-20 % Obce prawo procesowe w sądowym postępowaniu cywilnym
Książka wyjaśnia podstawy, metody i przypadki stosowania w postępowaniu cywilnym przez sąd polski zagranicznych przepisów procesowych, dowodząc zarazem, że tradycyjne przekonanie o stosowaniu przez sąd wyłącznie własnego prawa procesowego (tzw. zasada lex fori processualis) nie jest prawidłowe.
-20 % Praktyka wobec nowelizacji postępowania cywilnego - kon...
Książka stanowi zbiór opracowań przygotowanych przez wybitnych procesualistów.
-20 % Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom I. Artyku...
Tom I komentarza obejmuje art. 1–366 ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, regulujące m.in. tematykę stron i kosztów procesu, postępowania przed sądami pierwszej instancji, dowodów i orzeczeń.
-20 % MERITUM Postępowanie cywilne. Tom I. Postepowanie rozpo...
MERITUM Postępowanie cywilne to systemowe ujęcie dotyczące wszystkich rodzajów postępowania w sprawach cywilnych oraz w regulacjach międzynarodowych i unijnych tych spraw.
-20 % Dopuszczalność dowodu sprzecznego z prawem w sądowym po...
Problematyka dopuszczenia i wykorzystania dowodu sprzecznego z prawem jest jednym z najbardziej dyskusyjnych zagadnień w nauce i praktyce prawa procesowego cywilnego. Autorka przedstawia ten problem w odniesieniu do sprzeczności z Konstytucją, prawem cywilnym procesowym oraz dobrymi obyczajami i omawia go w świetle standardu rzetelnego procesu oraz podstawowych zasad postępowania cywilnego.
-20 % Metodyka pracy sędziego w sprawach cywilnych
W publikacji przedstawiono przebieg postępowania cywilnego w ujęciu praktycznym, objaśniono krok po kroku postępowanie cywilne z punktu widzenia obowiązków i uprawnień procesowych sędziego.
-20 % System Prawa Procesowego Cywilnego. TOM 2. Część 2. Pos...
-20 % Dokumenty tożsamości
-20 % Ciężar dowodu w prawie i procesie cywilnym
-20 % Stosowanie z urzędu prawa Unii Europejskiej przez sądy...
-20 % Obrona pozwanego w procesie cywilnym przed sądem I inst...
-20 % Koncentracja materiału procesowego w postępowaniu cywil...
-20 % Działanie sądu z urzędu a podstawa faktyczna wyroku cyw...
Monografia jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym, całościowym opracowaniem problematyki działania sądu z urzędu w zakresie ustalania podstawy faktycznej wyroku w procesie cywilnym, po zmianach jakie dokonały się w systemie polskiego prawa procesowego w latach 1990-2005.
-20 % Studia i Analizy Sądu Najwyższego. TOM III
Seria wydawnicza "Studia i Analizy Sądu Najwyższego" ma na celu prezentację opracowań przygotowanych w ramach działalności Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego ...
Książki i ebooki Dowody w procesie cywilnym
Dowód w terminologii prawniczej nie ma jednolitej definicji. Najogólniej rzecz biorąc, jest to fakt w domniemaniu prawdziwy, służący za podstawę do wiary w prawdziwość lub nieprawdziwość drugiego faktu.
Jako dowód w procesie cywilnym określa się informacje zgłaszane przez strony w trakcie postępowania. Nośnik danej informacji (dowodu) to środek dowodowy. Otwarty katalog dowodów, do których mogą odwołać się strony, znajduje się w Kodeksie postępowania cywilnego. Stanowią je: zeznania świadków, opinie biegłego, dokumenty, oględziny, przesłuchania stron i inne środki dowodowe (nagrania, fotografie).
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym