-20 % Pozycja procesowa podmiotu zbiorowego i quasi-oskarżony...
Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie analizujące najnowszy stan wiedzy na temat pozycji procesowej podmiotu zbiorowego i quasi-oskarżonych, czyli podmiotów odpowiadających w związku z przestępstwem lub przestępstwem skarbowym oskarżonego.
-20 % Prawo-mocność. Teoria społeczna Pierre’a Bourdieu a prz...
W publikacji, wykorzystując podejście Pierre’a Bourdieu, autorka wyjaśnia symboliczny wymiar prawa i jego władzy, mechanizmy budowania i utraty legitymizacji przez instytucje prawne, a także kontrowersyjne zależności między prawem a polityką.
-20 % Osoba z zaburzeniami psychicznymi jako uczestnik proces...
W publikacji szczegółowo opisano, jak zaburzenia psychiczne uczestników postępowania karnego wpływają na posiadane przez nich prawa i obowiązki procesowe, a także możliwości ich prawnej i faktycznej realizacji, w zależności od przypisanej roli procesowej oraz mechanizmów gwarancyjnych. Rozważania te dotyczą nie tylko stron i quasi-stron, lecz także świadków, biegłych, przedstawicieli procesowych oraz osób wchodzących w skład organów procesowych.
-20 % Instytucje prawa procesowego cywilnego. Stan obecny i p...
Monografia przedstawia obowiązujące i projektowane zmiany wielu instytucji prawa procesowego cywilnego charakterystycznych dla postępowania rozpoznawczego oraz postępowania egzekucyjnego.
-20 % Prawa autorskie i prawa pokrewne w masie upadłości [PRZ...
Opracowanie zawiera analizę zagadnień prawnych związanych z prawami autorskimi i pokrewnymi od momentu ich wejścia do masy upadłości, poprzez zarządzanie prawami przez syndyka, kończąc na likwidacji masy upadłości obejmującej te prawa.
-20 % Akty organów egzekutywy z mocą ustawy we współczesnym p...
O doniosłym znaczeniu aktów organów egzekutywy świadczy fakt, że są one silnie zakorzenione w polskiej tradycji konstytucyjnej i są powszechnie wykorzystywane w praktyce ustrojowej niektórych państw członkowskich Unii Europejskiej, służąc m.in. jako narzędzie implementacji prawa unijnego.
-20 % Świadek koronny w polskim procesie karnym. Ocena instyt...
-20 % Ubezpieczenie jako instrument zabezpieczenia bankowych...
W publikacji omówiono konstrukcję prawną zabezpieczeń z wykorzystaniem zarówno ubezpieczeń majątkowych, jak i na życie. Wyjaśniono treść praw i obowiązków stron stosunków prawnych nawiązywanych w związku z funkcjonowaniem ubezpieczeń spłaty kredytu.
-20 % Umowa o roboty budowalne w praktyce sądowej i arbitrażo...
Ze względy na bardzo dużą liczbę sporów – zarówno sądowych i arbitrażowych – związanych z umowami o roboty budowlane niezbędna jest znajomość najnowszych stanowisk orzecznictwa i doktryny odnoszących się na najistotniejszych zagadnień praktycznych.
-20 % Ekonomia społeczna jako narzędzie przeciwdziałania wykl...
Książka przedstawia zagadnienia powstania ustawy o ekonomii społecznej, a także filozoficzno-prawne podstawy ekonomii społecznej oraz jej wpływ na wspólnotę stojącą przed wyzwaniami współczesności.
-20 % Po co prawnikom filozofia prawa?
Publikacja stanowi zbiór esejów, w których autor przedstawia koncepcję tzw. trudnych przypadków i jej zastosowanie do analizy różnych zjawisk związanych z fenomenem idei prawa.
-20 % Administracja publiczna wobec nowych technologii. W kie...
W książce omówiono wpływ nowych technologii na administrację publiczną zarówno w kontekście ich oddziaływania na społeczeństwo, jak i na funkcjonowanie państwa i stosunki międzynarodowe. Przedstawiono działania podejmowane przez organy administracji na rzecz transformacji energetycznej i neutralności klimatycznej stanowiące przedmiot orzecznictwa sądów europejskich i krajowych.
-20 % Wsparcie potrzebujących wyzwaniem dla samorządu terytor...
Celem publikacji jest odpowiedź na pytanie, czy obowiązujące przepisy stwarzają jednostkom samorządu terytorialnego możliwość zapewnienia odpowiedniego wsparcia osobom potrzebującym.
-20 % Ekspertyza prywatna w polskim postępowaniu karnym
Publikacja przedstawia problematykę wykorzystywania ekspertyzy prywatnej w procesie karnym, a także szereg zagadnień związanych z tym dowodem, m.in: status prawny eksperta prywatnego, wpływ ekspertyzy prywatnej na realizację zasad procesowych, a także rodzaje spraw, w których najczęściej jest ona sporządzana.
-20 % Prawa pasażerów w transporcie lotniczym
Publikacja zawiera kompleksowe omówienie zagadnień ochrony prawnej pasażerów z punktu widzenia przepisów prawa lotniczego i turystycznego.
-20 % Ujawnienie praw osobistych i roszczeń w księdze wieczys...
Książka pomaga w rozwiązaniu wielu praktycznych problemów związanych z zasadami wpisu praw osobistych i roszczeń do księgi wieczystej oraz skutkami tego wpisu.
-30 % Weryfikacja czynności dowodowych postępowania przygotow...
Weryfikacja czynności dowodowych jest narzędziem wielopłaszczyznowego prawnodowodowego sprawdzenia zdatności (kwalifikacji) czynności dowodowej do wywołania skutków procesowych w postaci uzyskania w jej efekcie dowodów stanowiących finalnie dowodową podstawę rozstrzygnięcia o kwestii odpowiedzialności karnej.
-20 % Sytuacja prawna używaczy w prawie patentowym
W publikacji przedstawiono, kim są używacze uprzedni oraz późniejsi, jakie są powody ustanowienia przyznanej im ochrony, a także, w jaki sposób umiejscowić te instytucje w systemie prawa własności przemysłowej.
-20 % Przeszukanie w polskim procesie karnym
Przeszukanie ma istotne znaczenie dla biegu i wyniku procesu karnego jako czynność dowodowa. Jednocześnie jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych instrumentów ingerencji w prawnie chronione prawa i wolności jednostki. W książce omówiono zagadnienia związane z całym procesem stosowania tej instytucji – od decyzji o przeprowadzeniu przeszukania, poprzez sposób jego przeprowadzania, aż po kontrolę jego legalności, zasadności i prawidłowości.
-20 % Polskie prawo karne po 25 latach obowiązywania Kodeksu...
25 lat obowiązywania Kodeksu karnego stanowi właściwy moment do oceny stanu polskiego prawa karnego, dokonanej przez pryzmat wprowadzonych nowelizacji, głębszej refleksji nad jakością przepisów prawa karnego, a także krytycznej analizy tego, co zmieniono w jego obszarze, aby wyciągnąć wnioski na przyszłość.
-20 % Współczesne wyzwania prawa ochrony klimatu
Publikacja stanowi zbiór esejów – przygotowanych przez prawników praktyków i teoretyków z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych – dotyczących najważniejszych zagadnień współczesnego prawa ochrony klimatu. Nie ma wątpliwości, że zmiany klimatyczne są jednymi z największych wyzwań współczesności. Regulacje prawne służące ograniczeniu tych zmian i dostosowaniu się do nich zawarte są w prawie międzynarodowym, unijnym i krajowym.
-30 % Niezależność władzy sądowniczej a model stosunku służbo...
Książka jest pierwszą na polskim rynku publikacją, w której w sposób kompleksowy została omówiona problematyka niezależności władzy sądowniczej. Przeprowadzono w niej analizę aktualnych rozwiązań prawnych regulujących stosunek prawny sędziów sądów powszechnych, administracyjnych i Sądu Najwyższego.
-30 % Odpowiedzialność małżonków pozostających w ustroju wspó...
Opracowanie zawiera całościowe omówienie problematyki materialnoprawnej i egzekucyjnej dotyczącej odpowiedzialności małżonków pozostających w ustroju wspólności ustawowej za zobowiązania cywilnoprawne jednego z nich.
-20 % Orzekanie o właściwości sądu arbitrażowego
Od prawidłowego rozstrzygnięcia o właściwości sądu polubownego zależy to, czy wydany przezeń wyrok uzyska moc prawną na równi z wyrokiem sądu państwowego i czy będzie podlegał wykonaniu.
-20 % Konstytucyjny wzorzec reżimu zatrudnienia członków korp...
W monografii przedstawiono wykładnię i ocenę obecnie obowiązujących regulacji dotyczących zatrudnienia członków korpusu służby cywilnej oraz propozycje nowych rozwiązań w tej materii. Autor opisuje, jaki reżim zatrudnienia członków korpusu służby cywilnej jest najbardziej prawidłowy z punktu widzenia realizacji jego celu konstytucyjnego, czyli zapewnienia zawodowego, rzetelnego, bezstronnego i politycznie neutralnego wykonywania zadań państwa.
-30 % Praca w niedziele i święta
Publikacja jest jedynym kompleksowym opracowaniem problematyki pracy niedzielnej i świątecznej w polskim systemie prawnym. Zawiera analizę i wykładnię norm regulujących zatrudnienie w niedziele i święta w wymiarze prawnopracowniczym, cywilnoprawnym i służbowym, jak również obowiązujący wtedy zakaz handlu.
-20 % Kompetencje Unii Europejskiej a działania ustawodawcze...
W książce omówiono kompetencje Unii Europejskiej w dziedzinie polityki społecznej, a w szczególności dotyczące wynagrodzenia za pracę.
-20 % Sygnalizowanie naruszeń prawa w administracji publiczne...
Najnowsza publikacja to kompleksowe źródło wiedzy na temat identyfikacji i oceny regulacji sygnalizowania naruszeń prawa w administracji publicznej, obejmujące analizę przepisów z różnych dziedzin prawa oraz problematykę naruszeń prawa w polskim ustawodawstwie.
-20 % Równość i nierówności w prawie
W książce przedstawiono realizację zasady równości w prawie oraz analizę przejawów nierówności zarówno w ramach prawa międzynarodowego, wybranych systemów prawa krajowego, np. prawa pracy, prawa karnego, prawa rodzinnego, jak i w odniesieniu do dyskursu filozoficznego.
-20 % Na straży prawa. Nowy model Prokuratury
Książka przedstawia propozycję istotnej zmiany filozofii funkcjonowania Prokuratury. Zawiera projekty ustaw – Prawo o ustroju Prokuratury Rzeczypospolitej Polskiej oraz jej przepisów wprowadzających.
-20 % Ustalenie kwoty stosownego wynagrodzenia za naruszenie...
Katalog okoliczności wpływających na wysokość stosownego wynagrodzenia, jakiego z tytułu naruszenia autorskich praw majątkowych może żądać uprawniony.
-20 % Ograniczenia ochrony patentowej a naruszenie patentu
Kompleksowe opracowanie problematyki ograniczeń ochrony patentowej w kontekście naruszenia patentu na tle przepisów krajowych, z uwzględnieniem praktyki innych krajów europejskich.
-40 % Ikony popkultury a prawo własności intelektualnej. Jak...
Książka zawiera bogato ilustrowane opisy najciekawszych spraw sądowych, sporów oraz zjawisk społecznych związanych z ochroną dóbr niematerialnych w obszarze kultury popularnej.