Magdalena Paluszkiewicz - doktor nauk prawnych; adiunkt w Katedrze Prawa Ubezpieczeń Społecznych i Polityki Społecznej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego; autorka różnorodnych publikacji naukowych z zakresu prawa pracy, w tym książek, komentarzy, artykułów i glos; jej zainteresowania naukowe obejmują w szczególności problematykę zatrudniania i rehabilitacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, zatrudnienia tymczasowego i innych nietypowych form zatrudnienia, prawnych środków przeciwdziałania bezrobociu, zwłaszcza wśród osób starszych i z niepełnosprawnościami; uczestnik i główny wykonawca w naukowych projektach badawczych.
Magdalena Paluszkiewicz
-20 % Rehabilitacja zawodowa i społeczna oraz zatrudnianie os...
Komentarz jest jedną z nielicznych publikacji podejmujących w kompleksowy sposób prawną problematykę związaną z uprawnieniami i obowiązkami podmiotów działających w sferze obsługi osób z niepełnosprawnościami, a także szczególnymi uprawnieniami tych osób.
-20 % System prawa pracy. Tom XIV. Historia polskiego prawa p...
Tom XIV "Systemu prawa pracy" zawiera kompleksową prezentację rozwoju i historii fundamentalnych instytucji indywidualnego i zbiorowego prawa pracy.
-20 % Tarcza antykryzysowa 1.0−4.0. Ustawa o dodatku solidarn...
Omówienie aktów prawnych wydanych w konsekwencji epidemii koronawirusa w zakresie, w jakim odnoszą się do prawa pracy, prawa urzędniczego oraz prawa ubezpieczeń społecznych.
-20 % System Prawa Pracy. TOM VIII. Prawo rynku pracy
Publikacja zawiera omówienie problematyki prawa rynku pracy. Do chwili obecnej brakowało na polskim rynku pozycji, która zagadnienia te podejmowałaby w ujęciu tak kompleksowym.
-20 % Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pra...
Publikacja zawiera omówienie najważniejszych zagadnień odnoszących się do wielokrotnie nowelizowanej ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
-20 % 40 lat Kodeksu pracy
-20 % Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatr...
Publikacja zawiera charakterystykę uprawnień i obowiązków podmiotów działających w sferze obsługi osób z niepełnosprawnością, a także szczególnych uprawnień tych osób. Uwzględnia również dorobek doktryny oraz reprezentatywne orzecznictwo.