Piotr Ruczkowski – doktor habilitowany nauk prawnych; profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach; zastępca dyrektora Instytutu Nauk Prawnych UJK; adwokat; autor i współautor wielu publikacji z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego, postępowania sądowoadministracyjnego, prawa podatkowego i publicznego prawa gospodarczego.
Piotr Ruczkowski
-50 % Seria Przed egzaminem – pakiet 13 e-booków
Pakiet 13 e-booków w super cenie
Publiczne prawo gospodarcze
W podręczniku omówiono zarówno podstawowe kategorie teoretyczne, jak i praktyczne aspekty związane z regulacjami prawnymi dotyczącymi działalności gospodarczej oraz miejsca państwa w gospodarce.
Prawo administracyjne - część ogólna i zagadnienia ustr...
Książka omawia zagadnienia z zakresu instytucji ustrojowych prawa administracyjnego w przystępnej formie pytań, które najczęściej pojawiają się na egzaminach z tego przedmiotu. Jest to nowoczesny niezbędnik do nauki i powtórki materiału – czytelnik uczy się poprzez formułowanie odpowiedzi na pytania i ich porównanie z tymi, które znajdują się w książce.
-25 % PAKIET: Prawo administracyjne - część ogólna i zagadnie...
-20 % PAKIET: Prawo administracyjne - część ogólna i zagadnie...
Pakiet:
Prawo administracyjne w służbie jednostki i wspólnoty
Publikacja zestawia pogłębione i zróżnicowane przedmiotowo refleksje nad służebną rolą prawa administracyjnego wobec jednostki i jej wspólnot
Kierunki rozwoju jurysdykcji administracyjnej
Publikacja dotyczy coraz większego skomplikowania spraw będących przedmiotem orzekania organów administracji publicznej oraz sądów administracyjnych.
Prawo administracyjne. Część ogólna, ustrojowe prawo ad...
Kompleksowe opracowanie zagadnień z zakresu teorii prawa administracyjnego, ustroju administracji publicznej i materialnego prawa administracyjnego.
-20 % Konstytucja biznesu. Komentarz
Pierwsze na rynku wydawniczym omówienie pakietu czterech aktów prawnych tworzących fundamenty regulacji gospodarczej i zarazem publicznego prawa gospodarczego.
Wybory samorządowe. Komentarz
Kompleksowe omówienie przepisów Kodeksu wyborczego w zakresie samorządowej problematyki wyborczej.