Prof. dr hab. Andrzej Wróbel – profesor zwyczajny doktor habilitowany; sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku; sędzia Trybunału Konstytucyjnego w latach 2011–2017; redaktor naczelny „Państwa i Prawa” (od 2012 r.); założyciel i redaktor naczelny „Europejskiego Przeglądu Sądowego” (2006–2012); redaktor naukowy Systemu Prawa Unii Europejskiej (CH.Beck); autor ponad 250 opracowań naukowych z dziedziny prawa postępowania administracyjnego oraz prawa europejskiego.
Andrzej Wróbel
-15 % Państwo i Prawo
Miesięcznik Komitetu Nauk Prawnych PAN. Pismo ukazuje się regularnie od 1946 roku i jest obecnie jedynym czasopismem prawniczym w Polsce obejmującym swym zakresem wszystkie dziedziny prawa.
Traktat o Unii Europejskiej. Komentarz
Komentarz do Traktatu o Unii Europejskiej to opracowanie, w którym zawarto szczegółowe wyjaśnienia treści i znaczenia kolejnych postanowień TUE – artykuł po artykule, przez pryzmat sposobu ich interpretacji i stosowania w praktyce. Jest to dzieło kompleksowe, w którym w niezbędnym zakresie przedstawiono także odniesienia TUE do innych postanowień prawa Unii, w tym zwłaszcza do prawa pierwotnego (Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, Karty praw podstawowych oraz do zasad ogólnych) oraz do prawa wtórnego.
-42 % PAKIET: System Prawa Samorządu Terytorialnego
-60 % System Prawa Samorządu Terytorialnego. Tom 1. Samorząd...
Pierwszy tom Systemu Prawa Samorządu Terytorialnego prezentuje fundamentalne zagadnienia prawne z zakresu prawa samorządu terytorialnego.
Tożsamość konstytucyjna w wybranych państwach członkows...
W publikacji zaprezentowano różne sposoby rozumienia tożsamości konstytucyjnej przez sądy konstytucyjne w Unii Europejskiej. Wskazano istotne elementy charakteryzujące koncepcje ochrony tej tożsamości w wybranych państwach członkowskich Unii Europejskiej
-20 % Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz
Szczegółowe omówienie procedury administracyjnej.
-20 % Krajowe regulacje hazardu w świetle prawa Unii Europejs...
Celem publikacji jest w szczególności wyznaczenie zakresu zastosowania prawa unijnego w kontekście organizacji hazardu poprzez próbę odpowiedzi na pytania: czy i w jakim zakresie Unia Europejska może ingerować w organizację hazardu w państwach członkowskich.
-20 % Publiczne prawo gospodarcze System Prawa Administracyjn...
-20 % Warto chronić państwo prawa
Cykl wywiadów z prof. Andrzejem Wróblem poświęconych Konstytucji, prawu, legislacji i polityce.