Facebook
Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.

Budynek

Książki, ebooki i publikacje: Budynek
Sortuj:
Sposób wyświetlania
Promocja!

Tylko 15 egz. -20%
Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i...

Michał Bursztynowicz, Martyna Sługocka

Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, jest podstawowym aktem wykonawczym do ustawy – Prawo budowlane. Przepisy tego rozporządzenia dają podstawę do odmowy udzielania pozwoleń na budowę, wnoszenia sprzeciwów wobec zgłoszeń zamiaru wykonania robót budowlanych, a także stwierdzenia nieważności miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Cena regularna: 219,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 87,60 zł
Cena regularna: 219,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 87,60 zł
Już od: 109,49 zł
Więcej
Wolters Kluwer Polska KAM-4422 W02P01 Rok publikacji: 2024
Budowla w podatku od nieruchomości

Budowla w podatku od nieruchomości

Wojciech Krok
Cena regularna: 71,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,70 zł
Cena regularna: 71,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,70 zł
Już od: 63,90 zł
Więcej
Wolters Kluwer Polska EBO-0282 W01P01 Rok publikacji: 2010

Książki i ebooki Budynek

Budynkiem jest obiekt budowlany, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundamenty i dach. Te trzy elementy muszą być łącznie spełnione, żeby dany obiekt budowlany mógł być uznany za budynek. Przy czym trwałe związanie z gruntem oznacza faktyczne, fizyczne połączenie, a nie tylko gospodarcze. Brak cechy „trwałego połączenia z gruntem” powoduje, że danego obiektu budowlanego nie można uznać za budynek. Do obiektów niebędących budynkami można zaliczyć przykładowo: barakowozy, obiekty kontenerowe, kioski uliczne, strzelnice, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowej, urządzenia rozrywkowe, przykrycia namiotowe i powłoki pneumatyczne. Ustalenie trwałego połączenia z gruntem ma duże znaczenie w kontekście określenia przedsięwzięć budowlanych, które wymagają uzyskania stosownej zgody organu budow...

Budynkiem jest obiekt budowlany, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundamenty i dach. Te trzy elementy muszą być łącznie spełnione, żeby dany obiekt budowlany mógł być uznany za budynek. Przy czym trwałe związanie z gruntem oznacza faktyczne, fizyczne połączenie, a nie tylko gospodarcze. Brak cechy „trwałego połączenia z gruntem” powoduje, że danego obiektu budowlanego nie można uznać za budynek. Do obiektów niebędących budynkami można zaliczyć przykładowo: barakowozy, obiekty kontenerowe, kioski uliczne, strzelnice, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowej, urządzenia rozrywkowe, przykrycia namiotowe i powłoki pneumatyczne. Ustalenie trwałego połączenia z gruntem ma duże znaczenie w kontekście określenia przedsięwzięć budowlanych, które wymagają uzyskania stosownej zgody organu budowlanego.

Cech nieruchomości budynkowych zdefiniowanych w przepisach prawa cywilnego nie można przenosić na grunt przepisów budowlanych. Do budynku nie zaliczamy np. instalacji i urządzeń technicznych, pomimo że elementy te nie mogą być odłączone od budynku bez uszkodzenia.

Więcej sprawdź w publikacji

Rozwiń Zwiń
Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę