-50 % Reklama. Aspekty prawne. Nowe wyzwania
W książce omówiono istotne w praktyce i dyskusyjne w nauce kluczowe zagadnienia dotyczące prawa reklamy.
-70 % Ochrona praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jedno...
Komentarz zawiera opracowanie problematyki tzw. nowej ustawy deweloperskiej. Koncentruje się na ocenie wprowadzonych rozwiązań normatywnych, mając za punkt odniesienia przepisy obowiązującej ponad dekadę ustawy z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz wypracowany na jej gruncie dorobek doktryny i orzecznictwa.
Rozliczenia stron nieważnej umowy kredytu waloryzowaneg...
Przewodnik zawiera praktyczne wskazówki jak stworzyć poprawnie pozew czy odpowiedź na pozew i prowadzić dalszą wymianę pism procesowych, przygotować się do rozpraw, a następnie reagować na wydane orzeczenia w sposób zabezpieczający interesy klientów.
Akty prawa miejscowego. Tworzenie, procedura i kontrola
W publikacji w sposób kompleksowy i przystępny omówiono zagadnienia związane z tworzeniem aktów prawa miejscowego, w tym ich projektowaniem, procedowaniem, ogłaszaniem i kontrolą treści.
-90 % Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy...
Książka zawiera kompleksowe omówienie przepisów ustawy z 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Obrót instrumentami finansowymi. Komentarz
Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi to jedna z najważniejszych regulacji rynku kapitałowego. Celem jej wprowadzenia było wdrożenie rozwiązań służących zwiększeniu konkurencyjności tego rynku i poprawieniu sprawności jego działania.
Analiza ryzyka w ochronie danych osobowych
Publikacja przedstawia analizę zastosowania konstrukcji prawnej konkretyzacji obowiązków prawnych, opartej na kryterium ryzyka naruszenia praw lub wolności osób fizycznych.
Środki obrony pozwanego w postępowaniu przed sądem I in...
Zagadnienie prawem dozwolonych form obrony pozwanego jest niezwykle doniosłe praktycznie, ponieważ od przyjętej in concreto linii obrony procesowej zależeć będzie nie tylko czas trwania i przebieg postępowania, ale także efekt finalny w postaci rozstrzygnięcia sądowego kończącego postępowanie w sprawie.
Zygmunt Tobor. Pisma wybrane. Prawo - interpretacja –...
W publikacji zebrano artykuły Profesora Zygmunta Tobora opublikowane w księgach pamiątkowych, pracach zbiorowych, ciągłych i periodykach nie zostały zarchwizowane w formie elektronicznej i do tej pory były trudno dostępne.
-90 % Prawo holdingowe. Praktyczny komentarz
Publikacja zawiera szczegółową analizę przepisów dotyczących prawa holdingowego, z którymi przedsiębiorcy działający w Polsce będą musieli zmierzyć się już jesienią 2022 r.
Zasada równego traktowania przy kwalifikacji podmiotowe...
Zasada równego traktowania przy kwalifikacji podmiotowej wykonawców w zamówieniach publicznych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia ochrony konkurencji na rynku zamówień publicznych. Odpowiednie jej zastosowanie wpływa na prawidłowe przeprowadzenie oraz ocenę etapu kwalifikacji podmiotowej w postępowaniu o zamówienie publiczne.
-70 % Zwalczanie nieuczciwych praktyk handlowych między przed...
Ustawa o transporcie kolejowym. Komentarz
W komentarzu w sposób szczegółowy i praktyczny omówiono przepisy ustawy o transporcie kolejowym. Zwrócono uwagę na zasady korzystania, zarządzania i utrzymania infrastruktury kolejowej.
-80 % Działalność gospodarcza na rynku aptecznym i jej ograni...
Problematyka związana z funkcjonowaniem aptek jest niezwykle złożona i obejmuje wiele szczegółowych kwestii. Zwiększona liczba regulacji dotyczących tematyki farmaceutycznej i aptecznej na przestrzeni ostatnich 35 lat zmieniła realia funkcjonowania tego – prima facie ograniczonego podmiotowo i przedmiotowo – obszaru działalności życia gospodarczego i społecznego.
-70 % Umowa spółki jawnej
Publikacja stanowi wzór umowy spółki jawnej wraz z pogłębionym komentarzem do poszczególnych zapisów tej umowy.
Prawo celne. Komentarz
W książce zawarto szereg komentarzy i praktycznych uwag odnoszących się do przepisów krajowego oraz unijnego prawa celnego, popartych obszernym orzecznictwem sądów administracyjnych i stanowiskiem doktryny. Uwzględnia najistotniejsze zmiany wynikające z wejścia w życie Unijnego Kodeksu Celnego.