Tylko 15 egz. -20% Publiczne prawa podmiotowe
Monografia doktora Wojciecha Jakimowicza – pracownika naukowego Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego – dotyczy jednego z podstawowych zagadnień z prawa administracyjnego, wiążącego się bezpośrednio z samą istotą i koncepcją tego prawa.
Nadużycie praw procesowych w postępowaniu cywilnym
Nadużycia w firmach Vademecum. Zapobieganie i wykrywani...
Książki i ebooki Nadużycie prawa podmiotowego
Nadużycie prawa podmiotowego to wykonywanie swojego prawa w sposób, który pozostaje w sprzeczności z przeznaczeniem tego prawa, z normami społeczno-gospodarczymi lub z ogólnie przyjętymi zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie nie korzysta z ochrony prawnej i nie jest uważane za wykonanie prawa.
Nadużycie prawa jest jedną z naczelnych zasad prawa cywilnego. Kluczową regulacją prawną jest tutaj art. 5 Kodeksu cywilnego. Instytucja nadużycia prawa podmiotowego ma bardzo istotne znaczenie. Pozbawiając grupę zachowań ochrony prawnej, sprawia, że nie można się na nie powołać w sporach z innymi podmiotami.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym