-20 % Źródła prawa w samorządzie terytorialnym
W monografii przedstawiono zagadnienie znaczenia aktów normatywnych oraz aktów prawa miejscowego jako podstawy prawnej działania samorządu terytorialnego - ze szczególnym uwzględnieniem aktów budzących wątpliwości teoretyczne i praktyczne.
Określenia nieostre i klauzule generalne w prawie podat...
Monografia dotyczy zagadnienia trudnego dla całego prawa podatkowego, tj. używania w przepisach tego prawa określeń nieostrych i klauzul generalnych.
Redagowanie i ogłaszanie aktów normatywnych. Komentarz
Publikacja przeznaczona dla legislatorów i innych osób zajmujących się redagowaniem i ogłaszaniem aktów normatywnych, a także dla pracowników organów nadzoru i kontroli w procesie stanowienia prawa.
-20 % Zasady techniki prawodawczej w zakresie aktów prawa mie...
Wpływ zmian prawa na jego wykładnię
Rozporządzenie jako akt wykonawczy do ustawy w polskim...
Książki i ebooki Zasady techniki prawodawczej
Dane producenta: Zasady techniki prawodawczej
Zasady techniki prawodawczej, w szerokim ujęciu, to zbiór spójnych wskazówek adresowany do redaktorów tekstów prawnych. Reguły dotyczące konstruowania aktów normatywnych pozwalają legislatorom na formułowanie rozstrzygnięć w sposób klarowny, adekwatny i jak najmniej uciążliwy dla ich adresatów. Zasady te mogą mieć formę aktu prawnego.
Zasady techniki prawodawczej, w wąskim ujęciu, to normatywny zbiór zasad techniki prawodawczej, który jest załącznikiem do Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 czerwca 2002 r.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym