-37 % Seria z Paragrafem - PAKIET: Prawo administracyjne, pr...
Pakiet trzech, aktualnych zbiorów przepisów.
-90 % Meritum Prawo Pracy 2024
Aktualizacja on-line już dostępna!
-20 % Ustawa o czasie pracy kierowców. Komentarz
Prezentowany komentarz stanowi uniwersalne źródło wiedzy na temat mechanizmów prawnych regulujących czas pracy kierowców. Zawiera nie tylko wykładnię obowiązujących przepisów, lecz także dorobek judykatury oraz nauki prawa pracy z tej dziedziny.
-20 % Przejrzyste warunki pracy oraz uprawnienia rodzicielski...
Ebook zawiera niemal trzydzieści wzorów pism z tego zakresu oraz przystępną analizę nowych zagadnień wraz z uwzględnieniem przepisów przejściowych oraz praktycznych przykładów.
-25 % PAKIET: Zmiany w prawie pracy 2023 – przewodniki (E-BOO...
-20 % Czas pracy 2023
-20 % Czas pracy w praktyce. Rozwiązania dotyczące czasu prac...
W publikacji omówiono w formie pytań i odpowiedzi wszystkie trudne zagadnienia związane z czasem pracy, z którymi pracodawcy mają najwięcej problemów w praktyce.
Książki i ebooki Rozliczanie czasu pracy
Książki dot. rozliczenia czasu pracy
Rozliczanie czasu pracy to proces monitorowania i obliczania czasu, jaki pracownicy spędzają na wykonywaniu swoich obowiązków zawodowych. Jest to ważne narzędzie zarządzania zasobami ludzkimi, które pozwala przedsiębiorstwom śledzić i kontrolować czas pracy swojego personelu.
Co kryje się pod pojęciem „czas pracy”?
Aby właściwie rozliczyć czas pracy, najpierw trzeba wiedzieć co kryje się za definicją „czas pracy”. Otóż najprościej mówiąc, jest to czas gdy pracownik pozostaje do dyspozycji pracodawcy w miejscu zatrudnienia lub innej wyznaczonej lokalizacji. Warto dodać, że obejmuje on zarówno moment wykonywanej czynności, jak i pozostawanie w gotowości, by ją zrobić. </...
Książki dot. rozliczenia czasu pracy
Rozliczanie czasu pracy to proces monitorowania i obliczania czasu, jaki pracownicy spędzają na wykonywaniu swoich obowiązków zawodowych. Jest to ważne narzędzie zarządzania zasobami ludzkimi, które pozwala przedsiębiorstwom śledzić i kontrolować czas pracy swojego personelu.
Co kryje się pod pojęciem „czas pracy”?
Aby właściwie rozliczyć czas pracy, najpierw trzeba wiedzieć co kryje się za definicją „czas pracy”. Otóż najprościej mówiąc, jest to czas gdy pracownik pozostaje do dyspozycji pracodawcy w miejscu zatrudnienia lub innej wyznaczonej lokalizacji. Warto dodać, że obejmuje on zarówno moment wykonywanej czynności, jak i pozostawanie w gotowości, by ją zrobić.
Po co rozlicza się czas pracy?
Główne cele rozliczania czasu pracy to:
- Obliczanie wynagrodzenia pracowników na podstawie przepracowanych godzin i stawek płacowych.
- Kontrola i zapewnienie zgodności z przepisami prawa pracy dotyczącymi czasu pracy, takimi jak ograniczenia godzin, okresy odpoczynku czy dni wolne.
- Monitorowanie wydajności oraz efektywności pracy poprzez analizę czasu poświęconego na poszczególne zadania i projekty.
- Umożliwienie planowania zasobów ludzkich na podstawie dostępności pracowników w określonym czasie.
Rozliczanie czasu pracy obejmuje zapisywanie czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy, przerw, nadgodzin oraz innych szczegółów dotyczących pracy. Tradycyjnie wykorzystuje się karty czasu, na których pracownicy rejestrują godziny, ale coraz częściej stosuje się także systemy elektroniczne, takie jak zegary biometryczne, aplikacje mobilne, czy oprogramowanie do zarządzania czasem pracy.
Trudności w rozliczaniu czasu pracy
Każdy, kto choć raz rozliczał czas pracy innych osób, wie, że czynność ta wymaga znajomości pewnych zasad oraz kodeksów. Zapamiętanie wszystkiego bywa dosyć kłopotliwe, dlatego warto mieć pod ręką najnowsze publikacje odnoszące się do danego tematu. Zarówno książki, jak i ebooki dotyczące rozliczania czasu pracy znajdują się w naszej księgarni.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym