Sądowe postępowanie egzekucyjne. Przebieg, organy, kosz...
Publikacja zawiera kompleksowy i praktyczny opis instytucji sądowego postępowania egzekucyjnego. Uwzględnia wszystkie ostatnie zmiany prawa jej dotyczące, w tym wprowadzone nowelizacjami Kodeksu postępowania cywilnego z 2019 i 2023 roku.
-52 % PAKIET: Egzekucja z ruchomości + Czynności komornika są...
Egzekucja z ruchomości
W książce omawiono poszczególne etapy egzekucji, tj. zajęcie wraz z oszacowaniem oraz licytacyjne i pozalicytacyjne sposoby sprzedaży ruchomości.
Egzekucja z rachunku bankowego. Komentarz
Książka zawiera praktyczny komentarz do przepisów o egzekucji z rachunku bankowego, która jest jednym z najczęstszych i najbardziej efektywnych sposobów dochodzenia należności w postępowaniu egzekucyjnym.
Egzekucja w celu zniesienia współwłasności nieruchomośc...
Celem książki jest analiza zagadnień prawnych związanych z egzekucją w celu zniesienia współwłasności nieruchomości w drodze sprzedaży publicznej na tle obowiązującego stanu prawnego, z uwzględnieniem rysu historycznego.
Uznawanie i wykonywanie orzeczeń w sprawach cywilnych w...
W publikacji przeanalizowano 13 rozporządzeń unijnych zawierających klauzulę uznawania orzeczeń w sprawach cywilnych i handlowych oraz ponad 150 interpretujących je orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Sądowe postępowanie egzekucyjne
Egzekucja sądowa z udziału w spółce z ograniczoną odpow...
Cechą sprawiedliwości jest nie krzywdzić ludzi
-20 % Sine ira et studio. Księga jubileuszowa dedykowana Sędz...
-25 % PAKIET: Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 5...
Stan prawny: Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 5. Postępowanie egzekucyjne: 15 marca 2016 r.
z uwzględnieniem ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 218 z późn. zm.), która wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2016 r., ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1311), która wchodzi w życie z dniem 8 września 2016 r., a także ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. poz. 195), która wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2016 r.
Koszty postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika sądowego: 1 kwietnia 2016 r.
W książce uwzględniono nowelizację kodeksu postępowania cywilnego, która wejdzie w życie 8 września 2016 r. (Dz. U. z 2015 r. poz. 1311).
Egzekucja z majątku spadkowego. Ograniczona i nieograni...
Kompleksowe omówienie nowych zagadnień dotyczących zarówno przepisów, które w istotny sposób zmieniają zasady przyjęcia spadku oraz odpowiedzialności za długi spadkowe, jak i innych z zakresu prawa spadkowego.
Koszty postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez ko...
Publikacja zawiera kompleksową analizę wielokrotnie nowelizowanych i budzących liczne wątpliwości przepisów o kosztach egzekucji prowadzonej przez komornika.
Zbieg egzekucji w sądowym i administracyjnym postępowan...
W publikacji omówiono najczęściej pojawiające się problemy na poszczególnych etapach postępowania egzekucyjnego oraz wskazano tok postępowania i sposób eliminacji zbiegu egzekucji w zależności od sytuacji procesowej.
Egzekucja z nieruchomości
Publikacja stanowi kompleksowe omówienie wszystkich zagadnień dotyczących egzekucji z nieruchomości, z uwzględnieniem nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego z dnia 10 lipca 2015 r.
-20 % Postępowanie zabezpieczające i egzekucyjne
Zasady dochodzenia kosztów egzekucji sądowej
Egzekucja sądowa w świetle przepisów z zakresu międzyna...
-20 % Informacja w prawie ubezpieczeń gospodarczych
Komornik a podatek VAT
W publikacji omówiono zagadnienia związane z opodatkowaniem komorników podatkiem od towarów i usług.
Odpowiedzialność majątkowa małżonków i przymusowe docho...
Ustawa o komornikach sądowych i egzekucji. Komentarz
Status prawny i funkcje komornika sądowego, jego obowiązki i prawa, zasady odpowiedzialności odszkodowawczej i dyscyplinarnej, zasady prowadzenia kancelarii komorniczej, nadzór nad komornikami, ustrój i kompetencje samorządu komorniczego...
Status ustrojowy i procesowy komornika sądowego
Odpowiedzialność pracodawcy a rozwój struktur holdingow...
Zarządzanie nieruchomościami mieszkalnymi
MERITUM Nieruchomości. Zagadnienia prawne i zarząd
Reprezentacja Skarbu Państwa i jednostek samorządu tery...
Komentarz do spraw z zakresu postępowania zabezpieczają...
W komentarzu zostały skomentowane w sposób kompleksowy wybrane sprawy z zakresu postępowania zabezpieczającego, klauzulowego i egzekucyjnego, a także sprawy z powództw przeciwegzekucyjnych...
Sądowe postępowanie egzekucyjne
W poszukiwaniu prawa dobrego i sprawiedliwego
Spory cywilne i gospodarcze. Przykłady z praktyki
Stosowanie prawa Unii Europejskiej przez sądy. Tom I
Europejski tytuł egzekucyjny dla roszczeń bezspornych
Poddanie się egzekucji aktem notarialnym
Książki i ebooki Egzekucja sądowa
Egzekucja sądowa to przymusowe wykonanie i urzeczywistnienie praw lub obowiązków cywilno-prawnych (prawa cywilnego materialnego). Jest elementem postępowania egzekucyjnego, które ma na celu spełnienie świadczeń przysługujących wierzycielowi od dłużnika, a odbywa się przy zastosowaniu przez państwowe organy egzekucyjne środków przymusu. Podmiotami postępowania egzekucyjnego są wierzyciel (egzekwujący) i dłużnik (egzekwowany).
Podstawą egzekucji sądowej jest tytuł egzekucyjny opatrzony w klauzulę wykonalności. Egzekucja sądowa może zostać wszczęta na wniosek: wierzyciela, prokuratora, organizacji pozarządowej lub sądu z urzędu.
Sprawdź także:
Szukaj produktów wg: Zawody, Rodzaje, Serie, Wydawnictwa, Autorzy, Segmenty
Artykuły prawne: Art. 92 kp, Art. 188 kp, Art. 52 kp, Art. 155 kk, Art. 36 kp, Art. 30 kp, Art. 233 kk, Art. 207 kk
Kodeksy: Kodeks Karny (KK), Kodeks Cywilny (KC), Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), Kodeks Postępowania Karnego (KPK), Kodeks Pracy (KP), Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Kodeks Spółek Handlowych
Inne: PIT Ordynacja podatkowa, VAT CIT, Ochrona danych osobowych, Spadki Wzory umów i pism, Zmiany w prawie karnym, Zmiany w prawie administracyjnym, Zmiany w prawie cywilnym