Krzysztof Rączka – doktor habilitowany nauk prawnych; profesor w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; w latach 1992–1995 członek delegacji Rzeczypospolitej Polskiej na sesje generalne Międzynarodowej Organizacji Pracy w Genewie; w latach 2003–2005 kierownik Studium Administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszaw skiego; w latach 2005–2008 prodziekan ds. studenckich, a w latach 2008–2016 dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; od 2016 r. sędzia Sądu Najwyższego; w latach 2008–2022 redaktor naczelny miesięcznika „Praca i Zabezpieczenie Społeczne”; a od 2022 r. przewodniczący Rady Naukowej tego miesięcznika; autor ponad 200 publikacji z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Krzysztof Rączka
-50 % Kodeks pracy. Komentarz
Komentarz obejmuje materię uregulowaną w Kodeksie pracy odnoszącą się m.in. do: obowiązków pracodawców i pracowników, zatrudniania pracowników, stosunku pracy, wynagrodzenia za pracę, uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem, bezpieczeństwo i higienę pracy oraz roszczenia pracowników ze stosunku pracy.
-55 % PAKIET: Prawo zatrudnienia. Komentarz do rozporządzeń +...
Tylko 15 egz. -20% Prawo pracy. Pytania i odpowiedzi
8 wydanie podręcznika uwzględnia zmiany legislacyjne, w szczególności wprowadzone nowelizacjami Kodeksu pracy, które weszły w życie w 2023 r.
Tylko 15 egz. -20% Między ideowością a pragmatyzmem - tworzenie, wykładnia...
Księga powstała dla uczczenia działalności naukowej oraz sądowniczej Profesor Małgorzaty Gersdorf – jednej z najwybitniejszych przedstawicielek polskiej nauki prawa zatrudnienia, Sędzi Sądu Najwyższego w stanie spoczynku oraz Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego w latach 2014–2020.
System prawa pracy. Tom III. Indywidualne prawo pracy....
Tom III "Systemu prawa pracy" dotyczy problematyki indywidualnego prawa pracy w aspekcie przedmiotowym. Szczegółowej analizie poddano w nim uprawnienia i obowiązki pracownika i pracodawcy, z zastosowaniem w przeważającej mierze systematyki Kodeksu pracy.