-15 % Przestępstwo zgwałcenia po nowelizacji. Komentarz [PRZE...
Komentarz omawia nowelizację przestępstw seksualnych, obowiązującą od 13.02.2025 r. Zawiera szczegółową analizę: zmodyfikowanego brzmienia art. 197 § 1 k.k. (zgwałcenie), nowego przestępstwa polegającego na wykorzystaniu osoby niezdolnej do autodeterminacji z art. 197 § 1a k.k., zmian w art. 198 k.k. (wykorzystanie bezradności lub ograniczonej poczytalności), a także związku znowelizowanych regulacji z art. 199 k.k. (wykorzystanie zależności lub krytycznego położenia innej osoby).
-15 % Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców. Komentarz [...
Publikacja stanowi praktyczny komentarz do ustawy regulującej zagadnienia nabywania nieruchomości przez cudzoziemców.
-15 % Prawo komunikacji elektronicznej. Komentarz [PRZEDSPRZE...
W komentarzu szczegółowo omówiono przepisy ustawy z 12.07.2024 r. – Prawo komunikacji elektronicznej, która zastąpiła dotychczas obowiązującą przez 20 lat ustawę z 16.07.2004 r. – Prawo telekomunikacyjne. Nowa ustawa stanowi implementację do polskiego porządku prawnego Europejskiego kodeksu łączności elektronicznej.
-15 % Przyczyny odmowy wypłaty odszkodowania w ubezpieczeniu...
Książka omawia problematykę odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela w ubezpieczeniu mienia. Przedstawia kwestie mające wpływ na brak odpowiedzialności ubezpieczyciela nie tylko po zawarciu umowy, lecz także już na etapie jej zawierania, koncentrując się na jej nieważności.
-15 % Prawo finansów publicznych i prawo podatkowe [PRZEDSPRZ...
W publikacji w przystępny sposób omówiono problematykę współczesnego polskiego systemu prawa finansowego.
-15 % Kryminalistyka cyfrowa [PRZEDSPRZEDAŻ]
Współcześnie trudno sobie wyobrazić racjonalne funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości bez kryminalistyki cyfrowej. To ona właśnie coraz częściej pomaga w ustaleniu sprawcy przestępstwa i poddaniu go sądowej ocenie. Brunon Hołyst
-15 % Kodeks karny. Komentarz [PRZEDSPRZEDAŻ]
Najnowszy komentarz do kodeksu karnego, uwzględniający zmiany, które weszły w życie 13 lutego 2025 r.
-15 % Apelacja w postępowaniu cywilnym. Komentarz. Orzecznict...
Kolejne wydanie niezwykle popularnej publikacji niezbędnej przede wszystkim dla osób przystępujących do egzaminu zawodowego radcowskiego i adwokackiego. Zawiera przykłady i kazusy wyjaśniające funkcjonowanie wielu instytucji z zakresu postępowania odwoławczego, przykłady konstruowania zarzutów i wniosków apelacji, wzory poszczególnych elementów apelacji oraz schemat postępowania apelacyjnego.
-15 % RODO dla AI
Pierwsze na rynku kompleksowe ujęcie tematu zgodności systemów sztucznej inteligencji z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO), z uwzględnieniem wytycznych HLEG AI
Tylko 4 egz. -20% Zarzuty apelacyjne w procesie cywilnym [PRZEDSPRZEDAŻ]
Książka stanowi kompendium wiedzy na temat możliwości i sposobów korzystania z procesowo dopuszczalnych środków obrony przed niekorzystnymi skutkami wyroku wydanego przez sąd pierwszej instancji. Omówiono w niej najważniejsze i najczęściej występujące w praktyce zarzuty odwoławcze od wyroków wydawanych przez te sądy, służące obronie interesów powoda i pozwanego w obecnej rzeczywistości prawnej.
-15 % Kary w dyscyplinie finansów publicznych [PRZEDSPRZEDAŻ]
Książka zawiera kompleksową analizę wybranych zagadnień odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
-15 % Zasady konstytucyjne. Przed egzaminem [PRZEDSPRZEDAŻ]
Publikacja obejmuje kluczowe zagadnienia z zakresu prawa konstytucyjnego w przystępnej formie pytań, które najczęściej pojawiają się na egzaminach z tego przedmiotu.
-15 % Przekształcenie użytkowania wieczystego gruntów przedsi...
Wprowadzenie do polskiego porządku prawnego drugiego etapu systemowej eliminacji użytkowania wieczystego poprzez uwłaszczenie przedsiębiorców będących użytkownikami wieczystymi gruntu przybrało postać roszczenia o sprzedaż (wykup) gruntu pozostającego w użytkowaniu wieczystym, a więc czynności cywilnoprawnej.
-15 % Kodeks Etyki Lekarskiej. Komentarz [PRZEDSPRZEDAŻ]
Kodeks Etyki Lekarskiej po zmianach 2025. Od praw pacjenta po sztuczną inteligencję – nowości w etyce lekarskiej po zmianach.
Tylko 2 egz. -20% Procedury cywilna, karna, sądowoadministracyjna. Porówn...
Książka w sposób syntetyczny w postaci tabelarycznej przedstawia zagadnienia związane z postępowaniem cywilnym, postępowaniem karnym oraz postępowaniem sądowoadministracyjnym, ze wskazaniem podobieństw i podkreśleniem różnic.
Czynności procesowe na odległość w postępowaniu karnym
Autorzy omawiają problematykę przeprowadzania czynności procesowych na odległość w postępowaniu karnym. Szczególnie koncentrują się na uzyskiwaniu dowodów osobowych w drodze przesłuchania zdalnego oraz udziale oskarżonego w czynnościach procesowych (np. w rozprawie i posiedzeniu) w sposób zdalny.
Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego. Dochodze...
Stan prawny: 2 stycznia 2025 roku
Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny...
Stan prawny: 2 stycznia 2025 roku
Kodeks spółek handlowych. Krajowy Rejestr Sądowy. Prawo...
Stan prawny: 3 stycznia 2025 roku
Najważniejsze nowości:
• nowe przepisy o opodatkowaniu wyrównawczym
• nowe Prawo komunikacji elektronicznej i zmiany dostosowawcze wynikające z tych regulacji
Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Ochro...
Stan prawny: 2 stycznia 2025 roku
Procedury kontrolne w sprawach podatkowych
Książka zawiera omówienie regulacji dotyczących kontroli przestrzegania przepisów prawa podatkowego, które uległy modyfikacjom po reformie Krajowej Administracji Skarbowej. Celem tych zmian było dostarczenie administracji podatkowej skutecznych instrumentów do wypełniania obowiązków kontrolnych i podniesienie efektywności jej działań.
Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Postępowanie...
Komentarz zawiera pełne, praktyczne omówienie i wyjaśnienie wszystkich przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w sprawach cywilnych. Jednocześnie ma charakter komentarza naukowego, uwzględniającego dorobek orzecznictwa oraz doktryny.
Prawo pracy wobec nowych technologii
Autorzy opisują zarówno korzyści, jak i zagrożenia związane ze stosowaniem nowych technologii w procesach kadrowych od nawiązania stosunku pracy do jego zakończenia.
Ochrona sygnalistów w samorządzie terytorialnym. Od wol...
Książka kompleksowo przedstawia rozwiązania dotyczące zarządzania zgodnością, politykietyki i ochrony sygnalistów w odniesieniu do samorządu terytorialnego z uwzględnieniem aspektów prawnych, organizacyjnych oraz społecznych.
Ochrona prawna świadka w polskim procesie karnym
W książce autorka przedstawia najczęściej występujące problemy interpretacyjne, a także praktyczne, związane ze stosowaniem prawnych środków ochrony świadka w polskim procesie karnym.
Ochrona sygnalistów. Komentarz
Komentarz zawiera szczegółowe omówienie przepisów ustawy z 14.06.2024 r. o ochronie sygnalistów, implementującej do polskiego porządku prawnego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z 23.10.2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii.
Sankcja kredytu darmowego. Praktyczny przewodnik
Publikacja oferuje szczegółowe omówienie kluczowych przepisów, bogato ilustrowane przykładami z praktyki. To narzędzie, które pomoże uniknąć błędów w zawieraniu i realizacji umów kredytowych, a w razie potrzeby – skutecznie dochodzić swoich praw.
Porozumienia procesowe w sprawach karnych
Przedmiotem publikacji są porozumienia procesowe zawierane w sprawach karnych i ich analiza z perspektywy celów procesu karnego, która służy skonstruowaniu optymalnego modelu zapewniającego jak najwyższe prawdopodobieństwo osiągnięcia tych celów.
Postępowanie cywilne. Zarys wykładu
Podręcznik w przystępny sposób przedstawia podstawowe instytucje prawa procesowego. W siódmym wydaniu książki uwzględniono aktualny stan prawny, wynikający m.in. z ustawy z 7.07.2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy – Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1860) i ustawy z 28.07.2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1615).
Odpowiedzialność władzy publicznej i jej funkcjonariusz...
Książka prezentuje zagadnienia dotyczące odpowiedzialności władzy publicznej – jej zasady, podstawy oraz przesłanki. Autorzy skupiają się na zagadnieniach merytorycznych, takich jak odpowiedzialność administracyjnoprawna funkcjonariuszy i osób piastujących funkcje, a także odpowiedzialność odszkodowawcza władzy publicznej.
Estoński CIT. Aspekty księgowe i podatkowe + SZKOLENIE...
![Wzory dokumentów.png [11 KB]](https://static.profinfo.pl/file/core_files/2024/9/18/06b863611884b0deb114170499cda646/Wzory dokumentów.png)
Wycena aktywów niematerialnych do celów prawnych
W publikacji autor udziela odpowiedzi na pytanie, jak wyceniać aktywa niematerialne – patenty, prawa autorskie, znaki towarowe i know-how – do szeroko pojętych celów prawnych. Bazując na swoim doświadczeniu zawodowym, omawia najpopularniejsze metody wyceny, ich zalety i wady. Wskazuje, że sporządzenie dobrej wyceny, wyważającej interesy stron, w wielu przypadkach pozwala uniknąć kosztownych i czasochłonnych sporów sądowych oraz doprowadzić do ugodowego zakończenia spraw.
Sądowe postępowanie egzekucyjne. Przebieg, organy, kosz...
Publikacja zawiera kompleksowy i praktyczny opis instytucji sądowego postępowania egzekucyjnego. Uwzględnia wszystkie ostatnie zmiany prawa jej dotyczące, w tym wprowadzone nowelizacjami Kodeksu postępowania cywilnego z 2019 i 2023 roku.
Prawa autorskie i prawa pokrewne w masie upadłości
Opracowanie zawiera analizę zagadnień prawnych związanych z prawami autorskimi i pokrewnymi od momentu ich wejścia do masy upadłości, poprzez zarządzanie prawami przez syndyka, kończąc na likwidacji masy upadłości obejmującej te prawa.
Zobowiązania w obrocie gospodarczym
Publikacja jest kompendium wiedzy z zakresu prawa zobowiązań, które zostało zawarte w księdze III Kodeksu cywilnego. Autorzy omawiają poszczególne zagadnienia przez pryzmat potrzeb przedsiębiorców nie tylko prowadzących indywidualną działalność gospodarczą, lecz także funkcjonujących jako spółki handlowe. Prawo zobowiązań w stosunkach handlowych jest najbardziej powszechnym, codziennym prawem zarówno przedsiębiorcy, jak i – w ujęciu B2C – konsumenta.
Prawa człowieka. Przed egzaminem
Zagadnienia z zakresu praw człowieka zaprezentowano w przystępnej formie pytań, które najczęściej pojawiają się na egzaminach z tego przedmiotu. Jest to nowoczesny niezbędnik do nauki i powtórki materiału – czytelnik uczy się poprzez formułowanie odpowiedzi na pytania i ich porównanie z tymi, które znajdują się w książce. Taka forma pozwala aktywnie zdobywać i weryfikować wiedzę, a uzyskane informacje są lepiej zapamiętywane i utrwalane.
Standardy ochrony małoletnich. Pytania i odpowiedzi
Jakie procedury wdrożyć? Kto podlega weryfikacji? Jakie dokumenty są wymagane? Ten ebook to praktyczny przewodnik, który pozwoli Ci skutecznie dostosować się do nowych wymagań prawnych.
Sygnaliści. Pytania i odpowiedzi
W publikacji omówiono zagadnienia związane z ustawą z 14.06.2024 r. o ochronie sygnalistów, która zobowiązuje do wdrożenia procedur wewnętrznych zgłaszania naruszeń prawa i działań następczych. Wymóg ten został nałożony na szerokie grono podmiotów funkcjonujących zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
Ochrona zabytków. Komentarz
W komentarzu przeanalizowano formalnoprawne aspekty ochrony zabytków, odwołując się do praktyki orzeczniczej sądów administracyjnych. Omawiana ustawa zawiera szereg przepisów regulujących zarówno prawa, jak i obowiązki właścicieli zabytków oraz instytucji odpowiedzialnych za ich ochronę.
Normy minimalne w zakresie praw, wsparcia i ochrony ofi...
Państwa członkowskie, w tym Polska, od 16 listopada 2015 r. są zobowiązane do stosowania przepisów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/29/UE ustanawiającej normy minimalne w zakresie praw, wsparcia i ochrony ofiar przestępstw. Mimo to polskie regulacje prawne nie spełniają jej wszystkich wymogów. Komentarz do przepisów tego aktu jest wskazówką, jak je zmienić, aby tę zgodność osiągnąć.