Etyka prawnicza
-60 % Prawo o ruchu drogowym. Komentarz
Komentarz przystępnie i praktycznie omawia zagadnienia dotyczące zasad zachowania na drodze, obowiązków uczestników ruchu – kierujących pojazdami i pieszych, warunków dopuszczania pojazdów do ruchu, rejestracji pojazdów oraz ich badań technicznych.
Prawo karne materialne
Podręcznik zawiera usystematyzowany wykład prawa karnego materialnego, omawiając zasady odpowiedzialności karnej oraz środki reakcji penalnej w kontekście nauki o przestępstwie, nauki o ustawie karnej oraz nauki o karze.
Prawo spadkowe. Pytania i odpowiedzi
W podręczniku jasno i przystępnie, w formie pytań i odpowiedzi, omówiono kluczowe zagadnienia polskiego prawa spadkowego.
-80 % Prawo o adwokaturze. Komentarz
Książka stanowi kompleksowe źródło wiedzy na temat adwokatury w Polsce, wzbogacone w niektórych aspektach o kontekst historyczny.
Prawo pracy. Przed egzaminem
Książka omawia zagadnienia z zakresu prawa pracy w przystępnej formie pytań i odpowiedzi, które najczęściej pojawiają się na egzaminach z tego przedmiotu. Jest to nowoczesny niezbędnik do nauki i powtórki materiału – czytelnik uczy się poprzez zadawanie pytań, formułowanie własnych odpowiedzi, a następnie ich weryfikację z tymi, które znajdują się w książce.
Prawo ochrony środowiska
Podręcznik zawiera analizę najważniejszych zagadnień prawa ochrony środowiska.
Prawo zamówień publicznych. Komentarz
Publikacja zawiera obszerne i szczegółowe omówienie wszystkich instytucji Prawa zamówień publicznych oraz dogłębną analizę orzecznictwa i opinii Urzędu Zamówień Publicznych.
Prawo karne. Zarys problematyki
Podręcznik w sposób zwięzły i przystępny omawia wszystkie najważniejsze instytucje części ogólnej prawa karnego oraz wybrane typy przestępstw.
Prawo gospodarcze publiczne
Podręcznik jest kompleksowym i usystematyzowanym wykładem prawa gospodarczego publicznego przeznaczonym dla studentów prawa i administracji.
Rzymskie prawo prywatne. Repetytorium
Publikacja zawiera usystematyzowany wykład prawa prywatnego rzymskiego.
Prawo administracyjne i sądowoadministracyjne. Kazusy
Publikacja jest zbiorem kazusów przedstawiających okoliczności spraw związanych z problematyką stosowania prawa administracyjnego. Stanowi ona praktyczne narzędzie do nauki profesjonalnego sporządzania środków zaskarżenia w postępowaniu sądowoadministracyjnym.
Prawo spadkowe. Vademecum
Książka stanowi przykład nowoczesnego podręcznika zawierającego kompleksowy zestaw narzędzi potrzebnych każdemu studentowi do przyswojenia wiedzy z zakresu prawa spadkowego oraz do osiągnięcia pozytywnego wyniku na egzaminie.
-50 % Prawo obrotu pieniężnego. Komentarz
Książka Prawo obrotu pieniężnego to komentarz do trzech ustaw: o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, o Narodowym Banku Polskim i Prawa dewizowego.
Wstęp do prawa administracyjnego ogólnego
Podręcznik stanowi wprowadzenie do regulacji administracyjnoprawnej i administracji publicznej, ich najważniejszych pojęć, instytucji i definicji na podstawie obowiązującego prawa oraz poglądów nauki i orzecznictwa.
Prawo rzymskie. Przed egzaminem
W opracowaniu zaprezentowano zagadnienia z zakresu prawa rzymskiego w przystępnej formie pytań i odpowiedzi, które najczęściej pojawiają się na egzaminach z tego przedmiotu. Jest to nowoczesny niezbędnik do nauki i powtórki materiału.
Prawo międzynarodowe publiczne
Podręcznik Prawo międzynarodowe publiczne autorstwa Remigiusza Bierzanka i Janusza Symonidesa przez wiele lat zajmował wyjątkowe miejsce wśród lektur dla studentów tego przedmiotu oraz dla szerszego grona czytelników. Znakomita część książki pozostała aktualna w XXI wieku, jednak wiele zagadnień zostało rozbudowanych i uzupełnionych w związku z rozwojem prawa i stosunków międzynarodowych.
Prawo spółek handlowych. Przed egzaminem
Nowoczesny niezbędnik do nauki i powtórki materiału – czytelnik uczy się poprzez zadawanie pytań, formułowanie własnych odpowiedzi, a następnie ich weryfikację z tymi, które znajdują się w książce.
Prawo karne gospodarcze. Przed egzaminem
Książka to kompendium wiedzy na temat prawa karnego gospodarczego w formie pytań i odpowiedzi, tak aby czytelnik miał świadomość istnienia tych regulacji, rozumiał je oraz umiał wskazać praktyczne działanie tych przepisów, w szczególności w rzeczywistości gospodarczej.
Prawo gospodarcze i handlowe
W podręczniku omówiono całość prawa prywatnego regulującego obrót gospodarczy, wskazując wszystkie instytucje prawne z zakresu tego prawa. Przystępnie zaprezentowano nawet najtrudniejsze problemy, przybliżając potrzebną wiedzę, nie omijając dyskusji naukowej oraz podając źródła w piśmiennictwie i orzecznictwie. Uzupełnieniu wiadomości służy wskazanie przed każdym rozdziałem podstawowej literatury.
Prawo karne. Przed egzaminem
Książka omawia zagadnienia z zakresu prawa karnego materialnego w przystępnej formie pytań, które najczęściej pojawiają się na egzaminach z tego przedmiotu.
-80 % Prawo upadłościowe. Komentarz
Komentarz szczegółowo omawia zagadnienia dotyczące: upadłości przedsiębiorców i konsumentów, wpływu ogłoszenia upadłości na toczące się postępowania sądowe, administracyjne i egzekucyjne; bezskuteczności czynności prawnych w stosunku do masy upadłości; podziału wierzytelności na kategorie (koszty postępowania i inne zobowiązania masy); postępowania o zakaz prowadzenia działalności gospodarczej; obowiązków i kompetencji syndyka masy upadłości.
-20 % Prawo łowieckie
W publikacji czytelnicy odnajdą omówienie wielu interesujących zagadnień, dotyczących m.in. pojęcia, zakresu i źródeł prawa łowieckiego oraz kłusownictwa i szkodnictwa łowieckiego.
Niezgodni z prawem
-25 % Prawa szczęścia.
-20 % Prawo wykroczeń
-20 % Prawo o adwokaturze
-20 % Prawo upadłościowe
Seria "Twoje Prawo" zawiera boldowanie najnowszych zmian
-20 % Prawo mieszkaniowe
-25 % Prawa UX
-22 % Prawo gamedevu.
Zajmujesz się produkcją gier komputerowych, a do tego zarządzasz studiem gamedev jako wspólnik lub członek zarządu spółki zoo., a może dopiero planujesz założyć własne studio? Zastanawiasz się, od czego zacząć rozmowy z inwestorem lub jak z nim rozmawiać, by zapewnić sobie kreatywną wolność przy tworzeniu gry?