-30 % Pakiet Aplikanta: Komentarze – KC, KPC, KK, KPK, KSH, K...
Odbierz torbę w koszyku GRATIS!
-50 % Kodeks spółek handlowych. Przepisy
Stan prawny: na 11 września 2024 rok
-26 % PAKIET: Prawo spółek handlowych. Przed egzaminem + Kode...
Kodeks spółek handlowych. Komentarz
Komentarz stanowi zwięzłe omówienie przepisów kodeksu spółek handlowych, osadzone w szerokim kontekście bogatego dorobku orzecznictwa wypracowanego przez ponad dwadzieścia lat obowiązywania kodeksu, oraz problemów, jakie przy jego stosowaniu wyłoniły się w praktyce funkcjonowania spółek handlowych.
-40 % PAKIET: Kodeks spółek handlowych. Komentarz + Kodeks sp...
-60 % Kodeks spółek handlowych. Łączenie, podział i przekszta...
Drugie wydanie komentarza uwzględnia nowelizację Kodeksu spółek handlowych, która weszła w życia 15.09.2023 r. i istotnie zmieniła przepisy regulujące transgraniczne i krajowe reorganizacje korporacyjne. W publikacji omówiono m.in. nową instytucję podziału przez wyodrębnienie, a także transgraniczny podział i przekształcenie. Uwzględniono również wprowadzenie do polskiego porządku prawnego prostej spółki akcyjnej oraz możliwość objęcia transformacjami spółki komandytowo-akcyjnej.
Meritum Prawo spółek, tom I i II
Nowości w 7. wydaniu „Meritum. Prawo spółek” to m.in.: prosta spółka akcyjna, obszerne omówienie dużej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 9.02.2022 r., spółka akcyjna i PSA, spółka akcyjna, zmiany w CIT, spółka z o.o.
-20 % Kodeks spółek handlowych. Tom III
W tomie trzecim dużego komentarza do kodeksu spółek handlowych omówione zostały unormowania dotyczące spółki akcyjnej.
-20 % Kodeks spółek handlowych ze schematami
Schematy i tekst ustawy – Kodeks spółek handlowych wraz z wykazem aktów zmieniających.
-43 % PAKIET: Opodatkowanie spółek osobowych i ich wspólników...
-20 % Kodeks spółek handlowych. Komentarz. Tom I
W prezentowanym tomie omówiono przepisy ogólne oraz regulujące działanie spółek osobowych - jawnej, partnerskiej, komandytowej i komandytowo-akcyjnej.
-20 % Kodeks spółek handlowych The Commercial Companies Code
-20 % Umowy, pisma i pisma procesowe w sprawach handlowych z...
-20 % Kodeks spółek handlowych. Komentarz
Spółki handlowe. Pytania i odpowiedzi
Publikacja w przystępny sposób przedstawia instytucje prawa gospodarczego i handlowego.
Umowa o kumulatywne przystąpienie do długu jako sposób...
Jedyna publikacja na rynku, w której kompleksowo omówiono instytucję kumulatywnego przystąpienia do długu.
-20 % Prawo spółek osobowych. System Prawa Prywatnego. Tom 16
Spółka komandytowa
Rozwiązanie i likwidacja spółek handlowych
Opodatkowanie spółek osobowych
Handlowe spółki osobowe
Czwarte, zaktualizowane wydanie uzupełnione o najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego !
Czynności notarialne w prawie spółek
Książki i ebooki Spółka komandytowa
Dane producenta: Spółka komandytowa
Spółka komandytowa to odrębny typ spółki prawa handlowego, która jest zaliczana do spółek osobowych. Charakteryzuje się trwałym składem osobowym i brakiem dodatkowych organów prowadzących sprawy spółki, takich jak np. zarząd czy rada nadzorcza. Do jej założenia potrzeba przynajmniej dwóch wspólników, którym jeden jest komplementariuszem (wspólnik aktywny, zarządza sprawami spółki i reprezentuje ją na zewnątrz, ponosi pełną odpowiedzialność za zobowiązania spółki), a drugi jest komandytariuszem (wspólnik pasywny, ponosi częściową odpowiedzialność za zobowiązania spółki – nie więcej niż wynosi suma komandytowa). Spółka komandytowa może mieć kilku komplementariuszy i komandytariuszy. Wspólnikami mogą być nie tylko
Spółka komandytowa to odrębny typ spółki prawa handlowego, która jest zaliczana do spółek osobowych. Charakteryzuje się trwałym składem osobowym i brakiem dodatkowych organów prowadzących sprawy spółki, takich jak np. zarząd czy rada nadzorcza. Do jej założenia potrzeba przynajmniej dwóch wspólników, którym jeden jest komplementariuszem (wspólnik aktywny, zarządza sprawami spółki i reprezentuje ją na zewnątrz, ponosi pełną odpowiedzialność za zobowiązania spółki), a drugi jest komandytariuszem (wspólnik pasywny, ponosi częściową odpowiedzialność za zobowiązania spółki – nie więcej niż wynosi suma komandytowa). Spółka komandytowa może mieć kilku komplementariuszy i komandytariuszy. Wspólnikami mogą być nie tylko osoby fizyczne, ale także osoby prawne i jednostki organizacyjne.
Spółka komandytowa od strony praktycznej
Kodeks spółek handlowych przyznaje spółkom komandytowym podmiotowość prawną, co pozwala im na nabywanie praw we własnym imieniu – w tym praw rzeczowych. Spółka komandytowa może zaciągać zobowiązania, a także może pozywać oraz być pozwana. Założenie spółki komandytowej wymaga zawarcia w formie aktu notarialnego umowy spółki komandytowej, która określa m.in. oznaczenia wkładów wspólników (każdy wspólnik musi wnieść jakiś skład), sumy komandytowe, przedmiot działalności firmy i okres jej trwania, jeśli taki został wyznaczony. Spółka komandytowa musi zostać zarejestrowana w KRS.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym