-20 % Ustawa o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku...
Komentarz całościowo omawia przepisy ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego, o Rzeczniku Finansowym i o Funduszu Edukacji Finansowej.
-30 % Niezależność władzy sądowniczej a model stosunku służbo...
Książka jest pierwszą na polskim rynku publikacją, w której w sposób kompleksowy została omówiona problematyka niezależności władzy sądowniczej. Przeprowadzono w niej analizę aktualnych rozwiązań prawnych regulujących stosunek prawny sędziów sądów powszechnych, administracyjnych i Sądu Najwyższego.
-30 % Odpowiedzialność małżonków pozostających w ustroju wspó...
Opracowanie zawiera całościowe omówienie problematyki materialnoprawnej i egzekucyjnej dotyczącej odpowiedzialności małżonków pozostających w ustroju wspólności ustawowej za zobowiązania cywilnoprawne jednego z nich.
-30 % Postępowanie odwoławcze w sprawach karnych. Komentarz....
Siódme wydanie znakomitej publikacji, sprawdzonej w nauce do egzaminu zawodowego z postępowania karnego. Suplement zawiera wzory apelacji uwzględniające poszczególne podstawy odwoławcze.
-30 % Prawo wodne. Gospodarowanie wodami. Komentarz
W komentarzu omówiono wybrane przepisy ustawy – prawo wodne z 20.07.2017 r. (Dz.U. z 2023 r. poz. 1478), które dotyczą gospodarowania wodami i stanowią podstawę do wydawania indywidualnych aktów administracyjnych lub wpływają na ich postanowienia. Przedstawiono w nim okoliczności decydujące o korzystaniu z konkretnej wody takie jak np.: sposób uregulowania jej własności, opłaty za usługi wodne czy zgody wodnoprawne.
-20 % Orzekanie o właściwości sądu arbitrażowego
Od prawidłowego rozstrzygnięcia o właściwości sądu polubownego zależy to, czy wydany przezeń wyrok uzyska moc prawną na równi z wyrokiem sądu państwowego i czy będzie podlegał wykonaniu.
-90 % Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego. Dochodze...
Stan prawny: 15 kwietnia 2024 roku
-20 % Kodeks pracy. Komentarz
Komentarz obejmuje materię uregulowaną w Kodeksie pracy odnoszącą się m.in. do: obowiązków pracodawców i pracowników, zatrudniania pracowników, stosunku pracy, wynagrodzenia za pracę, uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem, bezpieczeństwo i higienę pracy oraz roszczenia pracowników ze stosunku pracy.
-30 % Upadłość i restrukturyzacja kredytobiorcy lub banku prz...
Publikacja omawia skutki otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego oraz ogłoszenia upadłości banku lub kredytobiorcy dla losów umowy o kredyt frankowy.
-30 % Praca w niedziele i święta
Publikacja jest jedynym kompleksowym opracowaniem problematyki pracy niedzielnej i świątecznej w polskim systemie prawnym. Zawiera analizę i wykładnię norm regulujących zatrudnienie w niedziele i święta w wymiarze prawnopracowniczym, cywilnoprawnym i służbowym, jak również obowiązujący wtedy zakaz handlu.
-20 % Kodeks karny. Komentarz
Prezentowany komentarz szczegółowo omawia i rozstrzyga wszystkie istotne punktu widzenia praktyki wymiaru sprawiedliwości zagadnienia.
-20 % Ustawa o ochronie przyrody. Komentarz
W najnowszym - 6 - wydaniu komentarza szczególnie rozwinięto kwestie dotyczące zagadnień związanych z formami ochrony przyrody, takimi jak np. parki narodowe, rezerwaty przyrody, pomniki przyrody, parki krajobrazowe, czy obszary chronionego krajobrazu oraz podstawom ich funkcjonowania.
-20 % System Prawa Procesowego Cywilnego. Tom IV Postępowanie...
System Prawa Procesowego Cywilnego to wielotomowe dzieło pod redakcją naczelną prof. dra hab. Tadeusza Erecińskiego.
-20 % Ustawa o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków prz...
Komentarz ułatwia zrozumienie i stosowanie w praktyce przepisów dotyczących wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Zawiera szczegółową analizę przepisów ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych z uwzględnieniem m.in. takich kwestii, jak: pojęcie wypadku przy pracy, mechanizm przyznawania świadczeń z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz zbieg praw do świadczeń objętych komentowaną ustawą.
-20 % Prawa dziecka pokrzywdzonego przestępstwem w polskim sy...
Książka stanowi kompendium wiedzy na temat praw dziecka jako ofiary przestępstwa i jako świadka w systemie wymiaru sprawiedliwości.
-30 % Miejsce zwykłego pobytu dziecka jako podstawa jurysdykc...
Miejsce zwykłego pobytu dziecka jest podstawowym łącznikiem jurysdykcyjnym w rozporządzeniu nr 2019/1111 (Bruksela II ter), które zaczęło obowiązywać 1 sierpnia 2022 r. Łącznik ten występuje współcześnie w wielu umowach międzynarodowych regulujących prawo właściwe, jurysdykcję krajową oraz uznawanie i wykonywanie orzeczeń w sprawach cywilnych, a także w rozporządzeniach unijnych z zakresu współpracy sądowej w sprawach cywilnych.
-20 % Usługi zaufania oraz identyfikacja elektroniczna. Komen...
Komentowana ustawa reguluje m.in. działalność dostawców oferujących tworzenie i sprawdzanie podpisów elektronicznych, pieczęci elektronicznych, elektronicznych znaczników czasu lub wykonywanie rejestrowanych doręczeń elektronicznych oraz sprawowanie nadzoru nad tymi dostawcami, a także funkcjonowanie rozwiązań prawnych w zakresie identyfikacji elektronicznej (ustalania i potwierdzania tożsamości osób w środowisku elektronicznym).
-20 % Patent europejski w systemie prawa polskiego. Komentarz...
Publikacja przystępnie omawia przepisy ustawy z 14.03.2003 r. o dokonywaniu europejskich zgłoszeń patentowych oraz skutkach patentu europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej i wybrane przepisy ustawy z 30.06.2000 r. – Prawo własności przemysłowej, jednocześnie zestawiając je z odpowiednimi regulacjami Konwencji o udzielaniu patentów europejskich.
-20 % Wybór prawa a ochrona osób trzecich na tle rozporządzen...
Wbrew powszechnemu mniemaniu, wybór prawa właściwego w obrocie międzynarodowym nie jest obojętny dla osób trzecich, lecz instrumenty prawne ograniczają skutki tego wyboru, tak, by nie oddziaływał on negatywnie na sytuację osób trzecich.
-20 % Funkcja kompensacyjna procesu karnego
W publikacji przedstawiono od strony procesowej zagadnienie naprawienia szkód wyrządzonych przestępstwem, ukazując kompensację jako jedną z funkcji procesu karnego.
-30 % Ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej. Komentarz
Opracowanie jest obszernym komentarzem do ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, uwzględniającym wszystkie nowelizacje wprowadzone do tego aktu prawnego w latach 2017–2023, napisanym przez ekspertów.
-20 % Oznaczenie stron w sprawach cywilnych
Jak uniknąć błędów w oznaczaniu stron w sprawach cywilnych? Książka zawiera aż 172 przykłady, które dotyczą różnych wariantów postępowań
-50 % Akt o usługach cyfrowych. Komentarz
Komentarz zawiera szczegółowe omówienie zupełnie nowych regulacji aktu o usługach cyfrowych, których głównym celem jest m.in.: zwalczanie nielegalnych treści w internecie oraz poprawienie moderacji treści on-line.
-30 % Umowa opcji call i put w transakcjach fuzji i przejęć
Publikacja zawiera analizę przykładowych umów oraz aneks zawierający modelowe klauzule opcyjne
-20 % Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom I i II
Komentarz do całego Kodeksu postępowania cywilnego w dwóch tomach. Napisany przez praktyków, którzy omawiają wszystkie zagadnienia postępowania cywilnego oraz problemy, jakie mogą stwarzać poszczególne przepisy.
-40 % Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych. Komentarz
Komentarz do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych stanowi kompleksowe ujęcie zagadnień prawa ubezpieczeń społecznych z zakresu podlegania ubezpieczeniom społecznym, ustalania i rozliczania składek na te ubezpieczenia oraz ich ewidencjonowania na kontach płatników i kontach (subkontach) ubezpieczonych, zwrotu nienależnie pobranych świadczeń oraz prowadzenia dokumentacji ubezpieczeniowej wraz z przedstawieniem związanych z tym praw, obowiązków i odpowiedzialności płatników i ubezpieczonych oraz przysługujących im środków odwoławczych.
-50 % Gospodarka nieruchomościami. Komentarz
Publikacja obejmuje szczegółową analizę przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami z uwzględnieniem takich kwestii jak: pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości z zasobu gminy, organizacja przetargów na sprzedaż albo najem nieruchomości z zasobów publicznych, zwrot bonifikat udzielonych od ceny nieruchomości, ustalanie opłat z tytułu użytkowania wieczystego, ustalanie opłat adiacenckich, geodezyjne podziały nieruchomości gruntowych, a także zwrot uprzednio wywłaszczonych nieruchomości.
-20 % Prawo ochrony danych osobowych i prawo do informacji pu...
W opracowaniu objaśniono m.in.: podstawy prawne przetwarzania danych, obowiązki administratorów, a także podstawy odmowy udostępnienia informacji.
-30 % Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania
-20 % Krajowy Rejestr Zadłużonych
Publikacja kompleksowo omawia system teleinformatyczny, jakim jest Krajowy Rejestr Zadłużonych (KRZ). KRZ to jawny i bezpłatny portal, prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości, który zawiera dane dotyczące dłużników niewypłacalnych, dłużników zagrożonych niewypłacalnością lub dłużników, wobec których umorzono bezskuteczną egzekucję, a także umożliwia wyszukanie ujawnionych postępowań upadłościowych, restrukturyzacyjnych, o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej oraz egzekucyjnych.
-20 % Kodeks karny i Kodeks postępowania karnego. Podsumowani...
Publikacja zawiera analizę i ocenę praktycznych skutków zmian wynikających z dużych nowelizacji Kodeksu karnego i Kodeksu postępowania karnego wprowadzonych w 2023 r.
-20 % Kodeks postępowania cywilnego 2023. Najważniejsze zmian...
W książce w przystępny sposób omówiono zmiany wprowadzone w 2023 roku. Książka ma charakter praktyczny, a zagadnienia zostały zaprezentowane także w formie odpowiedzi na konkretne pytania, będzie więc pomocna w poruszaniu się w gąszczu nowych przepisów.
-80 % Świadczenia rodzinne. Komentarz
Publikacja stanowi kompleksowe ujęcie problematyki świadczeń rodzinnych, przygotowane pod kątem potrzeb praktyki administracyjnej. Zawiera pogłębioną analizę przepisów ustawy o świadczeniach rodzinnych i omawia zarówno klasyczne, jak i najnowsze problemy administrowania w tej sferze, a także te dotyczące kontroli sądów administracyjnych (a w pewnym zakresie – również kontroli sprawowanej przez Trybunał Konstytucyjny).
-70 % Kodeks postępowania karnego. Komentarz
Komentarz zawiera jednoznaczne wskazówki dotyczące sposobu rozwiązania wielu problemów prawnych, z którymi spotykają się w praktyce zawodowej sędziowie, prokuratorzy, adwokaci oraz radcy prawni. W formułowaniu konkretnych rozwiązań pomocne było wieloletnie doświadczenie zawodowe autorów, wśród których znajdują się sędziowie Sądu Najwyższego i sądu apelacyjnego, prokurator oraz profesorowie nauk prawnych łączący pracę naukową z praktyką adwokata i radcy prawnego.
-40 % Metodyka pracy sędziego sądu administracyjnego
W opracowaniu omówiono wszystkie instytucje procedury sądowoadministracyjnej, którymi powinien posługiwać się sędzia sądu administracyjnego w swojej codziennej pracy.
-20 % Sztuczna inteligencja. Praktyczny przewodnik dla sektor...
Książka porusza problematykę wdrożeń sztucznej inteligencji w sektorze finansowym.
-40 % Kodeks karny. Komentarz
W 4. wydaniu komentarza uwzględniono m.in. tzw. dużą nowelizację k.k., która weszła w życie 1 października 2023 r.
-20 % Traktat o Unii Europejskiej. Komentarz
Komentarz do Traktatu o Unii Europejskiej to opracowanie, w którym zawarto szczegółowe wyjaśnienia treści i znaczenia kolejnych postanowień TUE – artykuł po artykule, przez pryzmat sposobu ich interpretacji i stosowania w praktyce. Jest to dzieło kompleksowe, w którym w niezbędnym zakresie przedstawiono także odniesienia TUE do innych postanowień prawa Unii, w tym zwłaszcza do prawa pierwotnego (Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, Karty praw podstawowych oraz do zasad ogólnych) oraz do prawa wtórnego.
-60 % Kredyt konsumencki. Komentarz
W książce przedstawiono analizę regulacji dotyczących kredytowania konsumenckiego z uwzględnieniem powiązanych z nimi przepisów Kodeksu cywilnego, Prawa bankowego i ustawy o usługach płatniczych.
-20 % Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Komentarz
Komentarz przedstawia przede wszystkim praktyczną stronę obowiązywania i stosowania unormowań polskiej ustawy zasadniczej. Uwzględnia bogate wypowiedzi orzecznicze sądów powszechnych i administracyjnych, Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego, jak również najważniejsze poglądy doktryny.