-25 % Prawo karne materialne. Kazusy dla aplikantów
Opracowanie jest zbiorem przeszło 200 kazusów uwzględniających zarówno przepisy kodeksu karnego, jak i innych ustaw karnych penalizujących określone zachowania.
-20 % Równość płci w zatrudnieniu
W publikacji omówiono problematykę równości płci w zatrudnieniu w prawie polskim, a także na tle międzynarodowego i europejskiego prawa pracy.
-20 % Międzynarodowa Konwencja ONZ w sprawie ochrony wszelkic...
-20 % Kodeks karny. Komentarz
-20 % Kodeks karny. Część szczególna. Tom I. Komentarz do art...
-20 % Granice wolności wypowiedzi przedstawicieli zawodów pra...
-20 % Wyłączenie bezprawności naruszenia dobra osobistego na...
-20 % Przestępstwa prasowe
-20 % Problemy penologii i praw człowieka na początku XXI stu...
-20 % Mowa nienawiści a wolność słowa. Aspekty prawne i społe...
-25 % Prawo mediów
W publikacji zostały przedstawione najważniejsze zagadnienia prawa prasowego wraz z dorobkiem orzecznictwa sądów polskich, jak i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Omówiono w niej również aktualne problemy prawne.
Książki i ebooki Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej
Naruszenie nietykalności cielesnej to każdy bezprawny kontakt fizyczny, który dla drugiej strony byłby obraźliwy, krzywdzący lub budzący zakłopotanie (np. uderzenie, szarpanie, popchnięcie, oplucie, oblanie kogoś płynem, itp.). Naruszenia nietykalności cielesnej polega więc na umyślności w postaci zamiaru bezpośredniego lub ewentualnego. Przy takim przestępstwie ustawodawca w art. 217 § 1 Kodeksu karnego przewidział odpowiedzialność karną. Naruszenie czci może być dokonane poprzez np. przestępstwo zniewagi, które jest uregulowane w art. 216 Kodeksu karnego. Podstawową przesłanką naruszenia godności osobistej jest znieważenie określonej osoby w jej obecności lub pod jej nieobecność, lecz publicznie lub, gdy z zachowania sprawcy można wywnioskować, że jego intencją było, aby zniewaga dotarła do tej osoby.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym