Magdalena Tabernacka – doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego; kieruje Zakładem Administracji Porównawczej oraz Pracownią Badań nad Mediacjami i Innymi Alternatywnymi Metodami Rozwiazywania Sporów w Sferze Publicznej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego; prowadzi badania naukowe dotyczące relacji organów władz publicznych z adresatami ich działań; specjalizuje się w problematyce negocjacji i mediacji oraz Public Relations w sferze publicznej, a także w tematyce prawnych i społecznych uwarunkowań planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz ochrony środowiska; społeczny doradca w Radzie Społecznej przy Terenowym Pełnomocniku Rzecznika Praw Obywatelskich we Wrocławiu; uczestniczka prac legislacyjnych nad regulacjami prawnymi mediacji w postępowaniu administracyjnym.
Magdalena Tabernacka
-25 % Negocjacje i mediacje w sferze publicznej
W podręczniku omówiono prawne podstawy prowadzenia mediacji, negocjacji i niekonfrontacyjnych sposobów opanowywania sporów w administracji publicznej. Zaprezentowano zagadnienia komunikacji i stosowania taktyk i technik wpływu społecznego oraz zakresu autoprezentacji – zarówno w aspekcie psychologicznym, jak i w zakresie wymogów dyktowanych protokołem dyplomatycznym i praktyką funkcjonowania w sferze publicznej.
-40 % System Prawa Samorządu Terytorialnego. Tom 3. Samodziel...
Trzeci tom Systemu Prawa Samorządu Terytorialnego prezentuje zagadnienia granic i perspektyw samodzielności samorządu terytorialnego.
-42 % PAKIET: System Prawa Samorządu Terytorialnego
-18 % Leksykon mediacji
-20 % Realizacja zasady dobra dziecka w mediacji w sprawach d...
Dziecko, nie będąc stroną sporu sądowego w kwestiach dotyczących wykonywania władzy rodzicielskiej i kontaktów, jest bez wątpienia jego centralną postacią, dlatego naczelną wartością podlegającą ochronie powinno być jego dobro. W książce przeanalizowano, czy obowiązujące przepisy oraz praktyka mediacyjna realizują tę zasadę.