-15 % PIT. Komentarz 2025 [PRZEDSPRZEDAŻ]
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) jest jedną z ważniejszych ustaw podatkowych, w sposób bezpośredni dotyczy kilkudziesięciu milionów podatników, a stosowanie jej przepisów wciąż napotyka wiele problemów interpretacyjnych.
-15 % Ustawa o ofercie publicznej. Komentarz [PRZEDSPRZEDAŻ]
Komentarz stanowi praktyczne omówienie przepisów ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, która jest jedną z najważniejszych regulacji rynku kapitałowego.
-15 % Powództwa przedstawicielskie. Komentarz [PRZEDSPRZEDAŻ]
Książka stanowi jedyny na rynku całościowy komentarz do wprowadzonych do prawa polskiego w 2024 r. przepisów o powództwach przedstawicielskich. Stanowią one nową, wynikającą z prawa unijnego formę dochodzenia w postępowaniu cywilnym grupowych interesów konsumentów. Na mocy nowych przepisów powództwa na rzecz konsumentów mogą być wytaczane przez podmioty upoważnione, czyli wyspecjalizowane organizacje pozarządowe.
-15 % Sankcje handlowe w praktyce. Ograniczenia w wymianie ha...
Publikacja jest praktycznym przewodnikiem po ograniczeniach w handlu z Rosją i Białorusią, które zostały wprowadzone w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Omówiono w niej wszystkie przepisy sankcyjne i kwestie z nimi związane, istotne z perspektywy wymiany handlowej z tymi krajami.
-15 % Przygotowana likwidacja (pre-pack) w postępowaniu upadł...
Przygotowana likwidacja (pre-pack) umożliwia dokonanie sprzedaży przedsiębiorstwa, jego zorganizowanej części lub składników majątkowych stanowiących znaczną część przedsiębiorstwa upadłego w toku postępowania upadłościowego, ale na warunkach ustalonych z potencjalnym nabywcą przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości.
-15 % Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Ochro...
Stan prawny: 2 stycznia 2025 roku
-15 % Wdrażanie procedur podatkowych w firmie [PRZEDSPRZEDAŻ...
Procedury podatkowe krok po kroku. Gotowe przykłady procedur MDR, WHT i VAT
-15 % Procedury kontrolne w sprawach podatkowych [PRZEDSPRZED...
Książka zawiera omówienie regulacji dotyczących kontroli przestrzegania przepisów prawa podatkowego, które uległy modyfikacjom po reformie Krajowej Administracji Skarbowej. Celem tych zmian było dostarczenie administracji podatkowej skutecznych instrumentów do wypełniania obowiązków kontrolnych i podniesienie efektywności jej działań.
Cyfryzacja współpracy sądowej i dostępu do wymiaru spra...
Komentarz szczegółowo omawia rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/2844 z 13.12.2023 r. w sprawie cyfryzacji współpracy sądowej i dostępu do wymiaru sprawiedliwości w sprawach cywilnych i handlowych o charakterze transgranicznym oraz współpracy wymiarów sprawiedliwości i dostępu do wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych o charakterze transgranicznym, które jest kluczowym dokumentem dotyczącym nowoczesnego i efektywnego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Unii Europejskiej.
Ochrona sygnalistów. Komentarz
Komentarz zawiera szczegółowe omówienie przepisów ustawy z 14.06.2024 r. o ochronie sygnalistów, implementującej do polskiego porządku prawnego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z 23.10.2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii.
Sankcja kredytu darmowego. Praktyczny przewodnik
Publikacja oferuje szczegółowe omówienie kluczowych przepisów, bogato ilustrowane przykładami z praktyki. To narzędzie, które pomoże uniknąć błędów w zawieraniu i realizacji umów kredytowych, a w razie potrzeby – skutecznie dochodzić swoich praw.
Odpowiedzialność władzy publicznej i jej funkcjonariusz...
Książka prezentuje zagadnienia dotyczące odpowiedzialności władzy publicznej – jej zasady, podstawy oraz przesłanki. Autorzy skupiają się na zagadnieniach merytorycznych, takich jak odpowiedzialność administracyjnoprawna funkcjonariuszy i osób piastujących funkcje, a także odpowiedzialność odszkodowawcza władzy publicznej.
Mediacja z udziałem przedsiębiorców. Zagadnienia prakty...
Wykorzystanie mediacji gospodarczej w rozwiązywaniu sporów kontraktowych, administracyjnych, medycznych czy karnych
Estoński CIT. Aspekty księgowe i podatkowe + SZKOLENIE...
Nieruchomości. Metodyka pracy adwokata i radcy prawnego
Sprawdź, jakie działania podjąć w sytuacjach związanych z zarządzaniem, obrotem i rozstrzyganiem sporów dotyczących nieruchomości.
Sygnaliści. Pytania i odpowiedzi
W publikacji omówiono zagadnienia związane z ustawą z 14.06.2024 r. o ochronie sygnalistów, która zobowiązuje do wdrożenia procedur wewnętrznych zgłaszania naruszeń prawa i działań następczych. Wymóg ten został nałożony na szerokie grono podmiotów funkcjonujących zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
Fundacja rodzinna. Praktyczny poradnik
Poradnik oferuje przegląd zagadnień związanych z funkcjonowaniem fundacji rodzinnych w Polsce – od założenia i rejestracji, przez reprezentację, aż po rozwiązanie i likwidację.
-30 % Uczestnictwo osób starszych w obrocie cywilnoprawnym
Publikacja zawiera analizę cywilnoprawnej sytuacji osób starszych w obrocie prawnym, w tym propozycję optymalnego modelu ich ochrony. Istotny problem starzenia się polskiego społeczeństwa powoduje, że istnieje potrzeba weryfikacji obecnych rozwiązań prawnych stanowionych w odmiennej sytuacji demograficznej i ich dostosowanie do szybko zachodzących zmian społecznych oraz standardów międzynarodowych.
Przekształcanie spółek osobowych w spółki kapitałowe ze...
Publikacja zawiera wzory dokumentów, a jej uzupełnieniem jest szkolenie online prowadzone przez autorkę.
Obrót nieruchomościami rolnymi. Praktyczny poradnik do...
Autorzy przedstawiają szczegółową charakterystykę nieruchomości rolnych, działalność KOWR w zakresie nabywania tych nieruchomości, a także ograniczenia w obrocie nimi.
Szacowanie nieruchomości
W obecnym wydaniu dodano zagadnienia odnoszące się do systemów geoinformacyjnych, optymalizacji kosztów inwestycji budowlanych oraz charakterystyki energetycznej budynków.
Podatki w obrocie nieruchomościami w praktyce notarialn...
Obrót nieruchomościami – podatki krok po kroku. Dowiedz się, jakie podatki dotyczą sprzedaży, darowizny i innych transakcji. Praktyczne porady dla notariuszy.
Postępowanie o zatwierdzenie układu
Prezentowane rozważania pozwolą na rozwiązanie wielu praktycznych problemów, gdyż w każdym przypadku autorka proponuje właściwy sposób postępowania wraz z uzasadnieniem.
Zmiany w prawie spadkowym. Komentarz
Komentarz zawiera omówienie zmian dokonanych w księdze IV Kodeksu cywilnego, a także w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym oraz w Kodeksie postępowania cywilnego dotyczących dziedziczenia ustawowego, niegodności dziedziczenia, sytuacji fundacji rodzinnej w obrębie uregulowań prawa spadkowego, zachowku, złożenia oświadczenia co do spadku w imieniu spadkobiercy niemającego pełnej zdolności do czynności prawnych oraz możliwości zrzeczenia się dziedziczenia na korzyść innej osoby, a także zachowku w całości lub w części.
Sztuczna inteligencja w wymiarze sprawiedliwości
Ta książka to klucz do zrozumienia, jak AI rewolucjonizuje prawo — od strategii stosowanych w polskim wymiarze sprawiedliwości po międzynarodowe wyzwania związane z odpowiedzialnością za algorytmy. Jeśli jesteś prawnikiem, sędzią lub radcą prawnym i chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać AI, by usprawnić swoją pracę, ta publikacja dostarczy Ci praktycznych narzędzi i inspiracji.
Zbiorowe prawo zatrudnienia. Komentarz
Zbiorowe prawo zatrudnienia reguluje relacje normatywne zachodzące pomiędzy reprezentującymi zatrudnionych związkami zawodowymi i organami partycypacyjnymi a pracodawcami i skupiającymi ich organizacjami oraz pomiędzy tymi podmiotami a organami władzy i administracji publicznej.
-80 % Kodeks pracy. Przepisy
Stan prawny na 11 września 2024 roku
Umowa o roboty budowalne w praktyce sądowej i arbitrażo...
Ze względy na bardzo dużą liczbę sporów – zarówno sądowych i arbitrażowych – związanych z umowami o roboty budowlane niezbędna jest znajomość najnowszych stanowisk orzecznictwa i doktryny odnoszących się na najistotniejszych zagadnień praktycznych.
Szczególne klauzule antyabuzywne w polskim porządku pra...
Umiędzynarodowienie procesów gospodarczych, a co za tym idzie zmieniająca się rzeczywistość prawna, prowadzą do dużej fluktuacji regulacji prawa podatkowego. Coraz liczniejsze przypadki transakcji nakierowanych na obniżenie podstawy opodatkowania skłoniły ustawodawcę do wprowadzania kolejnych środków antyabuzywnych, mających w swym założeniu przeciwdziałać unikaniu opodatkowania.
Analiza porównawcza cen transferowych
Publikacja przedstawia analizę porównawczą cen transferowych sporządzaną przez podatników, która służy weryfikacji rynkowego charakteru rozliczeń między podmiotami powiązanymi.
Profesjonalne źródła informacji o prawie
W książce zaprezentowano profesjonalne źródła informacji o prawie, z których korzystają prawnicy w swojej codziennej praktyce – systemy informacji prawnej, prawnicze bazy danych i dzienniki urzędowe.
Ujawnienie praw osobistych i roszczeń w księdze wieczys...
Książka pomaga w rozwiązaniu wielu praktycznych problemów związanych z zasadami wpisu praw osobistych i roszczeń do księgi wieczystej oraz skutkami tego wpisu.
-50 % Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i...
Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, jest podstawowym aktem wykonawczym do ustawy – Prawo budowlane. Przepisy tego rozporządzenia dają podstawę do odmowy udzielania pozwoleń na budowę, wnoszenia sprzeciwów wobec zgłoszeń zamiaru wykonania robót budowlanych, a także stwierdzenia nieważności miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Sytuacja prawna używaczy w prawie patentowym
W publikacji przedstawiono, kim są używacze uprzedni oraz późniejsi, jakie są powody ustanowienia przyznanej im ochrony, a także, w jaki sposób umiejscowić te instytucje w systemie prawa własności przemysłowej.
Pozew i powództwo o uzgodnienie treści księgi wieczyste...
Opracowanie zawiera praktyczne porady jak sformułować żądanie uzgodnienia treści księgi wieczystej, jakich pomyłek w tym zakresie unikać, jak podjąć obronę przeciwko pozwowi o uzgodnienie treści księgi wieczystej.
-30 % Podatki w kadrach
Pytania i odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości w praktyce.
-50 % Przeszukanie w polskim procesie karnym
Przeszukanie ma istotne znaczenie dla biegu i wyniku procesu karnego jako czynność dowodowa. Jednocześnie jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych instrumentów ingerencji w prawnie chronione prawa i wolności jednostki. W książce omówiono zagadnienia związane z całym procesem stosowania tej instytucji – od decyzji o przeprowadzeniu przeszukania, poprzez sposób jego przeprowadzania, aż po kontrolę jego legalności, zasadności i prawidłowości.
-50 % Akt o usługach cyfrowych. Komentarz
Książka omawia przepisy Aktu o usługach cyfrowych (DSA) od strony praktycznej z uwzględnieniem aktualnego dorobku nauki polskiej i zagranicznej. Przedstawia ona zmiany, jakie wprowadza DSA w stosunku do wcześniejszych regulacji dyrektywy o handlu elektronicznym oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
VAT. Komentarz 2024
W publikacji dokonano analizy ustawy o podatku od towarów i usług wraz z niezbędnym nawiązaniem do aktów wykonawczych, przepisów prawa unijnego i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz polskich sądów administracyjnych.
Sądowe zniesienie ułamkowej współwłasności nieruchomośc...
Wyczerpujące omówienie problematyki znoszenia współwłasności ułamkowej nieruchomości w postępowaniu sądowym oraz w niezbędnym zakresie kwestie procesowe, z uwzględnieniem odrębności zniesienia współwłasności gospodarstwa rolnego. Książka została uzupełniona o wzory wniosków i postanowień.
Książki i ebooki Doradca podatkowy
Dane producenta: Doradca podatkowy
Doradca podatkowy to zawód wymagający nie tylko wyższego wykształcenia, ale także specjalistycznej wiedzy z różnych obszarów prawa. Osoba wykonująca tę profesję musi mieć pełną zdolność do czynności prawnych oraz nieskazitelny charakter zapewniający rzetelne, profesjonalne wykonywanie obowiązków. Przed rozpoczęciem praktyki doradca podatkowy odbywa półroczną praktykę zawodową i zdaje egzamin potwierdzający jego kwalifikacje. W obliczu ciągłych zmian w przepisach zdobywanie wiedzy staje się stałym elementem tego zawodu. Pomocne w tym są liczne publikacje dla doradcy podatkowego, pozwalające na bieżąco aktualizować wiedzę, zapewniając wysoką jakość doradztwa świadczonego klientom.
Obowiązki, zadania i wyzwania doradcy podatkowego
Doradca podatkowy zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie podatków, co obejmuje sporządzanie deklaracji podatkowych, przygotowywanie o...
Doradca podatkowy to zawód wymagający nie tylko wyższego wykształcenia, ale także specjalistycznej wiedzy z różnych obszarów prawa. Osoba wykonująca tę profesję musi mieć pełną zdolność do czynności prawnych oraz nieskazitelny charakter zapewniający rzetelne, profesjonalne wykonywanie obowiązków. Przed rozpoczęciem praktyki doradca podatkowy odbywa półroczną praktykę zawodową i zdaje egzamin potwierdzający jego kwalifikacje. W obliczu ciągłych zmian w przepisach zdobywanie wiedzy staje się stałym elementem tego zawodu. Pomocne w tym są liczne publikacje dla doradcy podatkowego, pozwalające na bieżąco aktualizować wiedzę, zapewniając wysoką jakość doradztwa świadczonego klientom.
Obowiązki, zadania i wyzwania doradcy podatkowego
Doradca podatkowy zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie podatków, co obejmuje sporządzanie deklaracji podatkowych, przygotowywanie opinii prawnych oraz reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Odpowiada za analizowanie przepisów oraz znajdowanie optymalnych rozwiązań podatkowych, które są zgodne z obowiązującym prawem. Ważnym elementem jego pracy jest również wsparcie w trakcie kontroli podatkowych i pomoc w minimalizowaniu ryzyka podatkowego.
Wyzwania tego zawodu wynikają z częstych zmian w prawie podatkowym oraz różnorodności problemów, z jakimi zmagają się klienci. Niezbędne jest więc stałe poszerzanie wiedzy doradcy podatkowego, aby nadążył on za dynamicznie zmieniającymi się przepisami. Takie działania pozwalają oferować profesjonalną pomoc, dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
Akty prawne regulujące pracę doradcy podatkowego
Zawód doradcy podatkowego jest regulowany przez ustawę z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2117). Istotne znaczenie mają także przepisy ordynacji podatkowej oraz ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 2805, z 2024 r. poz. 232, 854, 1222) oraz ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 226, 232, 854, 858, 859, 863).
Księgarnia Profinfo – publikacje dla doradcy podatkowego
Dobrze zaopatrzona biblioteka doradcy podatkowego jest nieodzownym narzędziem w codziennej pracy, umożliwiając szybkie reagowanie na zmiany w prawie podatkowym i oferowanie rzetelnych porad klientom. Regularne aktualizowanie wiedzy jest szczególnie ważne w tym zawodzie, ponieważ przepisy często ulegają zmianom. W Księgarni Profinfo znajdziesz liczne książki dla doradcy podatkowego, które wspierają rozwój zawodowy.