Adam Bartosiewicz – doradca podatkowy, radca prawny, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie; specjalizuje się w prawie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki relacji do prawa unijnego, oraz w prawie karnym skarbowym; autor i współautor kilkuset publikacji z zakresu prawa podatkowego.
Adam Bartosiewicz
VAT. Komentarz 2025 [PRZEDSPRZEDAŻ]
.
VAT. Komentarz 2024
W publikacji dokonano analizy ustawy o podatku od towarów i usług wraz z niezbędnym nawiązaniem do aktów wykonawczych, przepisów prawa unijnego i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz polskich sądów administracyjnych.
Pakiet Polski Ład 2022
Polski Ład. Podatki i składki
W publikacji omówiono regulacje związane z Polskim Ładem – największą w ostatnich latach reformą systemu podatkowo-składkowego w Polsce. Autor odpowiada na blisko 300 pytań dotyczących podatkowych i składkowych aspektów Polskiego Ładu, które zostały zadane w trakcie spotkań z przedsiębiorcami, księgowymi, doradcami podatkowymi.
-27 % Pakiet E-booków: Prowadzenie ewidencji i sporządzanie J...
Zmiany w podatkach 2021
Pakiet e-commerce
JPK_VAT oraz zmiany w ZUS
-25 % Pakiet e-commerce. Zmiany w VAT od 1 lipca 2021 r.
Wskazówki dotyczące stosowania pakietu e-commerce, który wszedł w życie 1.07.2021 r.
Ochrona praw podatnika
Książka jest obszernym zbiorem opracowań dotyczących relacji zachodzących między prawami podatnika a środkami ich ochrony.
E-kontrola podatkowa i jednolity plik kontrolny
Publikacja w sposób kompleksowy opisuje jednolite pliki kontrolne obowiązujące w Polsce oraz kwestie nierozerwalnie z nimi związane – począwszy od wdrożenia struktur, a kończąc na przykładach wykorzystania ich na potrzeby wewnętrzne firmy.
Faktury korygujące 2021. Pytania i odpowiedzi
Omówienie regulacji tzw. pakietu SLIM VAT, które weszły w życie 1.01.2021 r.
-20 % Tarcza antykryzysowa. Szczególne rozwiązania w prawie p...
Tarcza antykryzysowa to gąszcz przepisów - Adam Bartosiewicz radzi jak się w nim odnaleźć. Publikacja uwzględnia zmiany wprowadzone zarówno tzw. tarczą 1.0, jak i tarczą 2.0.