Kodeks wykroczeń. Kodeks postępowania w sprawach o wykr...
Najnowsze, 24. wydanie książki zawiera ujednolicone teksty Kodeksu wykroczeń oraz Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.
Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny...
Stan prawny: 15 kwietnia 2024 r.
-80 % Opiniowanie w sprawach przestępstw i wykroczeń drogowyc...
W publikacji przedstawiono problematykę opiniowania zdarzeń drogowych, w tym rekonstrukcji kolizji pojazdów, potrąceń pieszych, identyfikacji sytuacji zagrożenia, a także ujawniania zdarzeń pozorowanych.
-70 % PAKIET: Metodyka pracy sędziego w sprawach nieletnich w...
Pakiet:
>>>Metodyka pracy sędziego w sprawach nieletnich w postępowaniu rozpoznawczym
>>>Metodyka pracy biegłego psychiatry, psychologa oraz seksuologa, w sprawach karnych, nieletnich oraz wykroczeń
-70 % Metodyka pracy biegłego psychiatry, psychologa oraz sek...
Publikacja dostarcza niezbędnej wiedzy z zakresu mechanizmów sporządzania opinii psychiatrycznej, psychologicznej i seksuologicznej. Zawarta w niej treść pozwoli prawnikom formułować rzeczowe pytania do biegłych oraz ocenić ich merytoryczną treść, zaś biegłym poznać nie tylko elementy, jakie powinna zawierać opinia, ale także kryteria, według których powinna być sporządzona.
Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Komentarz
Komentarz prezentuje konkretne rozwiązania we wszystkich sytuacjach, gdy stosowanie Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia budzi wątpliwości interpretacyjne.
Kodeks wykroczeń. Komentarz
Komentarz w sposób praktyczny omawia m.in. zasady odpowiedzialności za wykroczenia, przewidziane za nie kary oraz reguły ich orzekania.
-20 % Pisma procesowe i orzeczenia w sprawach o wykroczenia
-20 % Źródła prawa w samorządzie terytorialnym
W monografii przedstawiono zagadnienie znaczenia aktów normatywnych oraz aktów prawa miejscowego jako podstawy prawnej działania samorządu terytorialnego - ze szczególnym uwzględnieniem aktów budzących wątpliwości teoretyczne i praktyczne.
-20 % Postępowanie przed sądem I instancji w znowelizowanym p...
W publikacji autorzy odnoszą się do najważniejszych dla praktyków, zupełnie nowych kwestii, dotyczących np. kontrowersyjnej możliwości wykorzystania przez sąd dowodów pozyskanych w sposób nielegalny.
Elementy prawa. Podręcznik z ćwiczeniami
W podręczniku przedstawiono ogólne pojęcia prawne oraz wybrane zagadnienia z zakresu prawa karnego materialnego i postępowania karnego, prawa wykroczeń, postępowania administracyjnego, prawa cywilnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego, postępowania w sprawie nieletnich, a także prawa w Internecie.
-20 % Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Komentarz
W publikacji dokonano interpretacji instytucji procesowego prawa wykroczeń, wykorzystując zarówno orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych, jak i Trybunału Konstytucyjnego, a także bogaty dorobek literatury.
Wolność w prawie administracyjnym
Publikacja przedstawia dorobek kolejnego, siódmego już, Krakowsko-Wrocławskiego Spotkania Naukowego Administratywistów, które odbyło się w Krakowie w czerwcu 2016 r.
-20 % Nauka o karze Sądowy wymiar kary Tom 5
-20 % Verba volant, scripta manent. Proces karny, prawo karne...
Księga pamiątkowa poświęcona Profesor Monice Zbrojewskiej.
Zbieg odpowiedzialności karnej i administracyjno-karnej...
-20 % Kodeks wykroczeń Komentarz
Pozbawienie wolności - funkcje i koszty. Księga Jubileu...
Problemy wymiaru sprawiedliwości karnej. Księga jubileu...
Zbieg przepisów ustawy w prawie karnym
Rekonstrukcja wypadku i zdarzenia drogowego
Książki i ebooki Wykroczenia
Wykroczenie jest czynem społecznie szkodliwym i zabronionym. W przypadku, gdy czyn jest niezawiniony sprawca czynu zabronionego nie popełnia wykroczenia.
Każdy, kto ukończył 17. rok życia ponosi odpowiedzialność za wykroczenie.
Wykroczenie a przestępstwo
Przede wszystkim wina i bezprawność czynu decydują o odpowiedzialności za wykroczenia. Te same czynniki stanowią o istocie przestępstwa. Wykroczenie jest jednak w stosunku do przestępstwa traktowane zdecydowanie łagodniej, kary są znacznie mniej surowe.
Rodzaje popełnianych wykroczeń
Wykroczenie może być popełnione w sposób umyślny, jak i nieumyślny. Gdy sprawca ma zamiar popełnienia czynu zabronionego, a więc chce ten czyn popełnić albo przewidując taką możliwość wówczas mamy do czynienia z wykroczeniem popełnionym umyślnie. Z kolei, w przypadku, gdy sprawca, nie mając zami...
Wykroczenie jest czynem społecznie szkodliwym i zabronionym. W przypadku, gdy czyn jest niezawiniony sprawca czynu zabronionego nie popełnia wykroczenia.
Każdy, kto ukończył 17. rok życia ponosi odpowiedzialność za wykroczenie.
Wykroczenie a przestępstwo
Przede wszystkim wina i bezprawność czynu decydują o odpowiedzialności za wykroczenia. Te same czynniki stanowią o istocie przestępstwa. Wykroczenie jest jednak w stosunku do przestępstwa traktowane zdecydowanie łagodniej, kary są znacznie mniej surowe.
Rodzaje popełnianych wykroczeń
Wykroczenie może być popełnione w sposób umyślny, jak i nieumyślny. Gdy sprawca ma zamiar popełnienia czynu zabronionego, a więc chce ten czyn popełnić albo przewidując taką możliwość wówczas mamy do czynienia z wykroczeniem popełnionym umyślnie. Z kolei, w przypadku, gdy sprawca, nie mając zamiaru jego popełnienia, mimo to popełnia je, nie zachowując ostrożności mamy miejsce z wykroczeniem popełnianym nieumyślnie.
Kara za popełnienie wykroczenia
Karami są:
Kodeks wykroczeń reguluje prawo wykroczeń. Określa on katalog wykroczeń oraz zasady ponoszenia odpowiedzialności za wykroczenia.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym