Tylko 15 egz. -20% Umowa o roboty budowalne w praktyce sądowej i arbitrażo...
Ze względy na bardzo dużą liczbę sporów – zarówno sądowych i arbitrażowych – związanych z umowami o roboty budowlane niezbędna jest znajomość najnowszych stanowisk orzecznictwa i doktryny odnoszących się na najistotniejszych zagadnień praktycznych.
-70 % Meritum Inwestycje budowlane
Kompleksowe opracowanie z zakresu przygotowania i realizacji procesu inwestycyjno-budowlanego oraz użytkowania obiektów.
-18 % PAKIET: Inwestycje budowlane w praktyce + Odpowiedzialn...
Inwestycje budowlane w praktyce
Problematyka procesu inwestycyjno-budowlanego ma istotne znaczenie dla rozwoju rynku nieruchomości i liczby realizowanych robót budowlanych. Dotyczy nie tylko inwestorów instytucjonalnych, lecz także indywidualnych. Zakres regulacji prawnych obejmujących inwestycje budowlane jest znaczny i podlegają one nieustającym zmianom, dlatego poruszanie się w tej tematyce nie jest łatwe.
Umowy o roboty budowlane i usługi związane z realizacją...
Analiza techniczno-prawna zagadnień dotyczących umów o roboty budowlane oraz umów na usługi związane z realizacją przedsięwzięć budowlanych.
-60 % Zmiany umów o zamówienia publiczne na roboty budowlane
Analiza podstaw prawnych mających zastosowanie do umów o zamówienia publiczne na tle konkretnych problemów występujących przy realizacji inwestycji budowlanych.
-25 % Usterki w pracach budowlanych i wykończeniowych
Książka skierowana jest przede wszystkim do wykonawców, projektantów oraz inspektorów nadzoru. Stanowi także doskonałe źródło wiedzy dla studentów ostatnich semestrów kierunku budownictwo.
Umowa o roboty budowlane ze wzorami
Książki i ebooki Roboty budowlane
Roboty budowlane w języku potocznym oznaczają szeroko rozumiane prace wykonywane na budowie, a także prace remontowe. Znaczenie normatywne temu pojęciu nadaje ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.) zawierająca w art. 3 pkt 7 definicję legalną robót budowlanych. Zgodnie ze wskazanym przepisem przez roboty budowlane należy rozumieć budowę, a także prace polegające na przebudowie, montażu, remoncie lub rozbiórce obiektu budowlanego. Każde z powyższych pojęć wchodzących w skład wskazanej definicji także stanowi odrębne zdefiniowane pojęcie, co oznacza, że dla normatywnego określenia robót budowlanych niezbędne jest ich wyjaśnienie. Budowa jako pierwsza z kategorii prac zawierających się w pojęciu robót budowlanych polega przede wszystkim na wykonywaniu od podstaw każdego z obiektów budowlanych, to jes...
Roboty budowlane w języku potocznym oznaczają szeroko rozumiane prace wykonywane na budowie, a także prace remontowe. Znaczenie normatywne temu pojęciu nadaje ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.) zawierająca w art. 3 pkt 7 definicję legalną robót budowlanych. Zgodnie ze wskazanym przepisem przez roboty budowlane należy rozumieć budowę, a także prace polegające na przebudowie, montażu, remoncie lub rozbiórce obiektu budowlanego. Każde z powyższych pojęć wchodzących w skład wskazanej definicji także stanowi odrębne zdefiniowane pojęcie, co oznacza, że dla normatywnego określenia robót budowlanych niezbędne jest ich wyjaśnienie. Budowa jako pierwsza z kategorii prac zawierających się w pojęciu robót budowlanych polega przede wszystkim na wykonywaniu od podstaw każdego z obiektów budowlanych, to jest budynku, budowli i obiektu małej architektury.
Budowa to także odbudowa (otworzenie tego, co było), rozbudowa (zwiększenie gabarytów) i nadbudowa (zwiększenie wysokości) obiektu budowlanego.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym