Maria Magdalena Kenig-Witkowska – profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Prawa i Administracji; przewodnicząca Rady Programowej miesięcznika „Prawo Europejskie w Praktyce”; członek kolegium „Journal of Comparative Urban Law & Policy” oraz „ Yearbook of European Union and Comparative Law”, członek Rady Programowej Fundacji ClientEarth, członek Komitetu Naukowego Koalicji Klimatycznej; ekspert Global Pact for the Environment; autorka wielu prac z dziedziny międzynarodowego i europejskiego prawa środowiska, opublikowanych w kraju i za granicą.
Maria Magdalena Kenig-Witkowska
-20 % Współczesne wyzwania prawa ochrony klimatu
Publikacja stanowi zbiór esejów – przygotowanych przez prawników praktyków i teoretyków z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych – dotyczących najważniejszych zagadnień współczesnego prawa ochrony klimatu. Nie ma wątpliwości, że zmiany klimatyczne są jednymi z największych wyzwań współczesności. Regulacje prawne służące ograniczeniu tych zmian i dostosowaniu się do nich zawarte są w prawie międzynarodowym, unijnym i krajowym.
-20 % Równość i nierówności w prawie
W książce przedstawiono realizację zasady równości w prawie oraz analizę przejawów nierówności zarówno w ramach prawa międzynarodowego, wybranych systemów prawa krajowego, np. prawa pracy, prawa karnego, prawa rodzinnego, jak i w odniesieniu do dyskursu filozoficznego.
-20 % Prawo środowiska Unii Europejskiej
-20 % Prawo środowiska Unii Europejskiej. Zagadnienia systemo...
W publikacji przedstawiono źródła, definicje i zakres obowiązywania prawa środowiska UE, omówiono jego cele i zasady, a także mechanizm prawotwórczy, zagadnienia harmonizacji, wdrażania, przestrzegania oraz odpowiedzialności za jego naruszenie
-20 % Międzynarodowe prawo środowiska. Wybrane zagadnienia sy...
Publikacja prezentuje podstawowe zagadnienia dotyczące obrotu prawnomiędzynarodowego w dziedzinie środowiska. Jej celem jest wskazanie elementów systemu międzynarodowego prawa środowiska, które rządzą tym obrotem, zilustrowanych przykładami norm prawnych, praktyki międzynarodowej, poglądami doktryny i orzecznictwem sądów międzynarodowych.