-15 % Kryminalistyka cyfrowa [PRZEDSPRZEDAŻ]
Współcześnie trudno sobie wyobrazić racjonalne funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości bez kryminalistyki cyfrowej. To ona właśnie coraz częściej pomaga w ustaleniu sprawcy przestępstwa i poddaniu go sądowej ocenie. Brunon Hołyst
-15 % Prawo cywilne. Część ogólna [PRZEDSPRZEDAŻ]
Podręcznik przybliża ogólne zagadnienia prawa prywatnego i regulacje zawarte w pierwszej księdze kodeksu cywilnego. Służy zrozumieniu podstawowych mechanizmów prawa cywilnego, a także ułatwia poznawanie dalszych jego dziedzin, przede wszystkim prawa zobowiązań.
-27 % Pakiet Aplikanta: Prawo cywilne
Odbierz torbę w koszyku GRATIS!
Prawo-mocność. Teoria społeczna Pierre’a Bourdieu a prz...
Przedmowa - Ewa Łętowska
Autorka książki, wykorzystując podejście Pierre’a Bourdieu, wyjaśnia symboliczny wymiar prawa i jego władzy, mechanizmy budowania i utraty legitymizacji przez instytucje prawne, a także kontrowersyjne zależności między prawem a polityką.
Umowa o roboty budowalne w praktyce sądowej i arbitrażo...
Ze względy na bardzo dużą liczbę sporów – zarówno sądowych i arbitrażowych – związanych z umowami o roboty budowlane niezbędna jest znajomość najnowszych stanowisk orzecznictwa i doktryny odnoszących się na najistotniejszych zagadnień praktycznych.
Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne
Podręcznik prezentuje koncepcje teoretyczne instytucji procesowych postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego oraz ich stosowanie w praktyce.
Prawo międzynarodowe publiczne w zarysie
Prawo międzynarodowe publiczne w zarysie ukazuje się od 47 lat i jest najstarszym wznawianym do dziś polskim podręcznikiem z zakresu tej gałęzi prawa. Napisany przez prof. Wojciecha Góralczyka, obecnie jest aktualizowany przez Jego uczniów – prof. Stefana Sawickiego i prof. Karola Karskiego, kolejnych szefów katedry prawa międzynarodowego publicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Polskie prawo konstytucyjne
Podręcznik w syntetyczny i przystępny sposób przedstawia zagadnienia ustroju konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej z uwzględnieniem ustaw i innych aktów normatywnych regulujących wolności i prawa jednostki oraz organizację i funkcjonowanie naczelnych organów państwowych i samorządu terytorialnego.
Orzekanie o właściwości sądu arbitrażowego
Od prawidłowego rozstrzygnięcia o właściwości sądu polubownego zależy to, czy wydany przezeń wyrok uzyska moc prawną na równi z wyrokiem sądu państwowego i czy będzie podlegał wykonaniu.
Wprowadzenie do logiki dla prawników
Wprowadzenie do logiki dla prawników to, cieszący się już od kilkunastu lat zainteresowaniem i przychylnością studentów, podręcznik akademicki. Wyróżnia go prostota języka, klarowność wywodu oraz liczne przykłady odnoszące się zarówno do praktyki stosowania prawa, jak i sytuacji, których Czytelnik niebędący jeszcze zawodowym prawnikiem może doświadczać w życiu codzienny
Prawo karne materialne. Część ogólna
Podręcznik zawiera pełne omówienie kluczowych instytucji z części ogólnej Kodeksu karnego, w tym zasady odpowiedzialności karnej i zagadnienia dotyczące wymiaru kary.
Zarządzanie kompetencjami. Perspektywa firmowa i osobis...
W publikacji przedstawiono wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z badaniem kompetencji zawodowych oraz sposobami ich rozwijania. Czytelnik znajdzie tu zarówno merytoryczne podstawy zarządzania kompetencjami, jak i konkretne narzędzia oraz najlepsze praktyki wdrożeniowe.
-40 % HR Business Partner. Koncepcja i praktyka
Autor prezentuje studia przypadków oraz najlepsze praktyki z polskiego rynku, które mogą być pomocne w wykorzystaniu i wdrożeniu przedstawianych w książce rozwiązań.
-30 % Usługi zaufania oraz identyfikacja elektroniczna. Komen...
Komentowana ustawa reguluje m.in. działalność dostawców oferujących tworzenie i sprawdzanie podpisów elektronicznych, pieczęci elektronicznych, elektronicznych znaczników czasu lub wykonywanie rejestrowanych doręczeń elektronicznych oraz sprawowanie nadzoru nad tymi dostawcami, a także funkcjonowanie rozwiązań prawnych w zakresie identyfikacji elektronicznej (ustalania i potwierdzania tożsamości osób w środowisku elektronicznym).
Oznaczenie stron w sprawach cywilnych
Jak uniknąć błędów w oznaczaniu stron w sprawach cywilnych? Książka zawiera aż 172 przykłady, które dotyczą różnych wariantów postępowań
Negocjacje i mediacje w sferze publicznej
W podręczniku omówiono prawne podstawy prowadzenia mediacji, negocjacji i niekonfrontacyjnych sposobów opanowywania sporów w administracji publicznej. Zaprezentowano zagadnienia komunikacji i stosowania taktyk i technik wpływu społecznego oraz zakresu autoprezentacji – zarówno w aspekcie psychologicznym, jak i w zakresie wymogów dyktowanych protokołem dyplomatycznym i praktyką funkcjonowania w sferze publicznej.
Instytucje gospodarki rynkowej
Publikacja stanowi kompendium wiedzy o gospodarce, które dogłębnie omawia podstawowe formy instytucjonalnej aktywności państwa. Założeniem autorów podręcznika jest popularyzacja dwóch dziedzin – ekonomii i prawa, które są ściśle skorelowane we współczesnej gospodarce rynkowej.
-60 % Dowód z opinii biegłego z zakresu ekonomii w sprawach c...
Książka całościowo przedstawia problematykę dopuszczania i przeprowadzania dowodu z opinii biegłego z zakresu ekonomii w sprawach cywilnych i gospodarczych, bez podziału na zagadnienia prawa i ekonomii.
Prawo rodzinne
Podręcznik omawia podstawowe instytucje prawa rodzinnego, zgodnie ze strukturą Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, w powiązaniu z przepisami Kodeksu cywilnego.
Prawo ochrony środowiska
Podręcznik zawiera analizę najważniejszych zagadnień prawa ochrony środowiska.
Cyberbezpieczeństwo. Zarys wykładu
Autorzy omawiają najważniejsze kwestie z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni zarówno z perspektywy prawa, jak i technologii.
Prawo gospodarcze i handlowe
W podręczniku omówiono całość prawa prywatnego regulującego obrót gospodarczy, wskazując wszystkie instytucje prawne z zakresu tego prawa. Przystępnie zaprezentowano nawet najtrudniejsze problemy, przybliżając potrzebną wiedzę, nie omijając dyskusji naukowej oraz podając źródła w piśmiennictwie i orzecznictwie. Uzupełnieniu wiadomości służy wskazanie przed każdym rozdziałem podstawowej literatury.
-25 % PAKIET: Prawo karne. Wykład akademicki + Prawo karne....
-25 % PAKIET: Prawo spółek handlowych. Przed egzaminem + Praw...
Prawo podatkowe z kazusami i pytaniami
W książce w sposób przejrzysty przedstawiono złożone zagadnienia dotyczące prawa podatkowego
Prawo karne. Zarys problematyki
Podręcznik w sposób zwięzły i przystępny omawia wszystkie najważniejsze instytucje części ogólnej prawa karnego oraz wybrane typy przestępstw.
Postępowanie cywilne w zarysie
Książka obejmuje usystematyzowany całokształt polskiego postępowania cywilnego z uwzględnieniem zmian ustawodawczych, które zaszły w ostatnich latach. Dotyczy to w szczególności nowelizacji procedury cywilnej dokonanych ustawą z 28 maja 2021 r. (Dz.U. poz. 1090), która weszła w życie z dniem 3 lipca 2021 r., oraz ustawą z 9 marca 2023 r. (Dz.U. poz. 614), która weszła częściowo w życie z dniem 1 lipca 2023 r., oraz ustawą z 7 lipca 2023 r. (Dz.U. poz. 1860), która częściowo weszła w życie z dniem 28 września 2023 r. i wejdzie 14 marca 2024 r.
-31 % PAKIET: Postępowanie cywilne w zarysie + Postępowanie c...
Prawa człowieka
Podręcznik przedstawia najważniejsze problemy nauki o prawach człowieka. Obejmuje wstępne zagadnienia teoretyczne, informacje o istniejących systemach instytucjonalnych ochrony praw jednostki oraz omówienie treści poszczególnych praw, zwłaszcza praw osobistych i politycznych.
Prawo pracy. Pytania i odpowiedzi
8 wydanie podręcznika uwzględnia zmiany legislacyjne, w szczególności wprowadzone nowelizacjami Kodeksu pracy, które weszły w życie w 2023 r.
Publiczne prawo gospodarcze
W podręczniku omówiono zarówno podstawowe kategorie teoretyczne, jak i praktyczne aspekty związane z regulacjami prawnymi dotyczącymi działalności gospodarczej oraz miejsca państwa w gospodarce.
Instytucje i prawo Unii Europejskiej
W siódmym wydaniu podręcznika uwzględnione zostały nowe akty unijnego prawa pochodnego, najnowsze praktyki stosowania procedur unijnych, a także nowe orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, zwłaszcza orzeczenia silnie akcentujące obowiązek państw członkowskich poszanowania wspólnych wartości, m.in. demokracji, państwa prawnego i praw podstawowych.
Prawo międzynarodowe publiczne
Podręcznik Prawo międzynarodowe publiczne autorstwa Remigiusza Bierzanka i Janusza Symonidesa przez wiele lat zajmował wyjątkowe miejsce wśród lektur dla studentów tego przedmiotu oraz dla szerszego grona czytelników. Znakomita część książki pozostała aktualna w XXI wieku, jednak wiele zagadnień zostało rozbudowanych i uzupełnionych w związku z rozwojem prawa i stosunków międzynarodowych.
Prawo gospodarcze. Aspekty publicznoprawne
Podręcznik obejmuje całość zagadnień związanych z jedną z najbardziej rozwijających się gałęzi prawa, określaną jako publiczne prawo gospodarcze lub administracyjne prawo gospodarcze,
Podstawy prawa dla ekonomistów
W podręczniku w sposób zwięzły i kompleksowy zaprezentowano podstawowe wiadomości z zakresu poszczególnych gałęzi lub działów prawa niezbędne każdemu ekonomiście. Przedstawiono w nim zagadnienia z zakresu teorii prawa oraz elementy prawa konstytucyjnego, administracyjnego, finansowego, karnego, cywilnego, a także prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa prywatnego międzynarodowego.
-25 % PAKIET: Prawo administracyjne - część ogólna i zagadnie...
-30 % PAKIET: Prawo cywilne i handlowe w zarysie + Prawo cywi...
Konstytucyjne wolności i prawa w Polsce
W publikacji przedstawiono m.in. pojęcie, istotę oraz genezę wolności i praw człowieka, godność jako źródło wolności i praw człowieka, status obywatela i cudzoziemca w państwie.
Prawo finansów publicznych z kazusami i pytaniami
Podręcznik przedstawia szerokie ujęcie prawa finansów publicznych, związanego z gromadzeniem i rozdysponowywaniem publicznych środków pieniężnych przez państwo, jednostki samorządu terytorialnego i inne jednostki sektora finansów publicznych.
Zobowiązania. Część szczegółowa
Opracowanie jest kontynuacją wykładu z zakresu części ogólnej zobowiązań ujętej w podręczniku "Zobowiązania. Część ogólna". W podręczniku szczegółowo zaprezentowano kwestie związane z treścią i wykonywaniem zobowiązaniowych umów nazwanych, w tym zawieranych z udziałem konsumentów, a także między przedsiębiorcami. Uwzględniono obowiązujące, w tym najnowsze, regulacje prawne oraz przywołano orzecznictwo i bogatą literaturę.