-20 % PAKIET: Zbiór cywilny PLUS + Zbiór karny PLUS [PRZEDSPR...
-31 % PAKIET: Prawo cywilne. Zbiór przepisów + Kodeks cywilny...
Tylko 15 egz. -20% Kodeks cywilny. Księgi wieczyste i hipoteka
Książka zawiera ujednolicony tekst Kodeksu cywilnego oraz ustawy o księgach wieczystych i hipotece.
-29 % PAKIET: Prawo cywilne. Przed egzaminem + Kodeks cywilny...
Tylko 15 egz. -20% Kodeks cywilny. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Księgi wi...
Stan prawny: 1 sierpnia 2024 r.
-80 % Seria z Paragrafem - PAKIET - Prawo cywilne i karne. Zb...
Stan prawny: sierpień 2024
Tylko 15 egz. -20% Ujawnienie praw osobistych i roszczeń w księdze wieczys...
Książka pomaga w rozwiązaniu wielu praktycznych problemów związanych z zasadami wpisu praw osobistych i roszczeń do księgi wieczystej oraz skutkami tego wpisu.
Tylko 15 egz. -20% Pozew i powództwo o uzgodnienie treści księgi wieczyste...
Opracowanie zawiera praktyczne porady jak sformułować żądanie uzgodnienia treści księgi wieczystej, jakich pomyłek w tym zakresie unikać, jak podjąć obronę przeciwko pozwowi o uzgodnienie treści księgi wieczystej.
-30 % PAKIET: Prawo cywilne i handlowe w zarysie + Prawo cywi...
Prawo nieruchomości. Zbiór przepisów
Zbiór obejmuje zmiany opublikowane do dnia 25 sierpnia 2022 r.
Księgi wieczyste i hipoteka. Komentarz. Tom I. Księgi w...
Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany wprowadzone m.in. ustawami:
• z 20.05.2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (wchodzą w życie 1.07.2022 r.);
• z 7.04.2022 r. o zmianie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych oraz niektórych innych ustaw (wchodzą w życie 8.07.2022 r.).
Księgi wieczyste i hipoteka. Komentarz. Tom II. Hipotek...
Hipoteka jest najpowszechniej stosowanym w Polsce zabezpieczeniem rzeczowym na nieruchomości oraz niektórych prawach jej dotyczących.
Prawo o notariacie. Kodeks Etyki Zawodowej Notariusza....
Publikacja podzielona jest na dwie części: wprowadzenie oraz akty prawne. Pierwsza część stanowi kompendium wiedzy teoretycznej oraz praktycznej w zakresie łącznego stosowania poszczególnych aktów prawnych. W części drugiej zawarto najważniejsze i najczęściej stosowane w praktyce akty prawne regulujące problematykę notariatu.
Prawo cywilne i handlowe w zarysie
-80 % Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. Komentarz
Autorzy przedstawiają, w sposób nowatorski, praktyczne aspekty wykładni i stosowania przepisów ustawy o księgach wieczystych i hipotece.
Podstawa wpisu do księgi wieczystej
Opracowanie zawiera praktyczne rozwiązania dotyczące szczegółowych problemów nurtujących praktykę notarialną i wieczystoksięgową oraz zapewnia warsztat teoretyczny, który będzie stanowił pomoc w rozwiązaniu problemów prawnych.
-20 % Zakres kognicji sądu w postępowaniu wieczystoksięgowym
W publikacji scharakteryzowano pojęcie kognicji sądu wieczystoksięgowego na tle podstawowych instytucji ksiąg wieczystych oraz postępowania wieczystoksięgowego.
-20 % Trybunał Konstytucyjny na straży wartości konstytucyjny...
W publikacji przeanalizowano wybrane zagadnienia z okresu 30 lat funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, a więc od rozpoczęcia jego działalności.
-20 % Wniosek o wpis w księdze wieczystej po nowelizacji. Kom...
-20 % Kodeks cywilny. Komentarz. Tom II
-20 % Prawo Cywilne Przepisy 2017
Sądowe postępowanie egzekucyjne
-20 % Prawo rzeczowe
Nie tylko hipoteka... Zeszyt jubileuszowy dedykowany Pr...
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. Przepisy o po...
Wpis w księdze wieczystej na podstawie aktu notarialneg...
Komentarz do wpisów w księgach wieczystych
Nieruchomości. Wzory pism i umów z płytą CD
Księgi wieczyste. Zasady materialnoprawne
Własność nieruchomości. Wydanie 3
Problemy polskiego i europejskiego prawa prywatnego. Ks...
Ustawa o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własno...
Książka zawiera analizę nie tylko przepisów ustawy, lecz także różnych kwestii proceduralnych związanych z procesem ujawniania własności publicznych nieruchomości.
Książki i ebooki Księgi wieczyste
Rodzaj rejestru dotyczącego nieruchomości, w którym cześć informacji, jak tytuł własności, zabezpieczony jest rękojmią publiczną, mającą za zadanie ułatwić identyfikację podmiotową właściciela w celu ułatwienia obrotu i działalności.
Księgi wieczyste prowadzi się w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości. Zakłada i prowadzi się je dla nieruchomości, które nie mają ksiąg wieczystych albo których księgi wieczyste zaginęły lub uległy zniszczeniu. Księgi wieczyste mogą być także prowadzone w celu ustalenia stanu prawnego spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Księgi wieczyste są jawne. Nie można zasłaniać się nieznajomością wpisów w księdze wieczystej ani wniosków, o których uczyniono w niej wzmiankę.
Domniemywa się, że prawo jawne z księgi wieczystej jest wpisane zgodnie z rzeczywistym stanem prawnym oraz...
Rodzaj rejestru dotyczącego nieruchomości, w którym cześć informacji, jak tytuł własności, zabezpieczony jest rękojmią publiczną, mającą za zadanie ułatwić identyfikację podmiotową właściciela w celu ułatwienia obrotu i działalności.
Księgi wieczyste prowadzi się w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości. Zakłada i prowadzi się je dla nieruchomości, które nie mają ksiąg wieczystych albo których księgi wieczyste zaginęły lub uległy zniszczeniu. Księgi wieczyste mogą być także prowadzone w celu ustalenia stanu prawnego spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Księgi wieczyste są jawne. Nie można zasłaniać się nieznajomością wpisów w księdze wieczystej ani wniosków, o których uczyniono w niej wzmiankę.
Domniemywa się, że prawo jawne z księgi wieczystej jest wpisane zgodnie z rzeczywistym stanem prawnym oraz że prawo wykreślone nie istnieje. Przeciwko domniemaniu prawa wynikającemu z wpisu w księdze wieczystej nie można powoływać się na domniemanie prawa wynikające z posiadania. W razie niezgodności między stanem prawnym nieruchomości ujawnionym w księdze wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym, treść księgi rozstrzyga na korzyść tego, kto przez czynność prawną z osobą uprawnioną według treści księgi nabył własność lub inne prawo rzeczowe (rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych). Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych nie chroni rozporządzeń nieodpłatnych albo dokonanych na rzecz nabywcy działającego w złej wierze. W złej wierze jest ten, kto wie, że treść księgi wieczystej jest niezgodna z rzeczywistym stanem prawnym, albo ten, kto z łatwością mógł się o tym dowiedzieć. Jeżeli do dokonania rozporządzenia potrzebny jest wpis w księdze wieczystej, chwila złożenia wniosku o wpis jest rozstrzygająca dla oceny dobrej lub złej wiary nabywcy. Jednakże gdy rozporządzenie dochodzi do skutku dopiero po dokonaniu wpisu, rozstrzyga dzień, w którym rozporządzenie doszło do skutku.
Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych nie działa przeciwko: prawom obciążającym nieruchomość z mocy ustawy, niezależnie od wpisu; prawu dożywocia; służebnościom ustanowionym na podstawie decyzji właściwego organu administracji państwowej; służebnościom drogi koniecznej albo ustanowionym w związku z przekroczeniem granicy przy wznoszeniu budynku lub innego urządzenia; służebnościom przesyłu.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym