Marcin Dziurda – doktor habilitowany nauk prawnych, profesor uczelni w Katedrze Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; radca prawny; członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego. W latach 2006–2012 pełnił funkcję Prezesa Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa.
Marcin Dziurda
-20 % Instytucje prawa procesowego cywilnego. Stan obecny i p...
Monografia przedstawia obowiązujące i projektowane zmiany wielu instytucji prawa procesowego cywilnego charakterystycznych dla postępowania rozpoznawczego oraz postępowania egzekucyjnego.
-20 % Rozprawy zdalne w praktyce
Książka jest syntetycznym poradnikiem dotyczącym rozpraw zdalnych, postępowań dowodowych online oraz ugód zdalnych.
-20 % Doręczenia w postępowaniu cywilnym. Komentarz do art. 1...
-20 % Umowa o roboty budowalne w praktyce sądowej i arbitrażo...
Ze względy na bardzo dużą liczbę sporów – zarówno sądowych i arbitrażowych – związanych z umowami o roboty budowlane niezbędna jest znajomość najnowszych stanowisk orzecznictwa i doktryny odnoszących się na najistotniejszych zagadnień praktycznych.
-50 % Zadośćuczynienie z tytułu śmierci osoby najbliższej. Pr...
Książka zawiera zbiór tekstów dotyczących standaryzacji (ujednolicania) zadośćuczynień zasądzanych z tytułu śmierci osoby najbliższej. To pierwsze kompleksowe opracowanie tej problematyki w polskiej literaturze. Została ona ujęta interdyscyplinarnie, na płaszczyznach psychologicznej, cywilnoprawnej, konstytucyjnej, komparatystycznej, empirycznej oraz cywilnodogmatycznej.
-20 % Postępowanie dowodowe. Komentarz do art. 227-315 k.p.c.
Książka zawiera komentarz do przepisów o postępowaniu dowodowym w sprawach cywilnych. Uwzględnia wszystkie ostatnie nowelizacje Kodeksu postępowania cywilnego, w tym przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r.
-20 % System Prawa Procesowego Cywilnego. Tom IV Postępowanie...
System Prawa Procesowego Cywilnego to wielotomowe dzieło pod redakcją naczelną prof. dra hab. Tadeusza Erecińskiego.
-20 % Oznaczenie stron w sprawach cywilnych
Jak uniknąć błędów w oznaczaniu stron w sprawach cywilnych? Książka zawiera aż 172 przykłady, które dotyczą różnych wariantów postępowań