Dr hab. Małgorzata Sidor-Rządkowska – absolwentka Wydziału Filozofi i Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja etyka), doktor nauk humanistycznych (dziedzina: polityka społeczna) UW, habilitację uzyskała w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Jest profesorem na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, wykładowcą Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, prowadzi także zajęcia gościnne m.in. w Szkole Głównej Handlowej, Akademii Leona Koźmińskiego, na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pełni funkcję eksperta Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, trenera, coacha i konsultanta zarówno w organizacjach biznesowych, jak i pozakomercyjnych. Ma 18-letnie doświadczenie pracy jako wykładowca na studiach MBA prowadzonych we współpracy z Oxford Brookes University. Specjalizuje się w zagadnieniach zarządzania kapitałem ludzkim oraz tematyce Train the trainers. Jest współtwórcą i wykładowcą Podyplomowego Studium Trenerów oraz Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu przy Laboratorium Psychoedukacji i Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Opracowała kilkadziesiąt programów szkoleniowych, w tym kilkanaście programów szkoleń e-learning. Za scenariusze tych programów zespół, w którym uczestniczyła, otrzymał godło „Teraz Polska”. W uznaniu zasług w podnoszeniu poziomu kompetencji kadry kierowniczej Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu przyznało jej tytuł członka honorowego. Jako nauczyciel akademicki otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej. Jest autorką 12 książek (z których większość miała kilka wydań) i ponad 100 artykułów poświęconych wspieraniu rozwoju ludzi i organizacji. Opublikowana w 2021 r. w wydawnictwie Wolters Kluwer książka Kształtowanie przestrzeni pracy. Praca w biurze, praca zdalna, coworking została nominowana do nagrody głównej Economicus „Dziennika Gazety Prawnej”.
Małgorzata Sidor-Rządkowska
Tylko 15 egz. -20% Mentoring i tutoring w organizacji. 9 kroków do skutecz...
Książka jako pierwsza na polskim rynku przybliża zagadnienia związane z wdrażaniem programów mentoringu i tutoringu. Autorzy przedstawiają zarówno teoretyczne aspekty tychże programów, jak i rekomendowane działania praktyczne.
Tylko 15 egz. -20% Cyfrowy HR. Organizacja w warunkach transformacji techn...
Publikacja jest pierwszą na rynku pozycją opisującą kompleksowo zagadnienia związane z cyfryzacją HR
Profesjonalny coaching. Zasady i dylematy etyczne w pra...
Autorka opisuje, jakie zasady i standardy etyczne muszą być przestrzegane, aby proces profesjonalnego coachingu przebiegał prawidłowo, autentycznie wspierając rozwój jednostek i zespołów. Wydanie II zostało rozszerzone o wiele nowych opinii oraz zaktualizowane. Czytelnik otrzymuje więc przegląd najnowszych uregulowań dotyczących profesji coacha.
Mentoring. Teoria, praktyka, studia przypadków
Wdrażanie programu mentoringu w organizacji - etapy, dobór par mentor-podopieczny, zadania działu HR, rola przełożonego, "kwartet mentoringu".
Coaching. Teoria, praktyka, studia przypadków
W publikacji poruszono najważniejsze teoretyczne i praktyczne aspekty coachingu.
Kształtowanie przestrzeni pracy. Praca w biurze, praca...
Autorka omawia szczegółowo w książce m.in. następujące zagadnienia: warunki efektywnej i bezpiecznej pracy w biurze oraz szanse i zagrożenia związane z pracą zdalną, w tym kwestie oceny i motywowania pracujących w tym trybie osób.
-50 % Zwolnienia pracowników a polityka personalna organizacj...
W publikacji omówiono kwestie zarówno zwalniania pracowników przez pracodawcę, jak i ich odchodzenia z własnej woli.
Kompetencyjne systemy ocen pracowników. Przygotowanie,...
Publikacja zawiera przegląd zagadnień pomocnych do wdrożenia i zastosowania systemu ocen pracowników opartego na kompetencjach.
-20 % Zarządzanie personelem w małej firmie
Przegląd rozwiązań dotyczących prowadzenia polityki personalnej w małej firmie.
Coaching kariery. Doradztwo zawodowe w warunkach współc...
Pierwsza na polskim rynku publikacja łączącą tematykę coachingu z nowoczesnym doradztwem zawodowym.