Prawo handlowe
-20 % Zobowiązania w obrocie gospodarczym
Publikacja jest kompendium wiedzy z zakresu prawa zobowiązań, które zostało zawarte w księdze III Kodeksu cywilnego. Autorzy omawiają poszczególne zagadnienia przez pryzmat potrzeb przedsiębiorców nie tylko prowadzących indywidualną działalność gospodarczą, lecz także funkcjonujących jako spółki handlowe. Prawo zobowiązań w stosunkach handlowych jest najbardziej powszechnym, codziennym prawem zarówno przedsiębiorcy, jak i – w ujęciu B2C – konsumenta.
Przegląd Prawa Handlowego
„Przegląd Prawa Handlowego” to najchętniej czytane czasopismo poświęcone prawu handlowemu, wydawane od 1991 r. Było pierwszym na rynku wydawniczym czasopismem, które towarzyszyło reaktywacji prawa handlowego w Polsce po przemianach politycznych i społeczno-gospodarczych lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Od początku aż do dzisiaj jest szczególnie popularnym i cenionym periodykiem zajmującym się szeroko rozumianą problematyką prawa handlowego polskiego, Unii Europejskiej i innych ustawodawstw światowych.
-20 % Kodeks spółek handlowych. Przepisy
Stan prawny: na 11 września 2024 rok
-26 % PAKIET: Prawo spółek handlowych. Przed egzaminem + Kodeks spółek handlowych. Przepisy
-50 % Kodeks spółek handlowych. Krajowy Rejestr Sądowy. Prawo przedsiębiorców. Prawo upadłościowe. Prawo restrukturyzacyjne. Udostępnianie informacji gospodarczych i wymiana danych gospodarczych
Stan prawny: 8 sierpnia 2024 r.
-37 % Seria z Paragrafem - PAKIET: Prawo administracyjne, pracy i handlowe. Zbiory przepisów
Pakiet trzech, aktualnych zbiorów przepisów.
-34 % Seria z Paragrafem - PAKIET - Prawo cywilne, karne, administracyjne, pracy i handlowe. Zbiory przepisów
-45 % PAKIET: Kodeks spółek handlowych. Komentarz + Kodeks spółek handlowych. Łączenie, podział i przekształcanie spółek. Komentarz
-50 % Kodeks spółek handlowych. Łączenie, podział i przekształcanie spółek. Komentarz
Drugie wydanie komentarza uwzględnia nowelizację Kodeksu spółek handlowych, która weszła w życia 15.09.2023 r. i istotnie zmieniła przepisy regulujące transgraniczne i krajowe reorganizacje korporacyjne. W publikacji omówiono m.in. nową instytucję podziału przez wyodrębnienie, a także transgraniczny podział i przekształcenie. Uwzględniono również wprowadzenie do polskiego porządku prawnego prostej spółki akcyjnej oraz możliwość objęcia transformacjami spółki komandytowo-akcyjnej.
-30 % Umowa opcji call i put w transakcjach fuzji i przejęć
Publikacja zawiera analizę przykładowych umów oraz aneks zawierający modelowe klauzule opcyjne
-12 % Zgłaszanie nieprawidłowości i ochrona sygnalistów. Kompendium wiedzy
Dużym atutem opracowania są liczne przykłady, które ułatwiają zrozumienie i zastosowanie przepisów, oraz wzory niezbędnych dokumentów.
-20 % Prawo własności przemysłowej
Wygodny kieszonkowy format publikacji z indeksem rzeczowym, ułatwiającym znalezienie poszczególnych zagadnień.
-20 % KSH. Kodeks spółek handlowych oraz ustawy towarzyszące
-18 % Faktury 2024
-20 % EDYCJA HANDLOWA. Kodeks spółek handlowych. Krajowy Rejestr Sądowy. Prawo upadłościowe. 12 innych aktów prawnych
- Miękka oprawa - wygoda w codziennym korzystaniu.
- Registry – wcięcia na marginesach oznaczone skrótami ustaw ułatwiające ich znalezienie.
- Praktyczne tabele podsumowujące zmiany - wykaz terminów wejścia w życie zmian oraz artykułów, których zmiany dotyczą.
-20 % Prawo handlowe z testami online
-20 % Przewodnik po dyrektywach SUP i ROP
-12 % Kapitały w spółkach handlowych Praktyczny poradnik z wzorami dokumentów (z suplementem elektronicznym
-20 % KSH. Kodeks spółek handlowych
-50 % Kodeks spółek handlowych. Orzecznictwo. Piśmiennictwo
Książka zawiera orzecznictwo Sądu Najwyższego z lat 1922–2023 oraz piśmiennictwo z lat 1932–2023, dotyczące Kodeksu spółek handlowych i Kodeksu handlowego lub zachowujące ścisły związek z ich przepisami.
-30 % PAKIET: Prawo cywilne i handlowe w zarysie + Prawo cywilne. Przed egzaminem + Prawo spółek handlowych. Przed egzaminem
-30 % Crowdfunding - finansowanie społecznościowe. Aspekty prawne
Finansowanie społecznościowe to alternatywa dla tradycyjnych źródeł pozyskiwania kapitału zewnętrznego, zwłaszcza gdy banki i inwestorzy niechętnie lokują pieniądze w ryzykowne projekty.
-60 % Ustawa o fundacjach. Komentarz
Duża liczba działających fundacji oraz popularność tej formy prawnej połączona z wciąż lakoniczną regulacją ustawową stwarza coraz więcej wyzwań nie tylko teoretycznoprawnych, lecz także praktycznych.
-20 % Kodeks spółek handlowych. Komentarz. Tom I i II
Książka stanowi szczegółowy komentarz do przepisów ustawy – Kodeks spółek handlowych, w którym nacisk położono na prezentację problemów, jakie wyłaniają się w praktyce.
-60 % Umowa najmu lokalu handlowego
Publikacja zawiera przykład umowy najmu lokalu usługowego wraz z uzupełnieniem w postaci alternatywnych postanowień umożliwiających szczegółowe jej przygotowanie
-40 % Compliance w spółkach publicznych. Praktyczny przewodnik
Publikacja jest kompleksowym poradnikiem po zasadach i zaleceniach dotyczących utworzenia i utrzymywania skutecznie funkcjonujących systemów zapewnienia zgodności działania.
-20 % Meritum Prawo spółek, tom I i II
Nowości w 7. wydaniu „Meritum. Prawo spółek” to m.in.: prosta spółka akcyjna, obszerne omówienie dużej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 9.02.2022 r., spółka akcyjna i PSA, spółka akcyjna, zmiany w CIT, spółka z o.o.
-12 % Łączenia i podziały spółek. Praktyczny poradnik z wzorami dokumentów (z suplementem elektronicznym)
Suplement elektroniczny zawiera wzory przydatnych dokumentów, w tym. m.in. Plan połączenia z załącznikami, Plan podziału z załącznikami, Uchwała o połączeniu i podwyższeniu kapitału zakładowego, Zawiadomienie o zamiarze połączenia – także w wersji edytowalnej.
-18 % Spółki W jakiej formie prowadzić biznes
-18 % Spółki kapitałowe Jak uniknąć kosztownych błędów
Książki z zakresu prawa handlowego
Prawo handlowe stanowi gałąź prawa prywatnego wyrosłą na normach prawa cywilnego. Podstawowym zadaniem przepisów prawa handlowego jest regulowanie wszelkich form obrotu cywilnoprawnego.
Publikacje traktujące o prawie handlowym bardzo często zawierają stwierdzenie, iż specyfika prawa handlowego opiera się na trzech założeniach stanowiących niezbędne elementy funkcjonowania gospodarki, czyli na kredycie, bezpieczeństwie i szybkości.
Akty prawne prawa handlowego dzielą się na akty prawne o charakterze ogólnym oraz akty prawne o charakterze szczególnym.
Do aktów prawnych prawa handlowego o charakterze ogólnym zaliczamy m. in. ustawę z dnia 15 września 2000 r. – Kodeks spółek handlowych (Dz. U. Nr 94, poz. 1037 z późn. zm.) i ustawę z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.).
Do aktów prawnych prawa handlowego o charakterze szczególnym zaliczamy takie przepisy, jak: ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095 z późn. zm.) lub ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. – Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz. 1808 z późn. zm.).