbrojewskiej.
-20 % Rzetelny proces podatkowy
Publikacja przeznaczona jest dla sędziów sądów administracyjnych, doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów, podatników oraz pracowników aparatu skarbowego.
-20 % Uzasadnienia decyzji stosowania prawa
Stosowanie z urzędu prawa Unii Europejskiej przez sądy...
Jawność jako wymóg rzetelnego procesu karnego
Krajowy parlament jako regulator sektorów sieciowych
Rzetelny proces cywilny
Referendarz sądowy w postępowaniu cywilnym
Stosowanie prawa Unii Europejskiej przez sądy. Tom I
Książki i ebooki Zasada jawności postępowania
Dane producenta: Zasada jawności postępowania
Zasada jawności postępowania jest zagwarantowana przez Konstytucję i stanowi jedną z fundamentalnych zasad, na których opiera się demokratyczne państwo prawne. Przepisy regulujące zasadę jawności postępowania to: art. 45 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeksu postępowania cywilnego, ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Zasada jawności oznacza, że strony, osoby wezwane, a także osoby postronne mogą uczestniczyć w posiedzeniach sądu, na których sprawa jest rozpatrywana. Ponadto zarówno str...
Zasada jawności postępowania jest zagwarantowana przez Konstytucję i stanowi jedną z fundamentalnych zasad, na których opiera się demokratyczne państwo prawne. Przepisy regulujące zasadę jawności postępowania to: art. 45 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeksu postępowania cywilnego, ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Zasada jawności oznacza, że strony, osoby wezwane, a także osoby postronne mogą uczestniczyć w posiedzeniach sądu, na których sprawa jest rozpatrywana. Ponadto zarówno strony i uczestnicy postępowania mają prawo do przeglądania akt sprawy, otrzymywania kopii, odpisów lub wyciągów.
Ograniczenie lub wyłączenie zasady jawności postępowania
Warto podkreślić, że sąd może zarządzić, by posiedzenie w całości lub częściowo odbywało się za zamkniętymi drzwiami w sytuacji, gdy np. odmienne rozwiązanie mogłoby zagrażać moralności, porządkowi publicznemu lub, gdy konieczna jest ochrona informacji niejawnych. Sąd może również zdecydować o ograniczeniu zasady jawności m.in. na wniosek strony.
W naszej księgarni oferujemy szeroki przekrój publikacji poruszających aspekty związane z prawami człowieka i postępowaniem przed sądami, w kontekście funkcjonowania zasady jawności postępowania. Nasze ebooki oraz książki w wersji papierowej to cenne źródło wiedzy dla studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym