Ewa Olejniczak-Szałowska – doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Łódzkiego; kierownik Zakładu Nauki Administracji w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki Administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego; autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu administracyjnego prawa ustrojowego i materialnego.
Ewa Olejniczak-Szałowska
W trosce o dobro wspólnoty i jednostki – zagadnienia ad...
Księga powstała z okazji jubileuszu 70-lecia Profesor Zofii Duniewskiej, zbiegającego się z jej 45-letnią pracą w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki Administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jubilatka należy do grona znanych polskich administratywistów. Jej bogaty dorobek naukowy obejmuje ponad 150 opracowań, które oprócz walorów naukowych znamionuje także duża doniosłość praktyczna.
Prawo administracyjne. Pojęcia, instytucje, zasady w te...
Podręcznik obejmuje wszystkie najważniejsze pojęcia, zasady i instytucje prawa administracyjnego.
Wybory powszechne organów jednostek samorządu terytoria...
W publikacji zaprezentowano kompletne i systematyczne omówienie i analizę kwestii wyborczych.
-25 % PAKIET: System Prawa Samorządu Terytorialnego
Prawo administracyjne w służbie jednostki i wspólnoty
Publikacja zestawia pogłębione i zróżnicowane przedmiotowo refleksje nad służebną rolą prawa administracyjnego wobec jednostki i jej wspólnot
Prawo administracyjne materialne
Podręcznik w sposób kompleksowy wyjaśnia współczesne zagadnienia materialnego prawa administracyjnego, uwzględniając obecnie obowiązujące regulacje prawne.
System Prawa Samorządu Terytorialnego. Tom 2. Ustrój sa...
Drugi tom Systemu Prawa Samorządu Terytorialnego prezentuje zagadnienia ustroju samorządu terytorialnego
Decentralizacja i centralizacja administracji publiczne...
W publikacji omówiono problematykę decentralizacji i centralizacji administracji publicznej zarówno w wymiarze normatywnym, jak i teoretyczno-prawnym.
-20 % Zasady w prawie administracyjnym. Teoria, praktyka, orz...
W książce omówiono ogólne, systemowe zasady prawa administracyjnego, ich charakter i znaczenie, a także konstrukcję nadużycia prawa.