Wstęp do prawoznawstwa. Testy egzaminacyjne
Tylko 15 egz. -20% Prawnik a sztuka retoryki i negocjacji
Podręcznik jest nowym, znacznie zmienionym i rozszerzonym w stosunku do wydań poprzednich (2002, 2016), wprowadzeniem do retoryki, negocjacji i teorii komunikacji dla prawników.
Wprowadzenie do prawoznawstwa. Wydanie 2
Stanowienie i stosowanie prawa. Elementy teorii
Książka jest jednym z nielicznych na rynku opracowań podręcznikowych dotyczących tematyki stanowienia i stosowania prawa.
Socjologia prawa. Zarys wykładu
Podręcznik przedstawia kluczowe zagadnienia z zakresu socjologii prawa.
Podstawy doktryny prawnej
Publikacja omawia podstawową terminologię prawniczą, a także główne kategorie teorii i filozofii prawa, nauki o państwie oraz nauk dogmatycznych.
Wstęp do prawoznawstwa
W podręczniku zaprezentowano podstawowe pojęcia nauk prawnych, takie jak: przepis prawa, w tym jego rodzaje i adresaci, fakt prawny oraz skutek prawny.
Normatywizm Hansa Kelsena a współczesna nauka prawa
Publikacja jest efektem konferencji naukowej zorganizowanej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w maju 2014 r., wkrótce po pierwszym w Polsce całościowym wydaniu dzieła Hansa Kelsena Czysta teoria prawa.
Naturalizm i granice nauk prawnych. Esej z metodologii...
Dyskusja nad potrzebą i perspektywami naturalizacji naukowej refleksji nad prawem wymaga w pierwszej kolejności przyjęcia przynajmniej względnie ścisłego rozumienia przedmiotu i charakteru prawoznawstwa jako nauki.
Polityka prawa cywilnego i ekonomia polityczna
Publikacja stanowi aneks do tomu II monumentalnego dzieła Leona Petrażyckiego Nauka o dochodach i wprowadzenie do najbardziej znanej - oprócz psychologizmu - koncepcji polityki prawa.
Metafory konceptualne jako narzędzia rozumowania i pozn...
Publikacja - jako pierwsza na naszym rynku wydawniczym - prezentuje wyniki interdyscyplinarnych badań przeprowadzonych na polskim języku prawnym i prawniczym z użyciem metodologii kognitywnej teorii metafory konceptualnej.
-20 % Idee normy i instytucje Kongresu Wiedeńskiego - 200 lat...
-20 % Zarys prawa
Autorzy w sposób zwięzły i klarowny przedstawiają najważniejsze zagadnienia dotyczące różnych dziedzin prawa.
Wprowadzenie do nauk prawnych. Leksykon tematyczny
Podręcznik akademicki przeznaczony przede wszystkim dla studentów kierunków prawniczych i administracyjnych, pomyślany jako pomoc dydaktyczna uzupełniająca wykład ze wstępu do prawoznawstwa oraz teorii i filozofii prawa.
-18 % Elementy prawa
Retoryczne i logiczne podstawy argumentacji prawniczej
Pochodzenie, tworzenie i efektywność prawa
W poszukiwaniu intencji prawodawcy
Prawo administracyjne intertemporalne
Reguły działania człowieka gospodarującego w społeczeńs...
Dziesięć lat reformy ustrojowej administracji publiczne...
Odpowiedzialność administracyjna w obrocie instrumentam...
Książki i ebooki Prawoznawstwo
Prawoznawstwem określa się najczęściej zespół nauk, których przedmiotem jest państwo oraz prawo, a także poglądy na państwo i prawo. Prawoznawstwo nazywane jest również naukami prawnymi czy też jurysprudencją. Prawoznawstwo nie jest nauką jednolitą, co wynika z różnorodnych perspektyw badania prawa oraz rozmaitych celów zarówno praktycznych, jak i teoretycznych, jakie są stawiane przed badaczami tego obszaru. O powstaniu prawoznawstwa zdecydowały głównie czynniki praktyczne, a więc potrzeba nakazów i zakazów, a także nadawanie im mocy wiążącej. Główne cele realizowane przez prawoznawstwo to cele pierwotne, poznawcze, wtórne, praktyczne oraz umiejętność stosowania prawa.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym