System Prawa Procesowego Cywilnego. Tom 4 Postępowanie...
Tom IV część 2 Systemu Prawa Procesowego Cywilnego jest opracowaniem zbiorowym przygotowanym przez autorów reprezentujących różne ośrodki naukowe i instytucje w Polsce.
-70 % Odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone przez ni...
Książka analizuje problemy związane z odpowiedzialnością cywilną z tytułu szkody wyrządzonej przez niebezpieczny produkt medyczny. Dotyczą one m.in. określenia producenta i jego obowiązków informacyjnych, ustalenia momentu powstania odpowiedzialności za produkt, identyfikacji podmiotu poszkodowanego czy określenia przesłanek odpowiedzialności.
Ściganie przestępstwa zgwałcenia. Aspekty dogmatyczne i...
Książka jest kompleksowym opracowaniem problematyki dotyczącej materialnych i procesowych aspektów ścigania przestępstwa zgwałcenia.
-70 % Praca zdalna. Praktyczny przewodnik po nowych przepisac...
Publikacja omawia nowe rozwiązania legislacyjne dotyczące pracy zdalnej wprowadzone nowelizacją Kodeksu pracy na mocy ustawy z 1 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw.
-60 % Społeczne formy rozwoju mieszkalnictwa. Komentarz
Publikacja jest jedyną na rynku pozycją opisującą kompleksowo problematykę mieszkalnictwa i polityki mieszkaniowej państwa.
Tylko 8 egz. -20% Spółdzielnie mieszkaniowe. Komentarz
W komentarzu przedstawiono zarówno przepisy ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, jak i innych ustaw mających związek z ich funkcjonowaniem: Prawa spółdzielczego, Kodeksu postępowania cywilnego, a także ustaw: o własności lokali, o ochronie praw lokatorów, o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa.
-40 % Konstrukcja apelacji jako środka odwoławczego w procesi...
Publikacja ceniona przez praktyków i aplikantów. Otrzymasz cenne wskazówki od uznanego autorytetu prawniczego i poznasz najnowsze orzecznictwo. Uwzględnia zmiany wynikające z ustawy z 6.07.2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2600)
-80 % Polsko-ukraińska umowa o pomocy prawnej i stosunkach pr...
Książka stanowi systematyczne omówienie przepisów części cywilnej dwustronnej umowy polsko-ukraińskiej o pomocy prawnej i obrocie prawnym między Polską a Ukrainą.
Ukończenie sądowego postępowania egzekucyjnego
Publikacja stanowi skondensowane opracowanie praktycznych i teoretycznych zagadnień z zakresu ukończenia sądowego postępowania egzekucyjnego.
-50 % Compliance w spółkach publicznych. Praktyczny przewodni...
Publikacja jest kompleksowym poradnikiem po zasadach i zaleceniach dotyczących utworzenia i utrzymywania skutecznie funkcjonujących systemów zapewnienia zgodności działania.
Tylko 8 egz. -20% Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz
Komentarz zawiera przekrojową i wyczerpującą analizę przepisów w przedmiocie postępowania administracyjnego jurysdykcyjnego (ogólnego), skarg i wniosków, wydawania zaświadczeń oraz rozstrzygania sporów o właściwość w obrębie administracji publicznej, jak również administracyjnych kar pieniężnych i europejskiej współpracy administracyjnej.
-60 % Doręczenia elektroniczne. Komentarz
Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany wprowadzone ustawą z 16 listopada 2022 r. o systemie teleinformatycznym do obsługi niektórych umów.
Praca zdalna. Kontrola trzeźwości pracowników. Wzory (E...
Praca zdalna - nowe zasady 2023
Tylko 8 egz. -20% Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Komentarz
W opracowaniu przedstawiono ewolucję ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz komentarz do poszczególnych jej artykułów. Omówiono istotne nowelizacje wynikające z poszerzenia jej zakresu normatywnego o regulacje dotyczące: rewitalizacji, ochrony krajobrazowej, wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Odpowiedzialność dyscyplinarna sędziów, prokuratorów, a...
W książce przedstawiono instytucję odpowiedzialności dyscyplinarnej zawodów prawniczych służby publicznej: sędziego i prokuratora, oraz prawniczych zawodów zaufania publicznego: adwokata, radcy prawnego i notariusza.
-50 % Kodeks Prawa Kanonicznego. Komentarz
Drugie wydanie Komentarza do Kodeksu Prawa Kanonicznego zawiera kompleksowe omówienie wszystkich najważniejszych zagadnień związanych z prawem kanonicznym.
-80 % Ochotnicze straże pożarne. Komentarz
Komentarz zawiera wytyczne dotyczące stosowania nowej ustawy o ochotniczych strażach pożarnych w praktyce (Dz.U. z 2021 r. poz. 2490).
Tylko 8 egz. -20% Prawo sztucznej inteligencji i nowych technologii 2
Jest to jedna z nielicznych na polskim rynku publikacji dotyczących nowych technologii i sztucznej inteligencji poruszających zarówno prywatnoprawne, jak i publicznoprawne aspekty tego zagadnienia. Opracowanie jest kontynuacją wydanej w 2021 r. pozycji pt. Prawo sztucznej inteligencji i nowych technologii.
Tylko 8 egz. -20% Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu ter...
Publikacja zawiera praktyczny komentarz do zagadnień związanych z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
Tylko 8 egz. -20% Godna prokreacja, ciąża, poród i połóg. Prawa kobiet
Książka prezentuje prawa przysługujące kobiecie-pacjentce, zwracającej się w Polsce o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie opieki prokreacyjnej, ciąży, porodu i połogu.
-80 % Opróżnione miejsce hipoteczne
W publikacji przybliżono treść, genezę oraz zakres stosowania opróżnionego miejsca hipotecznego. Omówiono w niej praktyczne zagadnienia związane z ujawnianiem opróżnionego miejsca hipotecznego w księdze wieczystej, sformułowaniem wniosku wieczystoksięgowego, odczytywaniem wpisów w księdze wieczystej oraz ustalaniem pierwszeństwa hipotek przy zastosowaniu opróżnionego miejsca hipotecznego.
-80 % Skarga na przewlekłość w postępowaniu cywilnym, karnym,...
System prawa procesowego cywilnego. Tom II. Postępowani...
System Prawa Procesowego Cywilnego to wielotomowe dzieło pod redakcją naczelną prof. dra hab. Tadeusza Erecińskiego.
-70 % Konstytucyjne aspekty procesu cywilnego
Postępująca deformacja systemu prawa procesowego powodowana tzw. reformami wprowadzonymi w ostatnich latach mnoży wątpliwości i skłania do stawiania pytań o zgodność mechanizmów prawnych oraz modyfikowanych instytucji procesowych ze standardami konstytucyjnymi.
System Prawa Procesowego Cywilnego. Tom II. Postępowani...
System Prawa Procesowego Cywilnego to wielotomowe dzieło pod redakcją naczelną prof. dra hab. Tadeusza Erecińskiego.
Prezentujemy Państwu kolejną publikację z tej serii, stanowiącą część 3 tomu II „POSTĘPOWANIE PROCESOWE PRZED SĄDEM PIERWSZEJ INSTANCJI”.
-70 % Unikanie opodatkowania w orzecznictwie sądów administra...
Publikacja omawia problematykę zjawiska unikania opodatkowania w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych.
Kodeks spółek handlowych po 20 latach obowiązywania
Publikacja zawiera ocenę zmian przepisów Kodeksu spółek handlowych w ciągu 20 latach jego obowiązywania – zarówno w ujęciu systemowym, jak i w stosunku do zagadnień szczegółowych.
-80 % Ochrona praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jedno...
Komentarz zawiera opracowanie problematyki tzw. nowej ustawy deweloperskiej. Koncentruje się na ocenie wprowadzonych rozwiązań normatywnych, mając za punkt odniesienia przepisy obowiązującej ponad dekadę ustawy z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz wypracowany na jej gruncie dorobek doktryny i orzecznictwa.
Postępowanie notarialne w Kodeksie spółek handlowych
W publikacji omówiono obowiązki notariusza przy sporządzaniu czynności notarialnych występujących w Kodeksie spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii spornych.
-70 % Stosowanie tymczasowego aresztowania. Analiza praktyczn...
Nadużywanie tymczasowego aresztowania jest stałym problemem polskiego procesu karnego, który w praktyce oznacza, że wystarczy kilka wersów uzasadnienia, aby pozbawić człowieka wolności. Opracowanie jest zbiorem wniosków i rekomendacji wynikających z badania na temat stosowania w Polsce w ostatnich latach tymczasowego aresztowania.
-80 % Zapobieganie oraz zwalczanie zakażeń i chorób zakaźnych...
Publikacja zawiera wszechstronne i praktyczne omówienie rozwiązań prawnych służących zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, w tym COVID-19.
Tylko 8 egz. -20% Prawo oświatowe. Komentarz
W komentarzu szczegółowo omówiono przepisy ustawy – Prawo oświatowe, w tym zagadnienia organizacji i funkcjonowania szkół oraz placówek oświatowych.
Prawo administracyjne w służbie jednostki i wspólnoty
Publikacja zestawia pogłębione i zróżnicowane przedmiotowo refleksje nad służebną rolą prawa administracyjnego wobec jednostki i jej wspólnot
Służebność przesyłu. Zagadnienia prywatnoprawne oraz pu...
W publikacji omówiono najbardziej kontrowersyjne na gruncie prawa cywilnego, rolnego oraz administracyjnego zagadnienia związane z instytucją prawną służebności przesyłu oraz ukształtowaną przez orzecznictwo sądowe „służebnością gruntową odpowiadającą treści służebności przesyłu”.
-70 % Przesłuchanie świadka i strony w postępowaniu administr...
W publikacji omówiono problematykę dowodu z przesłuchania świadka i strony w postępowaniu administracyjnym.
Tylko 8 egz. -20% Rozliczenia stron nieważnej umowy kredytu waloryzowaneg...
Przewodnik zawiera praktyczne wskazówki jak stworzyć poprawnie pozew czy odpowiedź na pozew i prowadzić dalszą wymianę pism procesowych, przygotować się do rozpraw, a następnie reagować na wydane orzeczenia w sposób zabezpieczający interesy klientów.
Tylko 8 egz. -20% Odszkodowanie za szkody z OC posiadacza pojazdu w związ...
W książce kompleksowo omówiono postępowanie w sprawach o roszczenia wynikające ze zdarzeń komunikacyjnych, które dochodzone są od zakładów ubezpieczeń z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych.
Tylko 8 egz. -20% Czynności komornika sądowego w postępowaniu egzekucyjny...
W publikacji omówiono podstawowe zasady działania i czynności komornika sądowego, zarówno o charakterze egzekucyjnym, jak i nieegzekucyjnym.
Nowe instytucje prawa spadkowego w praktyce notarialnej
Publikacja omawia z praktycznej perspektywy nowe instytucje prawa spadkowego wprowadzone do polskiego porządku prawnego w ostatnich latach
-60 % Udostępnianie informacji publicznej przez podmioty pryw...
Każdy podmiot prywatny powinien móc ocenić to, czy w danej sytuacji jest podmiotem obowiązanym do udostępnienia informacji publicznej oraz czy żądana od niego informacja faktycznie stanowi informację publiczną – a jeśli tak, powinien wiedzieć, w jaki sposób ustosunkować się do zaadresowanego do niego wniosku o udostępnienie informacji publicznej, w tym jak zgodnie z prawem udzielić wnioskowanej informacji lub odmówić jej udostępnienia.