Uszczelnienie systemu podatkowego w Polsce
Omówienie problematyki uszczelniania systemu podatkowego zarówno z punktu widzenia prawa podatkowego materialnego, jak i procesowego, a także prawa unijnego i międzynarodowego.
-20 % Zmiany w podatkach i księgowości 2018
-20 % Stosunek prawny zobowiązania celno-podatkowego w obroci...
Książki i ebooki Podatek - definicja
Podatek to publicznoprawne, przymusowe, pieniężne, nieodpłatne i bezzwrotne świadczenie na rzecz Skarbu Państwa lub innych jednostek samorządu terytorialnego. Podatki są dochodem publicznym, z którego realizuje się zadania o charakterze ogólnospołecznym.
Do podstaw prawnych będących źródłem regulacji podatkowych należą: Konstytucja (art. 217), ust. Ordynacja podatkowa, polskie prawo podatkowe i odrębne ustawy dotyczące każdego z podatków. Podatki zasadniczo można podzielić na bezpośrednie i pośrednie. Do tych pierwszych należą:
- podatek dochodowy,
- podatek dotyczący własności,
- inne (np. rolny, leśny, od wydobycia kopalin, od czynności cywilnoprawnych).
Do podatków pośrednich należą:
- VAT,
- akcyza,
- podatek od gier losowych.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym