-20 % Sądowe postępowanie egzekucyjne. Przebieg, organy, kosz...
Publikacja zawiera kompleksowy i praktyczny opis instytucji sądowego postępowania egzekucyjnego. Uwzględnia wszystkie ostatnie zmiany prawa jej dotyczące, w tym wprowadzone nowelizacjami Kodeksu postępowania cywilnego z 2019 i 2023 roku.
-20 % Wiążące informacje podatkowe
Książka jest pierwszym na rynku kompleksowym opracowaniem na temat wiążących informacji o charakterze podatkowym. Wiążąca informacja akcyzowa (WIA) i wiążąca informacja stawkowa (WIS) należą do grupy instrumentów gwarantujących podatnikom stabilizację obciążeń podatkowych.
-20 % Fundacja rodzinna w praktyce. Pytania i odpowiedzi
170 pytań związanych z funkcjonowaniem fundacji rodzinnej, wzbogacone o przykłady postanowień statutu fundacji rodzinnej i komparycji umów
-50 % Zarząd majątkiem dziecka sprawowany przez rodziców
Majątkowe prawo dziecięce, wbrew powszechnym skojarzeniom, wiąże się z szeregiem skomplikowanych problemów prawnych, które wymagają rozstrzygnięcia w kontekście autonomii rodziców, zasady dobra dziecka oraz pewności obrotu cywilnoprawnego.
-20 % Ustawa o komornikach sądowych. Ustawa o kosztach komorn...
Kompleksowe omówienie przepisów dotyczących komorników sądowych, kosztów komorniczych, aplikacji komorniczej, organizacji aplikacji, biurowości kancelarii komorniczych oraz Kodeksu Etyki Zawodowej Komornika Sądowego.
-20 % Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom I i II
Komentarz do całego Kodeksu postępowania cywilnego w dwóch tomach. Napisany przez praktyków, którzy omawiają wszystkie zagadnienia postępowania cywilnego oraz problemy, jakie mogą stwarzać poszczególne przepisy.
-20 % Krajowy Rejestr Zadłużonych
Publikacja kompleksowo omawia system teleinformatyczny, jakim jest Krajowy Rejestr Zadłużonych (KRZ). KRZ to jawny i bezpłatny portal, prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości, który zawiera dane dotyczące dłużników niewypłacalnych, dłużników zagrożonych niewypłacalnością lub dłużników, wobec których umorzono bezskuteczną egzekucję, a także umożliwia wyszukanie ujawnionych postępowań upadłościowych, restrukturyzacyjnych, o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej oraz egzekucyjnych.
-90 % Krajowy System e-Faktur (KSeF). Poradnik podatnika + SZ...
Szkolenie on-line dla Klientów publikacji!
-20 % Kodeks postępowania cywilnego 2023. Najważniejsze zmian...
W książce w przystępny sposób omówiono zmiany wprowadzone w 2023 roku. Książka ma charakter praktyczny, a zagadnienia zostały zaprezentowane także w formie odpowiedzi na konkretne pytania, będzie więc pomocna w poruszaniu się w gąszczu nowych przepisów.
-60 % Dowód z opinii biegłego z zakresu ekonomii w sprawach c...
Książka całościowo przedstawia problematykę dopuszczania i przeprowadzania dowodu z opinii biegłego z zakresu ekonomii w sprawach cywilnych i gospodarczych, bez podziału na zagadnienia prawa i ekonomii.
-70 % Dom pomocy społecznej. Kierowanie i umieszczanie osób u...
W publikacji autor omówił również kwestię dotyczącą usamodzielniania osób opuszczających te placówki oraz sprawy związane z kontrolą domów pomocy społecznej przez wojewodów. Uwzględnił również wszystkie zmiany do ustawy o pomocy społecznej, które zostały wprowadzone w ostatnim czasie, a w szczególności te, które wpłynęły na zakres prawa do świadczenia w domu pomocy społecznej i ponoszenia z tego tytułu odpłatności.
-70 % Praca zdalna. Komentarz do nowelizacji Kodeksu pracy. W...
Książka stanowi kompleksowe omówienie przepisów dotyczących nowej instytucji w Kodeksie pracy, jaką jest praca zdalna. Autorka szczegółowo, a zarazem w praktyczny sposób wyjaśnia najbardziej kluczowe kwestie związane z nowymi regulacjami.
-20 % Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom I. Postęp...
Autorstwo najwybitniejszych autorytetów polskiego prawa procesowego cywilnego oraz długoletnia obecność dzieła na rynku wydawniczym gwarantują najwyższy poziom merytoryczny i edytorski publikacji.
-90 % Sądowe postępowanie egzekucyjne w sprawach cywilnych
W książce przedstawiono zarys sądowego postępowania egzekucyjnego w sprawach cywilnych. W sposób usystematyzowany omówiono regulacje prawne dotyczące tego postępowania – zawarte zarówno w przepisach Kodeksu postępowania cywilnego, jak i innych ustaw oraz przepisach wykonawczych. Uwzględnione zostały zmiany ustawodawcze dokonane w latach 2019–2023 m.in. ustawami z 28 maja 2021 r. (Dz.U. poz. 1090), która weszła w życie 3 lipca 2021 r., oraz z 9 marca 2023 r. (Dz.U. poz. 614), która w znacznej części weszła w życie 1 lipca 2023 r.
-20 % KPC. Zestawienie zmian przepisów. Nowelizacja 2023 [EBO...
Porównanie brzmienia dotychczasowych przepisów Kodeksu postępowania cywilnego z ich nowym brzmieniem wynikającym z nowelizacji wprowadzonej ustawą z 9 marca 2023 r.
-20 % Skarga na przewlekłość postępowania cywilnego
Książka przedstawia analizę skargi na przewlekłość jako środka prawnego w systemie środków zaskarżenia w postępowaniu cywilnym.
-20 % Ukończenie sądowego postępowania egzekucyjnego
Publikacja stanowi skondensowane opracowanie praktycznych i teoretycznych zagadnień z zakresu ukończenia sądowego postępowania egzekucyjnego.
-60 % Skarga na przewlekłość w postępowaniu cywilnym, karnym,...
-80 % Czynności komornika sądowego w postępowaniu egzekucyjny...
W publikacji omówiono podstawowe zasady działania i czynności komornika sądowego, zarówno o charakterze egzekucyjnym, jak i nieegzekucyjnym.
-20 % Kodeks postępowania cywilnego. Postępowanie egzekucyjne...
W publikacji w przystępny sposób wyjaśniono zasady stosowania przepisów zarówno nowych, jak i tych niezmienionych, ze wskazaniem konkretnych rozwiązań kwestii powodujących problemy w praktyce.
-20 % Egzekucja z rachunku bankowego. Komentarz
Książka zawiera praktyczny komentarz do przepisów o egzekucji z rachunku bankowego, która jest jednym z najczęstszych i najbardziej efektywnych sposobów dochodzenia należności w postępowaniu egzekucyjnym.
-25 % Aplikacja komornicza Pytania, odpowiedzi, tabele
Przygotuj się do egzaminu wstępnego 2017!
Kodeks Etyki Zawodowej Komornika Sądowego
-20 % Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 3. Postęp...
Komentarz do kodeksu postępowania cywilnego autorstwa najwybitniejszych autorytetów polskiego prawa procesowego cywilnego. Publikacja na najwyższym poziomie merytorycznym i edytorskim.
-20 % Koszty postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez ko...
Publikacja zawiera kompleksową analizę wielokrotnie nowelizowanych i budzących liczne wątpliwości przepisów o kosztach egzekucji prowadzonej przez komornika.
-20 % Egzamin komorniczy
-20 % Aplikacja komornicza. Pytania, odpowiedzi, tabele
Status prawny komornika sądowego Wyzwania współczesnośc...
-20 % Komornik a podatek VAT
W publikacji omówiono zagadnienia związane z opodatkowaniem komorników podatkiem od towarów i usług.
-20 % Ustawa o komornikach sądowych i egzekucji. Komentarz
Status prawny i funkcje komornika sądowego, jego obowiązki i prawa, zasady odpowiedzialności odszkodowawczej i dyscyplinarnej, zasady prowadzenia kancelarii komorniczej, nadzór nad komornikami, ustrój i kompetencje samorządu komorniczego...
-20 % Status ustrojowy i procesowy komornika sądowego
-20 % Spółka akcyjna
-20 % Podstawy wszczęcia wtórnego postępowania upadłościowego
-20 % Sądowe postępowanie egzekucyjne
-20 % Komentarz do spraw z zakresu postępowania zabezpieczają...
W komentarzu zostały skomentowane w sposób kompleksowy wybrane sprawy z zakresu postępowania zabezpieczającego, klauzulowego i egzekucyjnego, a także sprawy z powództw przeciwegzekucyjnych...
-20 % Prawo z rejestracji wzoru przemysłowego
-20 % Wierzytelność i dług. Aspekty prawne i podatkowe
-20 % Kodeks postępowania cywilnego. Postępowanie zabezpiecza...
Uwzględniając, że szeroko rozumiane pojęcie postępowania zabezpieczającego obejmuje zarówno etap orzekania o zabezpieczeniu, jak i etap postępowania wykonawczego, istotną część opracowania poświęcono zagadnieniom związanym z wykonaniem orzeczeń w przedmiocie zabezpieczenia.
-20 % Likwidacja spółki kapitałowej. Prawo, podatki, rachunko...
-20 % Ustawa o komornikach sądowych i egzekucji. Komentarz
Książki i ebooki Komornik
Komornik działa przy sądzie rejonowym, ale nie jest pracownikiem sądów ani administracji publicznej. Prowadzi własną kancelarię komorniczą, która funkcjonuje jako jednoosobowe quasi-przedsiębiorstwo, finansowane z ustawowych opłat komorniczych, zobowiązane do posiadania NIP i REGON, lecz wyłączone z rejestracji w CEIDG. Aby pełnić tę funkcję, trzeba spełnić szereg wymagań, a także wykazywać się ciągłym zdobywaniem wiedzy. Kandydat musi mieć obywatelstwo polskie, pełną zdolność do czynności prawnych oraz nieskazitelny charakter. Niezbędne jest również ukończenie studiów prawniczych z tytułem magistra, odbycie aplikacji komorniczej i zdanie egzaminu komorniczego. Po co najmniej dwuletniej pracy jako asesor, można ubiegać się o stanowisko komornika. Profesja ta wymaga także doskonałej kondycji zdrowotnej oraz ukończenia 28 roku życia, a regularne korzystanie z fachowych źródeł, takich ja...
Komornik działa przy sądzie rejonowym, ale nie jest pracownikiem sądów ani administracji publicznej. Prowadzi własną kancelarię komorniczą, która funkcjonuje jako jednoosobowe quasi-przedsiębiorstwo, finansowane z ustawowych opłat komorniczych, zobowiązane do posiadania NIP i REGON, lecz wyłączone z rejestracji w CEIDG. Aby pełnić tę funkcję, trzeba spełnić szereg wymagań, a także wykazywać się ciągłym zdobywaniem wiedzy. Kandydat musi mieć obywatelstwo polskie, pełną zdolność do czynności prawnych oraz nieskazitelny charakter. Niezbędne jest również ukończenie studiów prawniczych z tytułem magistra, odbycie aplikacji komorniczej i zdanie egzaminu komorniczego. Po co najmniej dwuletniej pracy jako asesor, można ubiegać się o stanowisko komornika. Profesja ta wymaga także doskonałej kondycji zdrowotnej oraz ukończenia 28 roku życia, a regularne korzystanie z fachowych źródeł, takich jak książki dla komornika z pewnością pomoże w utrzymaniu wysokich standardów pracy.
Obowiązki, zadania i wyzwania komornika
W pracy komornika kluczowe znaczenie ma przestrzeganie procedur prawnych oraz dokładne egzekwowanie wyroków sądowych. Do jego obowiązków należy między innymi zabezpieczanie majątku dłużników, przeprowadzanie licytacji komorniczych, a także egzekwowanie roszczeń pieniężnych oraz niepieniężnych. Wyzwania, z którymi mierzy się komornik, wynikają nie tylko z presji prawnej, ale również z konieczności zachowania równowagi między przestrzeganiem prawa a etycznym podejściem do stron postępowania.
Akty prawne regulujące pracę komornika
Działalność komornika w Polsce jest szczegółowo regulowana przez ustawę z dnia 22 marca 2018 r. o komornikach sądowych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1458), ustawa z dnia 28 lutego 2018 r. o kosztach komorniczych (Dz. U. z 2024 r. poz. 377) oraz Kodeks Etyki Zawodowej Komornika.
Księgarnia Profinfo – publikacje dla komornika
Dla komornika szczególnie istotne jest regularne sięganie do biblioteki komornika, gdzie powinny się znajdować najnowsze publikacje. To dzięki nim będzie on mógł na bieżąco śledzić zmiany w przepisach oraz procedurach egzekucyjnych. Książki dla komornika dostępne w Profinfo to wartościowe źródło wiedzy, które wspiera w efektywnym wykonywaniu codziennych obowiązków. Każda pozycja umożliwia poszerzanie wiedzy komornika, zapewniając dostęp do najnowszych komentarzy i analiz prawnych.