Kamil Szpyt – doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Autor ponad trzydziestu publikacji z zakresu prawa nowych technologii, prawa własności intelektualnej, prawa ubezpieczeń gospodarczych i prawa cywilnego.
Kamil Szpyt
Ustawa o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku...
Komentarz całościowo omawia przepisy ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego, o Rzeczniku Finansowym i o Funduszu Edukacji Finansowej.
-26 % Pakiet frankowicza 2
Najnowsze opracowania niezbędne przy sporach frankowych. Uwzględniają zmiany z 2024 r.
-60 % Akt o usługach cyfrowych. Komentarz
Komentarz zawiera najbardziej kompleksowe na rynku opracowanie i wyjaśnienie regulacji aktu o usługach cyfrowych, ze wskazaniem kierunków wykładni, ułatwiających wdrożenie przepisów przez podmioty zobowiązane, przed wszystkim oferujących usługi pośrednie online, jak i stosowanie zarówno przez komercyjnych użytkowników usług cyfrowych, jak i organy nadzorcze.
PAKIET: Prawo sztucznej inteligencji i nowych technolog...
-90 % Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy...
Książka zawiera kompleksowe omówienie przepisów ustawy z 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Prawo sztucznej inteligencji i nowych technologii
Publikacja zawiera kompleksowe i wszechstronne omówienie zagadnień dotyczących rozwoju sztucznej inteligencji (SI) i nowoczesnych technologii. Czytelnik znajdzie tu informacje na temat prywatno- i publicznoprawnych aspektów tej dziedziny, a także korzyści oraz ryzyk związanych z jej rozwojem.
-60 % Analiza ryzyka i bezpieczeństwo danych w kancelariach p...
W opracowaniu uwzględniono najnowsze rozstrzygnięcia Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w tym w zakresie administracyjnych kar pieniężnych oraz organów nadzorczych w innych państwach członkowskich, a także orzecznictwo sądów administracyjnych i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Przedstawiono również najnowsze decyzje Komisji Europejskiej dotyczące transferów danych do państw trzecich oraz standardowych klauzul umownych w umowach powierzenia przetwarzania danych, a także wytyczne Europejskiej Rady Ochrony Danych oraz organów samorządów zawodowych radców prawnych i adwokatów.