Daniel Książek [ORCID: 0000–0002-4893-1707] – doktor habilitowany nauk prawnych; pracownik w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego; radca prawny; wspólnik zarządzający kancelarią prawną specjalizującą się w prawie pracy.
Daniel Książek
Tylko 15 egz. -20% Ustawa o Państwowej Inspekcji Pracy. Komentarz [PRZEDSP...
Publikacja stanowi kompleksowy komentarz do ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy – organu powołanego do sprawowania nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, w szczególności przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów dotyczących legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.
Tylko 15 egz. -20% Zbiorowe prawo zatrudnienia. Komentarz
Zbiorowe prawo zatrudnienia reguluje relacje normatywne zachodzące pomiędzy reprezentującymi zatrudnionych związkami zawodowymi i organami partycypacyjnymi a pracodawcami i skupiającymi ich organizacjami oraz pomiędzy tymi podmiotami a organami władzy i administracji publicznej.
-55 % PAKIET: Prawo zatrudnienia. Komentarz do rozporządzeń +...
-60 % Prawo zatrudnienia. Komentarz do rozporządzeń
Unikatowy zbiór komentarzy do kilkudziesięciu rozporządzeń precyzujących przepisy indywidualnego i zbiorowego prawa pracy.
Tylko 15 egz. -20% Kodeks pracy. Komentarz. Tom I i II
Szóste wydanie komentarza do Kodeksu pracy zawiera komentarze do procedowanych obecnie projektów ustaw odnoszących się m.in. do uregulowania pracy zdalnej jako rozwiązania stałego.
Ustawa o służbie cywilnej. Komentarz
Celem opracowania jest nie tylko przedstawienie wykładni obowiązujących przepisów, lecz także udzielenie odpowiedzi na pytania prawne dotyczące ich stosowania.
Tarcza antykryzysowa 1.0−4.0. Ustawa o dodatku solidarn...
Omówienie aktów prawnych wydanych w konsekwencji epidemii koronawirusa w zakresie, w jakim odnoszą się do prawa pracy, prawa urzędniczego oraz prawa ubezpieczeń społecznych.
-20 % Intertemporalna kategoryzacja przepisów Kodeksu pracy
W publikacji zawarto zarówno analizę ogólnoteoretyczną, przybliżającą aspekt prawa intertemporalnego w ujęciu ogólnym, jak i teoretycznoprawną, która dąży do przedstawienia i wzajemnego skonfrontowania istniejących teorii zagadnień intertemporalnych z zakresu prawa pracy oraz innych gałęzi prawa.
Tarcza antykryzysowa 1.0 - 3.0. Szczególne rozwiązania...
Omówienie aktów prawnych wydanych w konsekwencji epidemii koronawirusa w zakresie, w jakim odnoszą się do prawa pracy, prawa urzędniczego oraz prawa ubezpieczeń społecznych.
Tarcza antykryzysowa. Szczególne regulacje w prawie pra...
Publikacja zawiera omówienie aktów prawnych wydanych w konsekwencji epidemii koronawirusa w zakresie, w jakim odnoszą się do prawa pracy, prawa urzędniczego oraz prawa ubezpieczeń społecznych.