Aneta Kaźmierczyk – doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie; radca prawny; kierownik Katedry Prawa Nieruchomości i Prawa Podatkowego w Instytucie Prawa Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie; zastępca dyrektora Instytutu Prawa.
Aneta Kaźmierczyk
-25 % Podstawy prawa dla ekonomistów
W podręczniku w sposób zwięzły i kompleksowy zaprezentowano podstawowe wiadomości z zakresu poszczególnych gałęzi lub działów prawa niezbędne każdemu ekonomiście. Przedstawiono w nim zagadnienia z zakresu teorii prawa oraz elementy prawa konstytucyjnego, administracyjnego, finansowego, karnego, cywilnego, a także prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa prywatnego międzynarodowego.
-20 % Verba volant, scripta manent. Księga jubileuszowa dedyk...
Księga powstała dla uczczenia działalności naukowej Pani Profesor Bogusławy Gneli – jednej z najwybitniejszych przedstawicielek polskiej nauki prawa cywilnego, kierownika Katedry Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego, obecnie także dyrektora Instytutu Prawa w Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
-80 % Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. Komentarz
Autorzy przedstawiają, w sposób nowatorski, praktyczne aspekty wykładni i stosowania przepisów ustawy o księgach wieczystych i hipotece.
-20 % Prawo podatkowe w systemie prawa. Międzygałęziowe związ...
W książce ukazano związki norm i instytucji prawa podatkowego z normami oraz instytucjami innych gałęzi prawa.
-25 % Prawo handlowe dla ekonomistów
Całościowe omówienie problematyki prawa handlowego.
-20 % Zasada pewności w prawie podatkowym
Rozważania dotyczące istoty oraz realizacji zasady pewności prawa podatkowego.
-20 % Kodeks cywilny. Komentarz. Tom I
Publikacja, będąca częścią obszernego wielotomowego komentarza do Kodeksu cywilnego, prezentuje nowatorskie podejście do omawiania przepisów, kładąc nacisk na praktyczne aspekty ich wykładni i stosowania.
-20 % Umowa użyczenia w polskim prawie cywilnym
Monografia przedstawia cywilnoprawną problematykę umowy użyczenia. Praca stanowi próbę całościowego omówienia zagadnień dotyczących instytucji użyczenia w polskim prawie cywilnym.