Prawo budowlane. Komentarz
Wnikliwa interpretacja przepisów ustawy – Prawo budowlane oraz innych aktów prawnych z nią związanych.
Odwrotne obciążenie podatkiem VAT w usługach budowlanyc...
W książce w sposób kompleksowy i przejrzysty omówiono mechanizm odwrotnego obciążenia stosowany przy rozliczaniu usług budowalnych od 1.01.2017 r.
-20 % Proces inwestycji budowlanych
Kontrola robót betonowych i żelbetowych w trakcie ich r...
W książce omówiono sposoby prawidłowej kontroli robót betonowych i żelbetowych prowadzonych w trakcie wznoszenia obiektu budowlanego oraz po jego wykonaniu.
Prawo autorskie w pytaniach i odpowiedziach. Działalnoś...
Książki i ebooki Projekt budowlany - zakres i forma
Dane producenta: Projekt budowlany - zakres i forma
Projekt budowlany to dokument przedstawiający przewidywane rozwiązania projektowe planowanej inwestycji, stanowiący podstawę uzyskania opinii, uzgodnień, zgód i pozwoleń w procesie budowlanym.
Projekt budowlany powinien spełniać wymagania określone w decyzji o warunkach zabudowy lub decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego albo wymagania zawarte w wypisie i wyrysie z uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub w pozwoleniu wydanym na podstawie ustawy o obszarach morskich RP i administracji morskiej. Powyższe oznacza, że przy sporządzeniu projektu budowlanego należy mieć na względzie wszelkie ustalenia poczynione w ostatecznej decyzji o warunkach zabudowy. Natomiast dla terenu objętego miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, dla którego nie wydaje się decyzji o warunkach zabudowy...
Projekt budowlany to dokument przedstawiający przewidywane rozwiązania projektowe planowanej inwestycji, stanowiący podstawę uzyskania opinii, uzgodnień, zgód i pozwoleń w procesie budowlanym.
Projekt budowlany powinien spełniać wymagania określone w decyzji o warunkach zabudowy lub decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego albo wymagania zawarte w wypisie i wyrysie z uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub w pozwoleniu wydanym na podstawie ustawy o obszarach morskich RP i administracji morskiej. Powyższe oznacza, że przy sporządzeniu projektu budowlanego należy mieć na względzie wszelkie ustalenia poczynione w ostatecznej decyzji o warunkach zabudowy. Natomiast dla terenu objętego miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, dla którego nie wydaje się decyzji o warunkach zabudowy, kwestia warunków realizacji inwestycji z punktu widzenia przepisów planowania przestrzennego podlega ocenie na podstawie norm ustalonych w tym planie.
Sprawdzenia prawidłowości projektu w tym zakresie, a w istocie zgodności projektu złożonego wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę z decyzją o warunkach zabudowy, ewentualnie ustaleniami planu, dokonuje organ właściwy do wydania pozwolenia na budowę.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym