Dagmara Dominik-Ogińska – doktor prawa, sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu. Absolwentka: Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalistycznych studiów w zakresie prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Paris IX Dauphine w Paryżu, École Nationale des Impôts w Paryżu, Uniwersytetu Neapolitańskiego im. Fryderyka II; doktor prawa Paris I Panthéon-Sorbonne w Paryżu. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Wyróżniona honorowym tytułem „Sędzia Europejski 2011 i 2014”. Członek (w tym członek zarządu) International Association of Tax Judges, członek Association of European Administrative Judges i członek International Fiscal Association.
Dagmara Dominik-Ogińska
Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Wykła...
Publikacja dotyczy problematyki wykładni i stosowania klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Zagadnienia przedstawione przez autorów mają charakter zarówno teoretycznoprawny, jak i praktyczny, a odnoszą się do aspektów materialnych, proceduralnych i ustrojowych.
Ochrona praw podatnika
Książka jest obszernym zbiorem opracowań dotyczących relacji zachodzących między prawami podatnika a środkami ich ochrony.
Karuzele i inne oszustwa podatkowe. Metody przeciwdział...
Omówienie praktyki stosowania przepisów mających zapobiegać i karać za przestępstwa podatkowe.
-20 % Prawo podatkowe w systemie prawa. Międzygałęziowe związ...
W książce ukazano związki norm i instytucji prawa podatkowego z normami oraz instytucjami innych gałęzi prawa.
-20 % Zasada pewności w prawie podatkowym
Rozważania dotyczące istoty oraz realizacji zasady pewności prawa podatkowego.
-20 % Orzecznictwo w sprawach podatkowych
Komentarz zawiera analizę 30 ważnych i kontrowersyjnych wyroków w sprawach podatkowych wydanych przez sądy polskie i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Komentarze do wybr...
Publikacja zawiera analizę 31 ważnych i kontrowersyjnych wyroków w sprawach podatkowych wydanych przez sądy polskie i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Zwolnienia w zakresie podatku od towarów i usług. Komen...
Zwolnienia są najbardziej kontrowersyjnym tematem dotyczącym VAT. Książka przedstawia wykładnię ich problematyki odwołującą się do prawa unijnego, a następnie weryfikuje ją na gruncie stosowania polskich przepisów ustawy o VAT.
Polskie prawo podatkowe a prawo unijne. Katalog rozbież...
VAT. Wybór orzecznictwa
W "VAT. Wybór orzecznictwa" zaprezentowano najbardziej istotne i jednocześnie odnoszące się do zagadnień stwarzających największe wątpliwości czy kontrowersje wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych dotyczące stosowania ustawy o podatku od towarów i usług. Prezentowany zbiór zawiera tezy własne Autorów, wskazujące na podstawowe, wiodące kwestie rozstrzygnięte w danym orzeczeniu.