Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz
Trzynaste wydanie komentarza uwzględnia m.in. najnowsze zmiany prawne wynikające z ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego, w tym m.in. z ustawy z 18.11.2020 r. o doręczeniach elektronicznych, która wejdzie w życie 1.07.2021 r.
-20 % Prawo o prokuraturze. Komentarz
W komentarzu omówiono rewolucyjne zmiany w zasadach działania prokuratury wprowadzone przez nową ustawę - Prawo o prokuraturze.
-20 % Antywartości w prawie administracyjnym
Publikacja stanowi zbiór referatów i głosów w dyskusji przedstawionych podczas VI Krakowsko-Wrocławskiego Spotkania Naukowego Administratywistów.
Prawotwórstwo sądów administracyjnych
Prokuratura w Polsce (1918-2014)
-20 % Uzasadnienia decyzji stosowania prawa
Zarys teorii postępowania administracyjnego
Niepewność sytuacji prawnej jednostki w prawie administ...
Wszczęcie ogólnego postępowania administracyjnego
Wydanie decyzji administracyjnej bez podstawy prawnej l...
Wykonalność aktu i czynności organu administracji publi...
Przestrzeń w prawie administracyjnym
Zapewnienie efektywności orzeczeń sądów międzynarodowyc...
Książki i ebooki Udział prokuratora w postępowaniu administracyjnym
Dane producenta: Udział prokuratora w postępowaniu administracyjnym
Udział prokuratora w postępowaniu administracyjnym reguluje dział IV Kodeksu postępowania administracyjnego. Zgodnie z przepisami, prokuratorowi, w ramach postępowania administracyjnego, przysługuje prawo do wszczęcia postępowania i udziału w każdym z jego stadiów. Prokurator ma prawo również wnieść sprzeciw od decyzji ostatecznej, na podstawie którego organ administracji publicznej zobowiązany jest rozpatrzyć, czy nie zachodzi konieczność wstrzymania od wykonania decyzji. Prokuratorowi biorącemu udział w postępowaniu (art. 182-184) przysługują prawa strony.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym